Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Виноград - багаторічна рослина, чагарникові ліани, найчастіше масово вирощують в країнах з жарким кліматом. Але є нові сорти, здатні рости в північних регіонах. Селекціонери і любителі виводять щорічно десятки сортів, але не всі мають якісні характеристики і масовий попит. Сорт Ювілей Новочеркаська відноситься до найвдалішим гібридам винограду.

Історія створення сорту

Сорт винограду був виведений любителем-виноградарем Віктором Миколайовичем Крайнова до ювілею міста Новочеркаськ в 2004-2005 році. Батьками цього сорту стали Талісман і Кишмиш Променистий. Ювілей Новочеркаська - гібридний сорт, внесений до реєстру Росії в 2016 році. Він взяв всі найкращі якості від своїх батьків, від Талісмани - врожайність і розмір ягід, від Кишмишу Променистого - колір і форму кистей.

Опис і особливості

Ранній сорт винограду виведений в Ростовській області селекціонером-любителем. Інтенсивно зростає, живці та відводи швидко вкорінюються. Вимогливий до відходу, але стійкий до багатьох захворювань. Вимагає укриття на зиму в середній смузі.

Опис винограду:

 • Кущі потужні, високі, міцні.
 • Листя великі, темно-зеленого кольору.
 • Сорт відносять до великоплідних з великими конічними кистями, щільно зібраними ягодами і високою врожайністю.
 • Кисті транспортабельні, довго зберігаються, не лопаються, мають гарний товарний вигляд.
 • Після сильних заморозків швидко відновлюється, висока життєздатність пагонів заміщення і підземного штамба.
 • Сорт вимагає нормировочной обрізки.

Лози швидко визрівають, але вимагають постійної обрізки пасинків, через які знижується врожайність.

Основні характеристики

Виноград Ювілей Новочеркаська відноситься до сортів, які мають тривалий час гарний товарний вигляд, він характеризується:

характеристикаопис
термін дозріванняРанній, кисті визрівають за 105-120 днів
Адаптація та укоріненняЖивці і відводи швидко вкорінюються, саджанці адаптуються легше, якщо за ними правильно доглядати
Вибір грунту і доглядвимогливий
захворюванняСтійкий до багатьох хвороб, особливо грибкових
урожайРясний, починаючи з 2-3-го року
товарні якостіТривале зберігання, при транспортуванні майже не мнеться
Врожайність на 1 га267 центнерів
зростання лозиШвидкий
визріванняшвидке
Стійкість до морозівДо -23 ° C, швидко відновлюється

Кущі міцні, 15-25 кг винограду, витримують велику вагу грон. Грона середньої щільності, вагою від 0, 7 кг до 3 кг за умови дотримання агротехніки. Ягоди від 3, 5-4, 5 см в довжину, в ширину 2-2, 5 см, ягоди, що знаходяться цілий день на сонці, мають зелене забарвлення, в тіні - малиновий з зеленими прожилками. Смак солодкий, збалансований, без вишукувань. У ягоді 2-3 кісточки, м'якоть соковита, м'ясиста, при розкусуванні хрумтить, шкурка тонка, смачна. Сахаронакопленіе - до 17%. Вага однієї ягоди від 14-20 м

Гідності й недоліки

Переваг у Ювілею Новочеркаська більше, ніж недоліків:

 1. Висока врожайність.
 2. Стійкість до грибкових захворювань: мілдью, оїдіум.
 3. Переносить без укриття морози до -23, з укриттям меншу температуру.
 4. Міцні, могутні, швидко зростаючі лози.
 5. Ранні терміни дозрівання.
 6. Успішно вирощується в більшості регіонів Росії.
 7. Грона добре транспортабельні.

недоліки:

 1. Привертають ос і птахів.
 2. Утворюється перегин на плодоніжки, якщо кисть велика. Наливається довше і ягоди меншого розміру, ніж інші.
 3. Вимагає обрізки, нормування врожаю.
 4. Потрібна профілактична обробка від захворювань, особливо при вологому кліматі.
 5. З пасинків урожай менше.

Всі недоліки швидко усуваються, якщо правильно підібрати місце і повісити захисні сітки від птахів і ос, вчасно обрізати і нормувати врожай, виконувати агротехнічні рекомендації.

Рекомендації по посадці

Найбільш сприятливе місце для рослини півтінь, на схилі ділянки. Грунт повинна бути нейтральна, легка, родюча. Висаджують молоді саджанці в середині весни, коли мине загроза заморозків при температурі повітря + 10 … + 15 ° C на південній, південно-східній стороні ділянки, без протягів.

При посадці слід враховувати рівень підземних вод, якщо вони близько, то яму для посадки роблять з великим шаром дренажу, а навколо куща зливні канавки для видалення зайвої рідини.

Перед посадкою саджанець з відкритою кореневою системою потрібно замочити в теплій воді на 2-3 години. Після чого коріння опустити в розчин марганцю на 15-30 хвилин. Яма повинна бути більше кореневої системи в 2-3 рази, зверху на дренаж викласти шар органічних добрив.

Коли дозріває?

Сорт Ювілей Новочеркаська починає цвісти в середині-кінці травня місяця, суцвіття цвітуть 8-15 днів, до середини серпня або 1-й декаді вересня, в залежності від регіону посадки, можна отримати зрілі кисті. Термін дозрівання - 105-120 днів.

Догляд за виноградом Ювілей Новочеркаська

Догляд за виноградом полягає в правильному поливі і обрізку кущів.

Полив здійснюється 1 раз в тиждень, в посушливу погоду 2 рази в тиждень по 10-15 л. Особливо важливий полив до і в період цвітіння і зав'язування грон. Під час визрівання ягід полив повинен бути в разі потреби, щоб ягоди не почали тріскатися.

Обрізка здійснюється навесні - санітарна і формує, видаляють обмерзлі або пошкоджені гілки. Влітку обрізаються пасинки, щоб не зменшити врожайність плодоносних лоз. Восени проводять санітарну обрізку.

Підживлення потрібні для молодих кущів, особливо якщо грунт бідна. Проводять в 3 етапи: після весняної відлиги, в період цвітіння і при підготовці до зими.

Де краще вирощувати?

У більшості регіонів Росії можна вирощувати Ювілей Новочеркаська, без укриття на зиму в 1, 2, 3-м кліматичних поясах: Ростовська, Астраханська, Брянська, Воронезька, Томська, Пермська області, Краснодарський, Хабаровський край, Крим, Чеченська республіка. Також успішно вирощується в Україні, Білорусі, Абхазії, Молдавії, Грузії, Вірменії.

Хвороби і шкідники

Гібрид В. Н. Крайнова стійкий до грибкових захворювань. Але при несприятливих умовах може бути заражений:

 • борошнистою росою;
 • мілдью;
 • оїдіумом;
 • кореневою гниллю;
 • сірою гниллю.

Шкідники, які можуть виявитися на винограді: павутинний кліщ, попелиця, оси. Навесні проводять профілактичну обробку від захворювань і шкідників.

Ювілей Новочеркаська - це столовий виноград, яким буде задоволений професіонал і початківець садівник.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: