Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Прикладом успішної роботи селекціонерів стала ціла низка огіркових сортів, адаптованих до складних умов північних районів. Традиційно полюбився сибірякам огірок Міранда F1 - приклад культури з підвищеною холодостійкістю. Огірок може рости навіть в незахищеному грунті. Таких чудових сортів існує чимало. Розповісти про всі неможливо. Але опис деяких ми пропонуємо вашій увазі.

Гібриди нового покоління

Саме гібридні сорти можна сміливо садити в умовах низьких температур і успішно вирощувати в закритому грунті. Вже на генетичному рівні f1 огірок має стійкість до багатьох захворювань і нестабільним природним факторам.

Гібриди, як правило, мають більш ранні терміни дозрівання і високу врожайність, якості найбільш актуальні в умовах короткого літа заходу і сходу Сибіру. До того ж вирощуючи гібриди, не доведеться турбуватися про притягнення комах для запилення зав'язі. Більшість гібридів мають партенокапіей і не вимагають запилення для формування плодів. Кращі сорти для теплиць будь-якого типу - це гібриди.

На відміну від сортових рослин, в гібридних найбільш сильно проявляються важливі господарські та товарні характеристики: врожайність, вирівняність сортових ознак у всіх рослин, короткі терміни вегетації. Особливо актуальними є стійкість до перепадів вологості, температур, стійкість до збудників вірусних і грибкових хвороб. Тому гібриди ідеально підходять для вирощування в теплицях.

Міранда F1

Універсальний скоростиглий гібрид відрізняється холодостійкістю і стійкістю до основних захворювань огірків. Може культивуватися під відкритим небом і в захищеному грунті. Не потребує запилення. Рослина високоросла, добреоблиствені.

Зеленці довгою 11-12 см, вагою до 120 г. Урожайність гарна. До 6, 5 кг огірків з 1 кв. м. Плоди довгасті зеленого забарвлення, зі світлими цятками і білими смужками до середини плода, з шипами білого кольору. Огірки Міранда смачні, соковиті. Підходять для засолу і мариновані.

Агротехніка не відрізняється від процесу вирощування більшості сортів. Коли грунт прогріється до 15 градусів, розсаду висаджують на постійне місце. Найчастіше це остання декада травня. Садять не більше 3-4 рослин на 1 кв. м. Обов'язкова підв'язка або кріплення до шпалери.

Сибірський букет F1

Скоростиглий, високоврожайний гібридний, не вимагає запилення і пристосований до низьких температур Сибіру. Відрізняється дружною віддачею плодів. Може вирощуватися в будь-яких видах теплиць і у відкритому грунті, стійкий до поширених захворювань. Рослина середньоплетиста з незвичайними зав'язі з 3-4 огірків, що зовні нагадують букет.

Огірки довжиною до 10 см, витягнутої форми, і вагою до 45-50 г. Гібрид має відмінні товарні показники. Найвагоміша його характеристика - здатність давати врожай до 30 кг з кв. м. Плоди вирівняні за розміром і формою, мають щільну м'якоть, дрібнонасінні, що не гірчать, ідеально підходять для засолювання.

Огірок Сибірський букет f1 досить вимогливий до відходу. Для отримання максимального врожаю слід дотримуватися режими поливу та підгодівлі, своєчасно знімати дозрілі зеленці.

Рестіна F1

Багато насіннєві господарства і агрофірми займаються розробкою сортів і гібридів для територій з несприятливою погодою. В результаті роботи селекціонерів агрофірми «Біотехніка» на ринку насіння з'явився супер ранній, високоврожайний, бджолозапильний гібрид Рестіна f1.

Рослина має генетичну стійкість до основних грибкових, вірусних та бактеріальних захворювань огірків. Від сходів до моменту збирання проходить всього 39-40 днів. Рослина з букетний зав'язі, тому виглядає незвично. Огірочки зібрані в пучки по 3-5 штук. Їх можна вирощувати не тільки в теплиці або на садовій ділянці.

Сорт садять в ящики або горщики на балконах і лоджіях. Рослина виглядає дуже ефектно. Зеленці невеликі, корнішонного типу, довжиною 5-6 см. Поверхня огірків мелкобугорчатая, зелена зі світлими смужками. М'якоть щільна, хрустка, підходить для консервування, приготування літніх і зимових салатів.

Рослина теплолюбива, для районів з холодним кліматом рекомендують розсадний спосіб вирощування. На постійне місце культуру висаджують, коли мине небезпека заморозків.

Важливо! При вирощуванні бджолозапильних сортів і гібридів з жіночим типом квітки потрібно підсаджувати до 10-15% рослин сортів-запилювачів, що утворюють чоловічі квітки. Їх висаджують в кожному ряду через кожні 7-8 рослин основного сорту.

Сорти огірків, що запилюються бджолами

Огірок - теплолюбна культура, що має на увазі тепличне вирощування. Але рослини, запилюється бджолами, краще розвиваються під відкритим небом. Для прихильників класичних способів овочівництва є безліч відповідних овочевих культур.

Майже будь-який сорт огірків має власні особливості, але більшість відрізняються холодостійкістю і ранньостиглих.

Бджолозапильні сорти володіють деякими важливими відмінностями. Плоди за рахунок формування насіння накопичують більшу кількість біологічно активних речовин і вітамінів. Вони більш корисні і часто мають яскраво виражений, властивий овочу смак і аромат. Зеленці цих сортів найбільше підходять для засолювання. Всі сорти адаптовані для півночі і перевірені за довгі роки свого існування. Одним з кращих для засолювання вважається огірок сорту Каскад, що став вже класикою в овочівництві.

каскад

Сорт старий, створений і зареєстрований далекосхідними селекціонерами ще в 1982 році. Відноситься до категорії ранньостиглих з періодом зростання до 45 днів. Огірковий кущ з жіночими квітками, бджолозапилюваний, призначений для вирощування в захищеному і відкритому грунті. Має стійкість до борошнистої роси. Плоди рівні, довжиною 13-15 см, вагою 90-120 г, з зеленою шкіркою. Огірки Каскад славляться хорошими смаковими характеристиками без гіркоти, щільні і хрусткі. Вважаються кращими для засолювання.

Сорт заслужив тільки позитивні відгуки за свої споживчі якості. Врожайність до 8 кг з куща за сезон. Сорт досить теплолюбний, віддає перевагу ділянкам з родючими грунтами, добре прогріваються і захищені від вітру. Вирощувати його можна розсадним способом або посівом насіння відразу на постійне місце. Насіння проростає при 13-15 градусах. Садять рослини в теплицю в перших числах травня, а 25 денну розсаду в середині травня.

Щільність посадки до 4 рослин на кв. метр. Найбільш підходяща температура 25-30 градусів. Догляд зводиться до поливу, прополка, своєчасним підживлення.

Алтайський ранній

Високоврожайний сорт був створений ще в 1958 році, але користується популярністю і сьогодні, призначене для вуличного вирощування в незахищеному грунті. Сорт стійкий до грибкових захворювань. Рослина холодостійка, добре адаптовано до вирощування в Північних районах, переносить короткострокові зниження температур.

Огірок Алтайський ранній бджолозапильний сорт, скоростиглий, з періодом вегетації 37-39 днів. Рослина сильно облистнені, з укороченими батогами. Плоди невеликі, близько 10 см завдовжки і вагою до 80 м Поверхность огірка з дрібними горбиками, і шипами білого кольору. З квадратного метра збирають до 6 кг плодів, які їдять в свіжому вигляді.

Алтай

Ще один бджолозапилюваний сорт огірків Алтай може культивуватися під відкритим небом або в теплиці. Рослина має середню холодостойкостью і стійкістю до деяких видів захворювань огірків. Його перевагою є раннеспелость. При дотриманні агротехнічних правил перший урожай починають збирати вже на початку липня. Плоди огірка Алтай досить великі, овальної форми, з горбкуватою поверхнею.

Вага зеленця варіюється в невеликому діапазоні від 90 до 118 г і довжиною 9-13 см. Огірки сорту Алтай дрібнонасінні, засолювального призначення.

Виробники насіння в рекомендаціях пропонують висівати насіння безпосередньо в грунт на початку травня, при вирощуванні під плівковими укриттями. У разі вибору розсадний спосіб, то терміни відсуваються на середину травня. Розсада у віці 20-25 днів повинна мати 3-5 листів. Схема посадки рослин 70 х 40.

Огірок вимогливий до тепла. Коріння рослини розташовуються на невеликій глибині до 20-30 см. На ґрунтах з температурою 17-19 градусів вдень і 12-14 вночі рослини скоростиглих сортів починають плодоносити через 40-45 днів, середньостиглих через 45-55 днів. Особливо рослина вимогливо до тепла в періоди цвітіння і плодоношення.

Вирощування огіркової культури

Огірок добре росте на теплих, легких багатих гумусом родючих ґрунтах. Погано переносить кислий і засолений грунт.

  1. Насіння огірків проростають при температурі 13-15 градусів. Оптимальною, для швидкого проростання насіння, вважається температура 25-30 градусів.
  2. Особливо культура чуйна на вологість грунту і відносну вологість повітря. Коренева система рослини розташована в верхніх, швидко висихають шарах грунту. А великі листи вимагають багато вологи і поживних речовин.
  3. Огірки відносяться до світлолюбних культур короткого дня. Особливо сприятливий короткий день в період вирощування розсади.
  4. Розсаду висаджують при прогріванні грунту до 15 градусів, коли мине небезпека поворотних заморозків. Рослини в теплицях підв'язують або кріплять до шпалери.
  5. Рослина формують, прищипуючи на рівні висоти теплиці. Скоростиглим сортам прищіпка не потрібна, так як жіночі і чоловічі квіти формуються у них одночасно, на головному стеблі і бічних пагонах.
  6. До початку плодоношення температура повинна відповідати 22-24 градусів в денний час і 17-18 градусів вночі.
  7. Вологість грунту підтримується в залежності від освітленості на рівні 75% до 90%. В особливо спекотні дні проводять освіжні поливи.
  8. Після поливів рихлять землю, забезпечуючи тим самим доступ повітря до кореневої системи. Видаляють листя з нижньої частини стебла. Своєчасно знімаючи дозрілі зеленці.

Ці правила досить традиційні і справедливі для сортів і гібридів з різними термінами дозрівання.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: