Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Невибагливі, тіньовитривалі рослини, які не потребують складного догляду, справжня знахідка для садівників і ландшафтних дизайнерів. Великі суцвіття яскравого багатолітника - астильби Фанал, стануть прикрасою будь-якого саду. Як посадити і виростити квітку, захистити його від хвороб, шкідників, зимових морозів, про це і піде сьогоднішній докладну розмову.

Коротка історія виведення сорту

Астильба - багаторічна рослина, батьківщиною якого є Японія та Китай. Історія селекції налічує понад 150 років, проте найбільшу популярність в Європі квітка придбав з середини XX століття.

Астильба відноситься до сімейства камнеломкових, воно було відкрито французьким селекціонером Е. Ле-Муан. Саме його ім'я отримав перший з виведених сортів. Астильба Фанал був виведений в 1930 році. Його творець - німецький селекціонер Георг Арендс. Саме тому повне ім'я квітки астільба Арендса Fanal. Фанал перекладається, як «маяк» або «світло маяка», таку поетичну назву сорт отримав за великі червоні суцвіття, які важко не помітити.

Ботанічний опис і характеристика культури

Середньорослий (до 60 сантиметрів) трав'янистий багаторічник, що вважає за краще тінисті ділянки і добре зволожений грунт.

Зовнішній вигляд куща і розгалуженість кореневої системи

Квітка з потужним і розвиненим кореневищем, прямим стеблом і довгими (до 40 сантиметрів в довжину) перисто-розсічені листям.

Молоді листочки астильби мають червонуватий відтінок, в міру зростання він змінюється насичено-зеленим, при цьому почервоніння стебел і черешків зберігається і у дорослої рослини.

Все про цвітінні

Яскраві малинові суцвіття досягають довжини в 20 сантиметрів, мають форму волоті. Цвіте астільба не надто довго - не більше 20 днів. Зацвітає в кінці червня-липні, в залежності від погодних умов в регіоні. Квіти використовують для прикраси ландшафту, відмінно виглядають букети з астильби в зрізку.

розмноження рослини

Після того, як рослини відцвітуть в серпні-вересні, на них утворюються коробочки з насінням. Схожість насіння зберігається протягом декількох років.

При розмноженні квітки слід враховувати, що сортові рослини не вдається розмножити насінням, оскільки вони втрачають «материнські» ознаки, але сортове насіння продаються в магазинах садівництва і з них цілком можливо отримати красиві квіти. Насіння розсипають по поверхні пухкого грунту, що не закладаючи в грунт, і зволожують з пульверизатора. Для кращої схожості їх попередньо стратифицируют, поміщаючи в холодильник з температурою -4 … + 4 ° С на 20-30 днів. Потім їх залишають в приміщенні з температурою + 20-23 ° С.

Можна розмножити астильбу діленням куща. Для цього потрібно викопати кущ і гострим ножем або лопатою розділити його на декілька часток з повноцінною кореневою системою в кожній частині. Їх розсаджують на нові місця. Процедура проводиться в кінці березня, початку квітня. У цьому випадку рослини зацвітуть уже в цьому сезоні.

Важливо: при покупці астильби Фанал та інших видів астильби слід вибирати рослини, які виросли в вашому регіоні; рослини, привезені здалеку, можуть погано прижитися і потім дуже слабо цвісти, не виправдовуючи сподівань.

Якщо вирішено проводити розмноження бруньками відновлення, в цьому випадку потрібно взяти шматочок кореневища з ниркою або вже з'явилося молодим втечею. Його поміщають в ємність з грунтом, злегка присипають землею (3-5 сантиметрів) і накривають поліетиленом. Протягом 2 тижнів рослина вкорінюється. Його дорощують і поміщають у відкритий грунт восени або наступної весни.

Морозостійкість і посухостійкість

Квітка погано переносить посуху, потребує частого поливу, для астильби краще вибирати ділянки з близьким заляганням грунтових вод.

Воно відмінно переносить навіть дуже сильні морози, кореневища здатні витримати -40 ° С, а надземна частина рослини щорічно відмирає.

Схильність до захворювань і комах

Астильби відрізняються високою стійкістю до шкідників і хвороб, але від деяких захворювань все-таки можуть постраждати:

  1. Від бактеріальної плямистості - в цьому випадку на листі з'являються чорні плями. Для лікування рослини використовують препарати міді.
  2. Коренева гниль виникає, якщо рослина систематично заливається водою. Незважаючи на любов квітки до вологи, корені можуть почати гнити. У цьому випадку рослина викопують, видаляють листя, пошкоджені коріння і переносять на менш вологий ділянку.
  3. Фітоплазменние захворювання і віруси не піддаються лікуванню, в разі виникнення хвороб рослини знищують. Купуючи рослини, слід віддавати перевагу астильбу, вирощеним у вашій місцевості.
  4. З комах шкоду квітки можуть завдати нематоди - галова і сунична, це мікроскопічні черв'яки, що харчуються соками квітки. Заражена рослина чахне, перестає цвісти, листя стає зморшкуватими. В цьому випадку астильби видаляють з ділянки і не висаджують протягом наступного сезону.
  5. Ще один шкідник - слинява пенніц - цикада, що поїдає стебла і листя квітки. На місці появи шкідника можна помітити піну, що нагадує слину, звідси назва комахи. Якщо їх небагато, можна зібрати шкідників вручну або обробити рослини Актара, інтавір відповідно до інструкції виробника.

Правильний догляд за рослиною - запорука нормального росту, розвитку і краси посадки.

алгоритм посадки

Давайте докладніше розберемося, де і як посадити астильбу, щоб вона прижилася і стала прикрасою саду.

терміни

Астильбу можна висаджувати у відкритий грунт навесні або ранньою осінню, але краще весняна посадка, оскільки рослина до осені встигає прижитися і освоїтися на новому місці. Восени квітка висаджують у відкритий грунт в першій половині вересня. Пересаджують його раз в 4 роки.

Вибір оптимального місця

Для посадки вибирають родючий, добре зволожена ділянка, підійде низинка або місце з близьким заляганням грунтових вод. Висаджують астильбу в тіні або півтіні, при хорошому поливі вона цілком може прижитися і на сонячному ділянці, але час цвітіння в цьому випадку може сильно скоротитися.

технологія висадки

Обраний ділянку потрібно попередньо перекопати, видалити бур'яни і внести перепрілий гній або торф з розрахунку 1-2 відра добрива на квадратний метр. Потім необхідно зробити кілька лунок, глибиною 20-25 сантиметрів. Квіти висаджують на відстані 40-50 сантиметрів один від одного.

Перед висаджуванням квітки в кожну лунку додають жменю деревної золи або комплексне мінеральне добриво відповідно до рекомендацій виробника. Кореневище з частиною куща поміщають в лунку і присипають грунтом на 3-5 сантиметрів.

Як організувати правильний догляд за культурою

Від догляду дуже залежить стан посадок, їх декоративність і зовнішній вигляд засадженого астильба ділянки.

Зрошення і внесення добрив

Полив астильби Фанал повинен бути рясним і регулярним, грунт на ділянці з квітами - пухким і злегка вологим, астільба може витримати короткочасне пересихання грунту, але тривала посуха вб'є рослина. Після поливу грунт мульчують, щоб не допустити пересихання близько розташованих до поверхні коренів астильби.

Підгодовують рослина 2 рази в сезон. Першу підгодівлю азотними добривами проводять навесні, при появі молодих пагонів. Після цвітіння вносять фосфорні та калійні добрива. Їх необхідно розвести водою за рекомендацією на упаковці. Сухими сумішами можна обпалити рослину.

Розпушування і мульчування грунту

Рихлити слід дуже обережно, щоб не пошкодити коріння, які у астильби розташовуються близько до поверхні грунту. Щоб під час поливу вони не оголювалися і не пересихали, потрібно періодично підгортати грунт і мульчувати її, використовуючи компост або торф.

формування куща

Кущ злегка обрізають після цвітіння, видаляючи засохлі листя і зів'ялі суцвіття. Повна обрізка проводиться пізньої осені, при підготовці квітки до зими.

Пересадка на нове місце

Пересаджують астильбу Арендса Fanal раз в 4-5 років. На нове місце рослина переносять разом із земляною грудкою. Роблять це восени або навесні, коли немає спеки.

Якщо при пересадці потрібно розділити рослина, слід скористатися гострим ножем, а після присипати місце зрізу торфом або деревною золою.

Профілактичні обробки від комах і захворювань

Для профілактики загнивання коренів періодично поливають квітку яскраво-рожевим розчином марганцівки, посипають грунт навколо рослини деревною золою. Щоб уберегти надземну частину астильби від захворювань, її обприскують мідним або залізним купоросом, використовують бордосскую рідина.

Шкідників збирають вручну або використовують відповідні інсектициди (Інтравір, Актара).

Важливо: при використанні інсектицидів необхідно використовувати респіратор, захисні окуляри і рукавички.

Готують склади строго по інструкції.

Укриття на зиму

Рослина дуже морозостійко, але потрібно стежити, щоб не оголювалися коріння, розташовані у верхньому шарі грунту. Пізньої осені надземна частина рослини видаляється під корінь. Для цього використовують гострий садовий секатор, попередньо витриманий в інтенсивно рожевому розчині марганцівки.

Після обрізки посадки підгортають і мульчують. Захисний шар грунту повинен становити 5-10 сантиметрів. Роботи проводять в кінці жовтня, початку листопада, в залежності від регіону.

Астильба Фанал - дуже невибаглива і красива рослина, саме тому воно стає все популярнішим у садівників. Адже виростити яскравий і оригінальний квітка під силу навіть новачкові.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: