Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Коли на гілках високо висять стиглі вишні, то на думку спадає байка І. А. Крилова «Лисиця і виноград». Як у тій лисиці «око бачить, а зуб не йме» соковиті, дражливі своєю стиглістю ягоди. Але винахідливі садівники придумали багато пристосувань для того, щоб і з високого дерева зібрати вишню, не залишити багатий урожай на гілках. Можна, звичайно, і карликові сорти плодового дерева вирощувати, але на високих деревах плоди крупніше і солодший.

особливості пристосувань

Способів збору вишень кілька. Залежать вони від кількості дерев на ділянці, їх висоти, врожайності. Невисокий кущ можна обібрати руками без використання підручних засобів. Іноді може знадобитися сходи. А так досить взяти відро і зривати в нього вишні разом з черешками або без них. Коли вишневе дерево досягає висоти в 4-5 метрів, то урожай з нього збирати проблематично. І тут на допомогу приходять різні пристрої для способу гілок вниз і зняття плодів.

Плантації кісточкової культури прибрати можна за допомогою комбайнів. Зустрічається в продаж апарат з механічною рукою. Вібрацією збивають ягоди з гілок, і вони падають на розстелений під вишнею брезент. Машина з арочної рамою зриває плоди за допомогою вібруючих щіток, які укладають на стрічку конвеєра яскраво-червоні вишні. Такі пристрої можуть бути використані в фермерських господарствах. Без допоміжних пристроїв зняти з високих гілок вишню неможливо, а втрачати урожай смачною ягоди не хочеться.

Пристосування для збору

Збирати плоди з високого дерева завжди важко. В першу чергу потрібні такі пристосування, які можна придбати в магазині або виготовити своїми руками. Найзручніше пристрій придумано давно. Це Плодознімач для вишні. Це може бути ємність бляшана, отвір якої є «пащу» з зубцями. Акуратно захоплюють плоди отвором і відривають їх з живцями. Після наповнення ємності пересипають урожай в відро.

Сходи є головною підмогою садівника для збору стиглих плодів. Це може бути драбина, підібрана по висоті дерева. З неї зручно зривати стиглі ягоди. Але іноді можна використовувати і просту дерев'яну драбину для збору, притуливши її до стовбура дорослого дерева.

Простий пристрій для збору у вигляді міцного і міцного гачка стане в нагоді для згинання гілок вниз. Закріпивши гілки, зривають дозрілі ягоди руками.

Можна використовувати середнього розміру гачок і для того, щоб підвісити відро. Ємність з пластмаси, підвішена до дерева, стане в нагоді для складання стиглої вишні. Стоячи на сходах, важко одночасно тримати тару під урожай і зривати стиглі плоди з високого дерева. Тут підійде і мотузка, якої прив'язують відро до поясу.

Зручно поєднувати обрізку гілок зі збором врожаю кісточкової культури. Для цього потрібен такий інструмент, як ножівка. До ручкам його прив'язують довгі мотузки. За 1 кінець тримає людина, що стоїть під деревом, а інший у того, хто стоїть на сходах. Пристосування дозволяє спиляти гілку разом соковитими плодами. Так вбивають 2 зайців: і дерево омолоджують, і вишні залишаються цілими, чи не давляться при зборі врожаю.

саморобні пристрої

Своїми руками стільки виготовлено пристосувань для робіт в саду, що вони відомі кожному садівникові зі стажем. Серед них можна виділити:

  • робочу гребінку;
  • сходи у вигляді піраміди;
  • плодосборнікі різної конструкції;
  • гачки.

Гребінчастий пристрій виготовляють з товстого дроту. Загнув її кінці, вставляють в горлечко 5-літрової пластикової пляшки. Всередину судини з боку вирізаного дна просовують жердину. Він повинен бути легким і зручним. Зуби гребінки прикручені до бічних частинах жердини саморізами. Заводять гребінку під гілки куща і обривають плоди.

Щоб пристосування для лазіння вгору було більш стійким, потрібно побудувати споруду у формі піраміди. Сторону нижній частині пристрою виготовляють в межах 1 метра. Тоді саморобний пристрій НЕ буде гойдатися, а зможе міцно стояти на землі. З кожного боку набивають рейки розміром 50 х 25 міліметрів. Виходить міцна драбина, яка стане помічницею в збиранні врожаю стиглих ягід.

З чого тільки не виготовляють плодосборнікі! Використовують для збору вишні реконструйовану:

  • пластмасову трубку, обрізану навскоси;
  • пляшку з пластику;
  • форму рибальського сачка, яким водять по гілках і збивають плоди.

Так як зробити з підручного матеріалу можна багато пристосувань, то у кожного в скарбничці знайдуться випробувані на зборі вишневих ягід з високого дерева пристрої. Їх використовують в період достигання слив, ранеток, які розташовані на високих деревах.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: