Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Альстромерій білої називають перуанську різновид лілій, яка раніше росла тільки в південній частині Америки. Сьогодні ця рослина вирощують квітникарі у всіх країнах світу. Перед висаджуванням квітки треба ознайомитися з його сортами і рекомендаціями по вирощуванню.

Опис і особливості

Такі квіти, як альстромерія, часто застосовуються при виготовленні весільних букетів. До їх відмінних рис можна віднести високорослої, стійкість до деяких хвороб і перепадів температури. У саджанців лілій прямі стебла, на яких формуються тонкі листочки. На кожній рослині формується близько 5-6 квіточок з білосніжними пелюстками.

Вирощування через розсаду

Найчастіше лілії вирощуються розсадним способом, і тому треба заздалегідь ознайомитися з тим, як це робити.

терміни

Спочатку треба визначити оптимальний час для висаджування посадкового матеріалу. Фахівці радять садити насіння в лютому або в перших числах березня, щоб в кінці весни пересадити саджанці на вулицю.

Підготовка посадкового матеріалу

Визначившись з термінами висадки, займаються підготовкою насіння. Все насіння попередньо знезаражують марганцівкою, яка знищує збудників хвороб. Потім насіння вимочуються 1-2 дня в теплій водичці.

Підготовка ємності і грунту

В якості ємності для пророщування квіткової розсади необхідно використовувати торф'яні склянки. Їх попередньо заливають водою, після чого наповнюють грунтом. Грунтосуміш для альстромерії повинна складатися з:

  • торфу;
  • піску;
  • компосту;
  • чорнозему.

як садити

Висаджувати насіння лілій дуже просто. Для цього в кожній торф'яної ємності роблять маленькі лунки, в які садять по одній насінні. Після висадки лунки засипають землею і поливають.

Температурний режим

При вирощуванні альстромерії треба стежити за температурою повітря. Необхідно підтримувати її на рівні 15-16 градусів тепла. При більш низьких показниках саджанці сповільнять зростання.

полив

Без регулярного поливу розсада згодом засохне, і тому рекомендується періодично зволожувати лілії. Квітникарі радять поливати їх два рази в тиждень.

підживлення

Підгодовувати саджанці треба навесні, з початку квітня. У грунт додаються мінеральні підгодівлі і органічні сполуки. Підгодовувати кущики треба 3-4 рази за сезон.

пікірування

Пікіруванням займаються, тільки якщо сходів занадто багато. Їх доведеться розсаджувати в окремі ємності.

загартовування

Виростити міцну розсаду зі стійкістю до температурних перепадів допоможе загартовування. В середині квітня пророщені саджанці на день виносяться на вулицю. Після заходу сонця їх заносять в приміщення.

Висадка у відкритий грунт

Коли на вулиці потепліє, саджанці пересаджують у відкритий грунт.

вибір місця

При виборі місця звертають увагу на його захищеність від вітряних поривів. Також краще вибирати ділянки, які висвітлюються розсіяним світлом, так як пряме попадання сонячних променів може нашкодити.

Вимоги до грунту

Грунт повинен бути розпушена і насиченим поживними компонентами. Рівень кислотності не повинен бути підвищеним. Фахівці радять садити лілії на ділянках з глинистої або піщаним ґрунтом.

схема посадки

Перед висадкою на ділянці розмічаються ряди, після чого викопуються лунки на відстані 20 сантиметрів один від одного. Глибина повинна бути такою, щоб у ямку повністю помістився корінь.

Правила догляду

Альстромерія потребує правильного догляду, і тому треба розібратися, як за нею доглядати.

полив

При частих дощах поливати квітку треба не частіше разу на тиждень. Однак при сильних засухах грунт зволожується раз в два дні. На кожен кущ альстромерії витрачається півтора літра водички.

підживлення

Щоб рослина краще цвіло і швидше росло, його треба 2-4 рази на місяць підгодовувати органікою. Коли почнеться активне нарощування листків, в землю додають фосфорсодержащие підгодівлі.

Прополка і розпушування

Після кожного поливу землю доводиться рихлити сапкою, щоб запобігти утворенню кірки. Також ділянку треба прополювати раз на місяць, щоб на ньому не було бур'янів.

Захист від хвороб і шкідників

Лілії, як і інші квітки, піддаються нападам шкідників і хворіють на різні захворювання.

слимаки

Це небезпечні шкідники, які з'являються на поверхні листків альстромерії і поступово з'їдають листову пластину. Якщо на листі з'явилися слимаки, доведеться їх збирати вручну.

трипси

Трипси - це дрібні шкідники, які часто з'являються на квітках і овочевих культурах. Позбутися від них допоможуть такі хімічні препарати, як «Фитоверм», «Конфідор» і «Інта-Вир».

павутинний кліщ

Поява на саджанцях павутинного кліща призводить до висихання листя і загибелі рослини. Щоб позбутися від шкідника, треба обробити саджанці мильною рідиною і теплою водичкою.

листогризучі гусениці

Поява порожнин на листових пластинах свідчить про напад гусениць. Позбутися від них допоможе бордоская суміш, мильний розчин і хімічні засоби від шкідників.

білокрилки

Цей шкідник з'являється на квітках, які вирощуються в умовах підвищеної вологості. Щоб комаха не з'являлося на лілеї, треба правильно поливати кущики.

сіра гниль

Гниття стебел і листків альстромерії свідчить про розвиток сірої гнилі. Вилікувати цю хворобу непросто, і тому краще викопати і спалити заражені кущі.

мульчування

Фахівці рекомендують мульчувати саджанці, щоб вони рясніше цвіли. В якості мульчі радять користуватися деревною золою, торфом або тирсою.

обрізка

Якщо на рослині занадто багато пагонів і листочків, доведеться провести обрізку. З куща зрізаються всі гілочки, на яких немає суцвіть. Також видаляються пожовкле листя.

Підготовка до зимівлі

Зима - небезпечний час року для білої альстромерії. Тому, щоб зберегти лілії, треба розібратися з тим, як їх підготувати до зимівлі. Коли починається осінь і з'являються перші нічні заморозки, фахівці радять викопувати квіти і зберігати їх до весни в приміщенні.

розмноження

Є два способи розмноження білої альстромерії.

насінням

Іноді люди розмножують саджанці за допомогою насіння. Насіння висаджують в кінці лютого або в першій половині березня. Головний недолік цього методу - пізнє цвітіння.

розподіл кореневища

Поділом кореневища рослин займаються ранньої осені, до похолодання. Фахівці рекомендують ділити корінці дорослих рослин віком від трьох років.

Види і сорти

Виділяють кілька сортів і різновидів квіток, з якими треба ознайомитися перед висаджуванням.

Алісія

Це гібридний сорт альстромерії, який зовні нагадує звичайну хризантему. Пелюстки Алісії пофарбовані в білий колір з ледь помітним рожевим відтінком.

Б'юті

Це унікальний квіточку, який розквітає на початку літа. Його бутони можуть фарбуватися в ліловий, бузковий і світлий блакитний колір. До переваг Б'юті відносять те, що він повторно розквітає восени.

Хармоні

Високорослий саджанець з міцними стеблинками, висота Хармоні становить півтора метра. Цвітіння у сорту раннє і починається в кінці квітня. Квіточки бронзові, з синім відливом.

Канарія

Високорослий кущ з толстенькими пагонами. Розквітає Канарія в перших числах червня. Триває цвітіння до перших заморозків в жовтні. Квітки забарвлені в золотистий відтінок.

Кінг Кардинал

Півтораметровий саджанець з невеликими цветоносами червоного кольору. Кінг Кардинал обов'язково вирощують під сонцем, так як без світла він не буде цвісти. Цвітіння сорту альстромерії закінчується восени.

Регіна

Популярне серед садівників рослина, яке часто вирощують для прикраси клумби. Листові пластини Регіни мають зеленуватий відтінок, а квітки - рожевий. Розквітає після двадцятого червня.

Уайт Уінгз

Високорослий саджанець, висота якого становить два з половиною метри. Уайт Уінгз має великі зелені листки. Цвіте така альстромерія протягом усього літа.

Вірджинія

Середньорослий сорт, кущі якого не виростають вище сімдесяти сантиметрів. У Вірджинії потужний стебло, покритий зеленим листям. Цвітіння починається з 10-15 червня.

Орендж Квін

Ще один середньорослий саджанець альстромерії, який має стійкість до заморозків. Пелюстки Орендж Квін мають абрикосовий відтінок з легким золотавим відливом.

золотиста

Цей сорт частіше інших зустрічається в дикій природі. Золотиста альстромерія отримала свою назву через яскраво-жовтих квіточок, які розцвітають на початку літа.

Помаранчева

Трав'янистий багаторічний саджанець альстромерії, зустрічається в тропічній зоні США. Висота квіточки становить 80-90 сантиметрів. Помаранчева має потужне кореневище і сильне стебло.

Princess lilies

Компактний квіточку, який багато садять в горщиках. Висота Princess lilies становить 30-45 см. Цвіте ліловий бутон в кінці першого місяця літа.

перувианского

Квітникарі, які проживають в регіонах з прохолодним кліматом, можуть посадити перувианского альстромерій. Цей квіточка стійкий до знижень температури.

бразильська

Вважається одним з найбільш високорослих сортів альстромерії, так як середня висота куща дорівнює 200-250 сантиметрам. Відмінною особливістю рослини вважається стійкість до високої вологості і посухи.

нано

Відомий перуанський сорт, який користується популярністю у садівників. Нано найбільш компактний, його стебло не перевищує десяти сантиметрів у висоту. Цвіте до настання осені.

Лемон

Це поширений сорт, часто використовується при оздобленні квіткових клумб. Відмітна особливість Лемона - великі квіти золотистого кольору.

Haemantha

Цей сорт родом з Південної Америки, проте зараз його вирощують практично в кожній країні. Відрізняється від інших видів альстромерії швидким зростанням стебла, рясним цвітінням і надійними корінням.

Камілла

Середньорослий квітковий чагарник альстромерії, вирощувати у відкритому грунті. До особливостей цієї рослини відносять рожеві квіточки, на поверхні яких є темні смуги.

Сара

Декоративний сорт з ароматними квіточками, які розцвітають влітку. Висота куща не перевищує 50 сантиметрів, що дозволяє вирощувати рослину в горщиках.

Елла

Цей сорт стійкий до низької температури, і тому його можна відразу садити у відкритий грунт. Бутони Елли пофарбовані в рожевий, розквітають після 25 травня.

Інка Айс

Жовтуватий квіточку з рожевим відтінком на поверхні пелюсток. Інка Айс, як і інші різновиди альстромерій, починає розквітати в літній період.

бразильська лілія

Високорослий тип лілій, які у відкритому грунті ростуть до 220 сантиметрів. Бразильська альстромерія відома рясним цвітінням, яке починається в липні.

блакитна

Прикрасити клумби, дачні ділянки і газони допоможе Блакитна альстромерія. Її блакитні пелюстки відмінно поєднуються з більшістю квіткових рослин.

Фіолетова або Бузкова

Весільні букети та квіткові композиції часто створюють з Бузковий або Фіолетової альстромерії. Це низькорослий і компактний кущик 20-25 см у висоту, цвіте в кінці весни.

Гарда

Це білий квіточка, який стійкий до низьких температурних показників і посухи. Виростає Гарда до 180 см, вимагає підв'язки до опори і пасинкування.

Примадонна

Середньорослий квіточку рожевого кольору, що користується популярністю у флористів. Відрізняється тривалим цвітінням, яке триває протягом двох місяців.

рожева

Квітка з тонкими рожевими пелюсточками, квітучими в червні. Не переносить заморозків, і тому іноді вирощується в приміщенні.

бордова

Садівники, які хочуть вирощувати незвичайні квіти, можуть посадити в саду бордовий альстромерій. Її темні пелюстки помітно виділяються на тлі більшості квітів.

мікс

Середньорослий квітковий кущик, у якого головний стебло здатний вирости до сімдесяти п'яти сантиметрів. На кожній гілці саджанця формується 5-6 бутонів білого кольору.

аметисту

Любителям компактних квіточок слід займатися вирощуванням Аметист. Бутони саджанця мають фіолетовий відтінок, цвітуть до вересня.

Гаваї дрім

Найбільш ароматний сорт, який на початку цвітіння видає приємний запах. Пелюстки Гаваї дрім пофарбовані в світло-рожевий.

Батіа

Це унікальна лілія, квітуча в середині травня. Суцвіття Батіа двокольорові, вони пофарбовані у фіолетовий і білий відтінки.

Вояджер

Це пишний чагарник з темно-зеленим листям. Вояджер виростає до 75 см, діаметр квіток дорівнює 7-8 см.

Арамінта

Головною особливістю Арамінти є те, що вона швидко розростається. Фахівці радять регулярно проріджувати посадки і видаляти зайві сходи.

синя

Сорт з яскраво-синіми квіточками, які цвітуть влітку до перших днів осені. Квітка не переносить заморозків, і тому перед зимою його треба викопати.

Правила вибору саджанця

Перед висаджуванням альстромерії доводиться займатися вибором саджанця. При виборі звертають увагу на кореневу систему. Вона повинна бути потужною і повністю сформованою. Також уважно оглядають стебла з листям, на них не повинно бути плям і пожовтіння.

Особливості вирощування в домашніх умовах

Щоб в домашніх умовах виростити кімнатну квітку альстромерій, за ним треба правильно доглядати. Рослина потребує регулярного поливу теплою водичкою і внесення підгодівлі. Органіка і мінеральні добрива вносяться три рази за сезон. При необхідності саджанці підв'язують і обрізають.

Як вирощувати в теплиці під зрізання

При вирощуванні квітки в теплиці треба уважно стежити за вологістю. У тепличної конструкції не повинна бути підвищена вологість, так як через неї саджанці можуть захворіти.

Квітникарі рекомендують регулярно провітрювати парник, щоб забезпечити нормальну циркуляцію повітря.

Використання в ландшафтному дизайні

Альстромерія часто застосовується в ландшафтному дизайні. Вона непогано поєднується з квітами при оздобленні клумб, садових стежок, газонів і квітників. З високорослих саджанців можна створювати фон в груповому квітнику.

висновок

Квітникарі, які збираються займатися вирощуванням альстромерії, повинні заздалегідь підготуватися до цього. Слід розібратися з кращими сортами цієї квітки, а також з нюансами його вирощування.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: