Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Astilbe добре приживається на відкритих сонцю місцях. Її надземні стебла восени відмирають, але з першим весняним теплом коренева система, легко переносить морозну зиму, швидко дає свіжі пагони, і влітку астільба, так само як і в Америці, рясно росте і розквітає. Її стебла виростають у висоту на 60-90 сантиметрів, можуть бути до 2-х метрів. Рослина відноситься до декоративних, відмінно прикрашає дачні ділянки.

Історія селекції

У селекції астильби взяли участь вчені різних країн. Ботанік з Франції - Е. Ле-Муан, створив кілька сортів, які отримали його ім'я. На ім'я німецького ботаніка - Г. Оренду, названа астільба Арендса. Він присвятив розведення і селекції цього дивного рослини більшу частину життя, вивів астильби з суцвіттями рожевих і яскраво-червоних відтінків.

Треба знати! Сьогодні селекція триває, виводиться все більше нових гібридів.

Опис і характеристика культури

Чагарникова рослина відрізняється пір'ястими і різьбленими листям тьмяного, матового відтінку. Деякі сорти мають блискучу листя. Основне забарвлення листя - темно-зелена, але різновидів рослини багато, і у багатьох листя має червоний відтінок, у деяких видів зубчасті краї листя окреслені білою облямівкою. Листя густо росте на довгих міцних черешках червонуватого відтінку.

Зовнішнє опис

У багаторічної рослини прямостоячі стебла відмирають на зиму, але коренева система продовжує розвиватися і жити в зимові морози. Щільність стебел відрізняється по сортам квітки - може бути пухким, але частіше за все стебла щільні, древеснообразние.

Сорти рослини відрізняються по висоті стебел - від 10 сантиметрів до 2-х метрів. У карликових видів довжина стебла не перевищує 30 сантиметрів. У високорослих видів стебла виростають до 2 метрів.

кущ

Кущі у різних видів бувають компактними, але частіше за все вони розлогі, різьблені листя надає чагарнику ефектність навіть без квітів.

цвітіння

Забарвлення квітів астильби залежить від виду. Сади прикрашають рожевими, ліловими, білими, світло-бузковими, червоними квітами. Суцвіття зібрані в кисті і схожі на ажурні волоті. Форма суцвіть буває пірамідальної, ромбовидної, никне.

коренева система

Кореневище, через те, що рослина багаторічна, відрізняється високою щільністю, розгалуженістю. На поверхневих коренях до весни створюються нові кореневі нирки, нижні кінці глибокого кореневища відмирають самостійно, їх не потрібно обрізати при пересадці.

Морозостійкість і стійкість до посух

Наступ осінніх холодів не лякає рослина. Цвісти воно перестає, стебла з кольором треба своєчасно зрізати секатором. Але до самої зими рослина прикрашає сад різьблений пухнастою листям. Обрізати зів'ялі з морозами стебла треба з приходом справжнього похолодання. Після обрізки чагарник слід підгортати сухим ґрунтом, формуючи горбки на 3-4 сантиметри у висоту.

Астильби мають високу стійкість до морозів, переносять промерзання землі до -23 ºC, при зовнішніх холодах до -37 ºC. Рятує рослина від промерзання і шар снігу, і внесена після обрізки мульчування. Турботливі дачники на зиму вкривають кущі астильби ялиновим гіллям. Зона морозостійкості: Московський регіон, північні області Росії і гори Скандинавії.

Поливати астильбу треба рясно - вона погано переносить посушливе літо. Грунт треба постійно підтримувати злегка вологою. Відсутність вологи негативно відбивається на цвітінні, на загальному стані рослини. Поливати астильбу треба кожен день, в посушливу пору - двічі: з ранку і на ніч.

Зверніть увагу! Астильба морозостійка, але посуху не переносить.

Схильність до захворювань і паразитам

Астильба Америка стійка до впливу хвороб і шкідників. Тільки в умовах недостатнього догляду вона схильна до кореневої гнилі, плямистості зовнішнього куща бактеріальної природи і фітоплазменним хвороб вірусного походження.

Хворий кущ можна оживити: його викопують, обрізають гнилі ділянки, які захворіли на стебла і листя. Потім поміщають коріння в слабкий розчин марганцю або фунгіциду. Витримавши кореневу систему в ліках деякий час, рослина пересаджують на нове місце, заражений гниллю грунт заливають насиченим розчином марганцівки, і залишають, довго нічого не висаджуючи на цьому місці.

Захворювання бактеріальної плямистості проявляється появою чорних плям на листках, від них рослина в'яне. Знищують бактерії обробкою кущів препаратами з вмістом міді. Збудники вірусних хвороб можуть потрапити на рослину разом з принесеним грунтом або коли купується заражений посадковий матеріал. Вірусні захворювання на рослинах не виліковна.

Шкідники, що паразитують на астильба:

  • заслинені пенніц;
  • дрібні цикади;
  • галові і суничні нематоди.

Від пенніц і цикад рослина рятують обробкою Ротором, Актара, Конфідор. Від нематод, а це вид глистової інвазії, землю позбавити складно: треба повністю видаляти захворіла рослина, спалювати його на місці.

Увага! На зараженому грунті пару років не варто висаджувати інші культури.

Переваги застосування в ландшафтному дизайні

Астильба Америка - затребуване в озелененні рослина. Його висаджують моногруппамі, щоб вони відтіняли своїм різнобарв'ям інші чагарники. Один кущ астильби елегантно виглядає на тлі хвойних дерев. Найкраще місце для астильби - півтінь у штучних водойм. Цей чагарник добре відтіняє багато садових рослин, їх кращі сусіди - папороть, іриси, хости, гейхера, бадан, герань.

Астильба відмінно гармонує з дзвіночками, флоксами, иберис, купальниця. Створює відмінний другий план для низьких багаторічників: глухої кропиви, ломикамені, живучки. Астильба формує красивий бордюр, до того ж не вимагає особливих турбот в догляді.

Як посадити рослину

Грунт потрібно кислуватий, з вмістом pH в межах 5, 5-6, 6. Такі сусіди, як хости, допомагають зберігати грунт вологим, охороняють густим листям оголюються корені астильби від перегрівання при літній спеці. Так як кущі астильби потребують постійного зволоження, висаджувати їх найкраще у води. Якщо немає можливості регулярно поливати чагарник, треба посадити астильбу в тіні, забезпечити мульчування грунту біля кореневої системи тирсою, злежані сіном, торфом.

Треба пам'ятати! Астильба потрібне сонячне світло не менше 2-4-х годин в день, тоді вона проявить всю свою декоративність, суцвіття будуть густими і пухнастими.

терміни

П'ятирічні кущі астильби вимагають розсаджування, поділу кореневища. Це краще проводити навесні або рано восени. Терміни залежать від місця проживання. У Середній смузі, в Підмосков'ї розсаджування починається раніше, ніж на Уралі і в сибірському регіоні, але пізніше, ніж в південних областях. У відкритий грунт астильби слід висаджувати в травні, в уже Прогрівшись землю.

Взагалі, астильби невибагливі до термінів висадки. Якщо посадковий матеріал дістався садівникам влітку, його можна сміливо висаджувати в нежаркі дні.

Вибір відповідного місця розташування

Місце для посадки астильби Америка треба знаходити в півтіні, по можливості, на північній стороні від будівель. Але з такою умовою, що протягом 2-4-х годин на кущі буде потрапляти пряме сонячне освітлення. Постійний сонячне світло погубить кущі, а півтінь - саме бажане для них місце. Чи не підійдуть ділянки з високо розташованої ґрунтовою водою, вона призводить до прілості і сильному намокання кореневої системи.

Для вирощування астильби добре підійдуть ділянки в тіні, з легким ґрунтом, багатої живильними речовинами. Такий грунт дозволяє коріння досить дихати, так як добре наповнюється киснем.

Треба знати! Визначальні фактори вибору місця для висаджування астильби Америка - показники вологості в грунті і в повітрі.

Підготовка ґрунту і посадкової ями

Спочатку грунт на обраному для астильби місці треба ретельно перекопати, внести в грунт перегнилий торф, перепрілий гній. Добрива вносяться по 2 відра на 1 квадратний метр. Під час перекопування слід видаляти попадаються коріння старих бур'янових рослин. Після перекопування клумбу треба залишити в спокої на 2-3 тижні.

По закінченні цього часу на приготованому місці слід викопати ямки, витримуючи між ними певну відстань:

  • 30 сантиметрів для низькорослих видів астильби;
  • 50 сантиметрів для високорослих сортів.

На дно ямок рекомендується внести підгодівлю в обсязі сірникових коробок - кісткове борошно, мінеральні добрива, деревну золу. Їх треба змішати з ґрунтом, а для тривалого збереження вологості грунту на дно ямки додається гідрогель.

Технологія і глибина висадки

Кореневу систему опускають в лунку, дбайливо розправляють тонкі кореневі відростки, потім засипають грунтом, трохи утрамбовуючи його, щоб не залишилося повітряного простору. Ямки готуються в глибину, відповідно до розміру кореневища.

Після посадки слід сформувати для кожного куща поливальну траншею, влити воду; коли вона вбереться в землю, під кущем треба провести мульчування розбитої торфом, тирсою, компостом, подрібненої висушеної корою. При цьому потрібно залишати вільними, не засинати зелені паростки.

Як доглядати за астильбой

Правильний догляд забезпечить кущах астильби повноцінний ріст і пишне цвітіння. Зростаючі молоді корінці виходять на поверхню грунту. Щоб астільба добре перенесла сувору зиму, коріння треба обов'язково мульчувати. Пізно восени, ближче до наступаючим морозам, потрібно накрити грунт над корінням хвоєю, тирсою, ялиновими гілками.

Догляд включає дії, що відповідають характерним потребам чагарнику:

  1. Своєчасний і достатній полив.
  2. Внесення необхідної підгодівлі.
  3. Своєчасне обрізання увядающих стебел.
  4. Обов'язкове видалення стебел з квітами.
  5. Правильна підготовка кущів до зимівлі.

Астильба переносить сувору морозну зиму, якщо правильно вкрити кущі мульчированием. Доглядати за кущами астильби не складно.

Полив і внесення підгодівлі

З початком літнього тепла треба вчасно поливати рослину - воно любить воду, але в міру - щоб коренева система не перезволожуються. Відсутність води згубно діє на рослину - листя в'яне, суцвіття стають дрібними. Зберігають красу і свіжість астильби щорічні підгодівлі. Для сухої землі треба вносити компост або торф, для вологою вносяться комплексні добавки.

Навесні кущі треба підживити азотними добривами, щоб активніше росла зелень. Для цього, при розпушуванні грунту під кущами, вноситься трохи перегною. Влітку, до початку цвітіння потрібно внести калійне добриво. Зазвичай при поливі додається калійна селітра, робиться розчин: 1 столова ложка селітри на 5 літрів води, вливати по 0, 5 літра на 1 кущ. Важлива осіння підживлення, коли рослина перестає цвісти. В цей час вносяться фосфорно-калійні суміші. Осіння підгодівля покращує зимостійкість кореневої системи.

Увага! Перед внесенням підгодівлі землю навколо кущів треба рясно полити. Це не робиться, якщо вже пройшли дощі.

розпушування грунту

Кущі астильби воліють для активного зростання суглинок м'якого, пухкого якості. Дощі навесні і влітку ущільнюють суглинок, це заважає дихати кореневій системі, погіршує розвиток всієї рослини. Повітропроникність грунту збільшує розпушування, його рекомендується проводити 2-3 рази в сезон. Розпушування проводиться не глибше 10 сантиметрів. Разом з розпушуванням проводиться мульчування, що зберігає грунт вологою.

обрізка

Квітникарі впевнені: обрізка після цвітіння багаторічників потрібна. Проводять ретельне обрізання стебел з квітами, потім, ближче до зими, обрізають інші увядающие стебла, залишаючи кореневу систему для мульчування і утеплення. Сніговий теплову подушку, захистить коріння від морозів. До весни коренева система дасть молоді, сильні пагони.

Підготовка квітки до зимового періоду

М'який клімат південних широт з рясним снігом дозволяє не вкривати кущі астильби Америка. У підготовці до зимівлі кущах важлива осіння підгодівля, обрізка зів'ялих стебел, мульчування. Стебла рекомендується зрізати практично під корінь, потім коріння підгортають, покривають шаром мульчі - від 5 до 20 сантиметрів, в залежності від кліматичної зони.

Як розмножити кущі

Розсадити кущ можна, не викопуючи його з землі: трохи звільнити від грунту кореневу систему, відокремити його відростки, засипати місце обрізання паростків золою, свіжої грунтом. Так отримують нові саджанці, не пошкоджуючи кущ астильби. Відокремлені таким способом саджанці дають цвітіння вже в наступному році.

Коли такий розподіл куща проводять ранньою осінню, це омолоджує основна рослина. Взимку коренева система тверда, майже деревна, і такий спосіб поділу куща стає неможливим.

Основні проблеми при вирощуванні астильби Америка

Процес вирощування багаторічної астильби в відкритому грунті простий, що і привертає садівників. Головне - вибрати правильне місце для рослини.

Місце для розташування кущів повинно мати оптимальне освітлення, розріджену тінь, доступ прямого сонця на кілька годин в день. Ще однією важливою вимогою для правильного вирощування астильби є достатня кількість води. Зміна вологості згубно позначається на зовнішньому вигляді рослини: затримується розвиток кореневої системи, опадає листя, втрачається декоративність. У такому випадку доводиться правильно поливати рослину, провести повторне мульчування, забезпечити зовнішнє обприскування водою.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: