Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Грушу скороспілками з Мичуринска вибирають за високу продуктивність, достатню ступінь зимостійкості і відмінні смакові якості. Це плодова рослина привертає увагу любителів садівництва ще й своєю відносною невибагливістю до умов зростання. Вирощувати її під силу навіть новачкам, якщо дотримуватися певних правил агротехніки.

Опис сорту і характеристики груші скороспілками з Мичуринска

Груша Скороспілка з Мичуринска відрізняється високорослі, до 4-х метрів, і пірамідальної формою крони. Її довгі основні гілки, що ростуть вгору, мають шелушащуюся кору. Зі стовбуром вони утворюють гострий кут. Забарвлення кори на прямих пагонах переважно жовто-коричневий, є трохи чечевичек. Листові пластини виростають середніх розмірів, форма у них яйцеподібна, кінчик загострений і злегка пильчатий.

Квіти у груші скороспілками з Мичуринска білі, пелюстки перекривають один одного. Урожай середніх розмірів, вага 70-100 грам, форма грушоподібна. Забарвлення шкірки у плодів зеленувато-жовта, у міру дозрівання стає повністю жовтої. Гібриду властива легка оржавленной на плодах.

Груша Скороспілка з Мичуринска відрізняється високими смаковими характеристиками. Соковита м'якоть має ніжний кислувато-солодкий смак, пухку структуру, грануляції відсутні.

Для інформації! Показники цукристості у груші скороспілками з Мичуринска складають від 8, 2%, а кислотності - 0, 78%.

запилювачі

В цілому груша Скороспілка з Мичуринска здатна давати плоди і без додаткового запилення. Але при наявності поруч сортів-запилювачів значним чином підвищуються показники результативності. Оптимальний варіант - сорт Пам'яті Яковлєва.

Плюси і мінуси сорти

Серед позитивних моментів, які спостерігаються при вирощуванні груші Скороспілка з Мичуринска, досвідчені садівники виділяють:

 • здатність протистояти морозам до -40 градусів;
 • підвищений імунітет до основних захворювань;
 • підходить для початківців садівників;
 • самоплідність;
 • високопродуктивність;
 • відмінні смакові якості;
 • універсальне використання плодів;
 • ранні терміни визрівання груш;
 • не вимоглива в догляді.

Але, незважаючи на цілий перелік переваг, груша Скороспілка з Мичуринска має і деякі недоліки:

 • вимагає багато місця в саду через розлогою крони;
 • схильна до моніліозу;
 • нормировка врожаю.

Особливості вирощування дерева

Хоча груша Скороспілка з Мичуринска і зарекомендувала себе, як просте в культивування дерево, для отримання багатого врожаю потрібно знати тонкощі і посадочних робіт, і догляду.

Коли садити?

Найкраще, виробляти висадку саджанців восени - за 1 місяць до настання холодів. Можлива посадка і навесні, коли зійде повністю сніг. Перевага осінньої висадки полягає в можливості дати груші утворити міцну підземну частину. Крім цього, до весни такі саджанці будуть готові до початку вегетаційного періоду.

Вибір і підготовка місця

Визначати саджанці рекомендується на добре освітлену сонцем галявину, де немає близького залягання грунтових вод (від двох метрів) і наскрізних вітрів. Грунт повинен бути з достатньою повітро-і влагопропускной здатністю, нейтральної (слабокислою) середовищем. Підготовчі заходи потрібно проводити за 2-3 тижні до дня висадки, вносячи в яму суміш з витягнутою дернової землі, перепрілого гною (трьох відер), калійних добрив (100 грам) і суперфосфату (150 грам).

Важливо! Розмір котловану під саджанець груші Скороспілка з Мичуринска складають 80-100 сантиметрів в діаметрі і 100 сантиметрів у глибину.

підготовка саджанців

Посадковий матеріал слід вибирати з особливою увагою. На саджанцях не повинно бути ніяких наростів, гнилі, ознак хвороби. Кореневу систему рекомендується обробити розчином Корневином, гетероауксину, розведеного згідно з вказівками виробника.

процес посадки

Грушу скороспілками з Мичуринска висаджують за такою технологією:

 1. На дно підготовленого котловану укладають дренаж, товщина шару 10 сантиметрів.
 2. Насипають родючий грунт у вигляді горбка.
 3. Поміщають саджанець і розправляють його корені.
 4. Присипають живильним складом.
 5. Поливають з розрахунку 10 літрів води на одну рослину.
 6. Мульчують прикореневу зону, щоб уникнути швидкого випаровування вологи.

Подальший догляд за культурою

Доглядати за грушею скороспілками з Мичуринска не складно, головне, вчасно поливати, видаляти бур'янисту рослинність, рихлити грунт і вносити поживні речовини.

полив

Зрошувальні заходи слід здійснювати в міру висихання верхнього шару грунту, 1 раз в 7 днів при посушливій погоді. При вирощуванні в помірній зоні вистачає і 1 разу на 14 днів. В період частих дощів - 1 раз на місяць. Витрачають на дерево 30-50 літрів води.

підживлення

Поживний склад додають в грунт тільки на третій рік після висадки саджанців, використовуючи для цих цілей сечовину (25 грам на один квадратний метр) або аміачну селітру (30 грам на один квадратний метр) - навесні. У літню пору застосовують органічні добрива, а в осінню - хлористий калій (1 столову ложку) і суперфосфат (2 столові ложки) під перекопування.

обрізка

Для підтримки дерева в здоровому стані потрібно 1-2 рази в рік проводити обрізання хворих, недієздатних гілок. Вкорочують або видаляють і ті, які загущают сильно крону.

Захворювання і шкідники груші

Проти моніліозу добре працює агрохімікатів Швидкість, підійде Хорус, Мікосан-В, Байлетон. Якщо були помічені шкідливі комахи, то слід застосовувати інсектицидні засоби типу Актари, Конфідору, Шерпи, Дециса, Карате. Також необхідно глибоко (на 12 сантиметрів) виробляти перекуповування грунту і мульчувати його.

Збір і зберігання сорти Скороспілка з Мичуринска

Знімають урожай, починаючи з 20-х чисел липня. Дозрівання відбувається дружне, одночасне. Показники продуктивності складають 70 кілограм з одного дерева. Зберігають плоди в прохолодному і сухому приміщенні.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: