Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Досвідчені садівники, які займаються вирощуванням полуниці, приділяють увагу термінів її дозрівання. Посадивши різні сорти, можна домогтися безперервного плодоношення протягом декількох місяців. Прекрасним представником пізніх видів вважається полуниця сорту Симфонія. Отримано в кінці 80-х років минулого століття в Шотландії. В результаті схрещування Рапсодії і Холідей з'явилася Симфонія, сорт, який залишається популярним і затребуваним вже кілька десятиліть.

Опис і характеристики полуниці Симфонія

Сорт Симфонія має потужний кущ з великою кількістю жорстких листя темного кольору, розташованих на високих (до 40 см) стеблах. Коренева система сильна, розгалужена, здатна проникнути в ґрунт на глибину 30 см. Плодоніжки і пагони стеляться типу. Квітконоси потужні, багатоквіткові. Ягоди в фазі повної стиглості яскраво-червоного однорідного кольору, м'ясисті, великі (до 40 г). Їх форма нагадує конус.

Полуниця Симфонія відноситься до холодостійких сортів, рекомендованих до вирощування в більшості регіонів Росії. Він жаро- і посухостійкий. Плодоношення тривалий. У південних районах починається в травні, в центральних - з середини червня до кінця липня. Сорт вирощується в промислових масштабах.

Переваги і недоліки сорти

До плюсів сорти відносять:

 • відмінні смакові якості ягід;
 • високу врожайність;
 • тривалі терміни плодоношення;
 • посухостійкість;
 • зимостійкість;
 • підвищену лежкість і транспортабельність;
 • стійкість до основних захворювань.

Фахівці не можуть назвати недоліків у полуниці Симфонія. Вони лише висловлюють жаль з приводу того, що сорт не ремонтантний і не дає урожай кілька разів за сезон.

тонкощі вирощування

Щоб виростити сильну і врожайну полуницю, необхідно знати правила вибору посадкового матеріалу, тонкощі агротехніки і догляду за рослинами.

Вибір і підготовка посадкового ділянки

Місце для посадки полуниці має задовольняти ряду вимог:

 • легкі родючі грунти з низьким заляганням грунтових вод;
 • захищеність ділянки від протягів і північних вітрів;
 • ухил в південну сторону;
 • грунт, очищена від бур'янів і шкідників.

Підготовка посадкового матеріалу

Від вибору посадкового матеріалу залежить його вкорінення і подальше зростання. Якісна розсада має розвинену кореневу систему, сильні міцні пагони зі здоровими листям. На них повинні бути відсутніми плями, наліт і зморшки. Здорові коріння світлі, без ознак захворювань.

Для кращої приживлюваності їх необхідно опустити в розчин стимулятора росту на 30 хвилин.

Правила посадки

При посадці полуниці сорту Симфонія слід виконати ряд дій:

 1. Приготувати лунки на відстані 35 см один від одного при однорядковому розташуванні і 40 см - при двустрочним.
 2. Додати в них субстрат з торфу і перегною, змішаних у співвідношенні 1: 1.
 3. Пролити лунки.
 4. Прищипнути найдовший корінь, щоб стимулювати зростання бічних.
 5. Видалити зайві листя, залишивши 2-3 найбільш сильних.
 6. Посадити розсаду так, щоб точка росту перебувала над поверхнею грунту.
 7. Полити ще раз.
 8. Замульчувати грунт.

Поради по догляду за полуницею

Довголіття кущів полуниці і їх врожайність залежать від того, як здійснюється догляд за рослинами після посадки.

способи поливу

Полуниця Симфонія протягом усього сезону вимагає поливу. Навесні його проводять у ранковий час в формі дощування, щоб до вечора грунт і листя просохли і не виникла доброчинна середовище для розвитку грибкових захворювань.

Після появи бутонів полив необхідно проводити «під корінь» або краплинним способом. Землю зволожують на глибину до 25 см. Вода для зрошення повинна бути м'якою, помірно теплої (близько 18 ⁰С).

Зволоження грядок проводиться з такою періодичністю:

 • навесні - щотижня;
 • влітку - 1 раз в 3 дня;
 • восени - три рази на місяць.

добриво

Періодичні підгодівлі полуниці Симфонія призводять до поліпшення стану кущів, збільшення розміру ягід. Фахівці рекомендують вносити добриво за схемою:

 • 1-я весняна підгодівля - 25 г нітроамофоски розчиняють в 10 л води і вносять по 0, 5 л під одну рослину;
 • 2-я весняна підгодівля - органікою (коров'як розводять у співвідношенні 1:10 і витрачають по 1 л під одну рослину);
 • річна, в період зав'язування ягід - калійно-фосфорна + зола;
 • після збору врожаю - органічні і мінеральні підгодівлі.

Мульчування і розпушування

Мульчування грунту після поливу, розпушування та видалення бур'янів дозволяє зберегти структуру ґрунту, зменшити випаровування вологи, уберегти коріння від перегріву. В якості мульчі використовують тирсу, траву, солому, хвою, агротканина. Завдяки укриттю грунту плодоношення полуниці Симфонія може наступити в більш ранні терміни.

Що потрібно знати про зимовий догляді

Незважаючи на високу морозостійкість полуниці сорту Симфонія, її варто підготувати до зими. Для цього додатково мульчують грядки соломою, сухим листям, доводячи шар до 10-15 см. Завдяки такому укриттю сніг взимку затримується на грядках, коріння надійно захищені від вимерзання.

Захист рослин від хвороб і шкідників

Хоча полуниця Симфонія відноситься до сортів, стійких до грибкових захворювань, при порушенні агротехніки і в несприятливих кліматичних умовах вона іноді уражається борошнистою росою, чорної гниллю, в'яненням. Для лікування застосовуються як народні методи, так і хімічні препарати (фунгіциди).

Серед основних шкідників полуниці - нематода, листоїди, руді мурашки, равлики.

З метою профілактики появи хвороб і комах-шкідників рекомендують проводити дворазову обробку грунту розчином мідного купоросу - навесні і восени.

Збір і зберігання врожаю полуниці

Період збору врожаю триває до двох місяців. Ягоди стійкі до опадів і змін погоди, не псуються в фазі зрілості протягом декількох днів, перебуваючи на кущі. Після збору їх поміщають в дерев'яні контейнери і переносять в прохолодне місце. Сорт прекрасно транспортується і зберігає свої товарні якості 5-7 днів після збору. Призначення ягоди - універсальне. Можна використовувати як в свіжому вигляді, так і для переробки.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: