Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Груша сорти Ніка має масу позитивних якостей. Його відносять до молодих сортам. Основне поширення він отримав в Черноземье. В даний час багато садівників висаджують дерево на своїх ділянках. Плоди сорту містять в собі велику кількість цукру і вітаміну С. Їх вживають в свіжому вигляді, а також переробляють.

Історія виведення

Сорт вважається відносно новим. Його розробили в 2002 році, пізніше він потрапив державний реєстр Росії. На даний момент його вирощують в Черноземье. Над його виведення працювала група селекціонерів з сільськогосподарського інституту імені Мічуріна. Ніку отримали шляхом схрещування сортів Талгарська красуня і Дочка зорі.

Опис і характеристика груші

Опис і характеристика дерева включає в себе кілька пунктів: висоту, запилювачі, стійкість до морозів, плодоношення, цикл життя, опис плодів.

Важливо! Сорт Ніка вважається один з найкращих результатів селекції.

Сорти-запилювачі

Ніка є частково Самоплодность. Якщо висаджувати її на самоті, то вона дасть лише третина від можливого врожаю. Рекомендується висаджувати її поряд з обпилювачами, щоб збільшити врожайність. До них відносять:

 • Дюшес;
 • Ферія;
 • Берерусская;
 • Вільямс.

Висота дерева

Груша Ніка досягає у висоту близько 3 метрів. Утворює кулясту крону з розрідженій гіллястістю. Рівномірне зростання гілок є відмітною особливістю сорту.

Тривалість життя

Середня тривалість життя дерева становить 15 років. При дотриманні правил агротехніки, створення сприятливих умов, проведенні омолоджуючої обрізки можливо продовжити життя груші на пару років.

зимостійкість

Ніка відрізняється своєю зимостійкістю. Вона з легкістю переносить температури до -38 ° С. Це властивість проявляється до третього року життя, до цього віку рекомендується мульчувати і вкривати стовбур дерева.

врожайність

Сорт Ніка дає високі врожаї. Плодоношення починає на 5 - 6 рік вегетації. Після 2 сезон дерево проявляється стабільність в кількості плодів. З одного груші знімають близько 50 кг груш. Періодична обрізка і проріджування крони збільшує кількість плодів.

циклічність плодоношення

Починає плодоносити дерево на 5 році життя. Перші 2 - 3 роки кількість плодів різне. Потім врожайність вирівнюється, і груша дає регулярні високі врожаї. Цвітіння відбувається на початку травня, протягом усього сезону відбувається зав'язь і налив плодів. У вересні проводять збирання врожаю. Плоди дозрівають ще 2 тижні.

Стійкість до хвороб

Рослина має високий імунітет до парші та грибкових захворювань. Це скорочує кількість проведених обприскувань хімічними препаратами.

опис плода

Плоди груші мають конусоподібну форму. Розміри великі, вага близько 200 г. Шкірочка тонка щільна, при зборі врожаю зелена з червоними плямами. Урожай залишають пристигаючі на 2 тижні, після чого шкірка набуває жовтого кольору. М'якоть кремового кольору, щільна, зерниста.

Важливо! Зібрані груші зберігаються близько 4 місяців, добре переносять перевезення, підходять для обробітку на продаж, швидко розкуповуються.

Плюси і мінуси сорти

Ніка має свої переваги і недоліки. До позитивних сторін відносять:

 • висока врожайність;
 • часткова самоплідність;
 • висока врожайність;
 • зимостійкість;
 • невибагливий догляд;
 • стійкість до грибків;
 • високі смакові якості плодів;
 • транспортабельність.

З недоліків відзначають бажане наявність запилювачів і постійні обрізки дерева для формування крони і санітарії.

Правила посадки дерева

Груша має свої особливості посадки. Потрібно враховувати місце, час, правильно вибрати саджанець і повести маніпуляцію відповідно до визначеної технології.

Час і місце посадки

Для вирощування груші Ніка рекомендується вибирати добре освітлені ділянки з легкої, повітряної грунтом.

До складу грунту дерево не примхливо, але часті затоплення викличуть гниль в коренях.

Посадку проводять навесні або восени. Для цього заздалегідь готують посадкову яму. На ділянці викопують лунку глибиною і діаметром близько 1 м. Землю з ями змішують з органікою і додають суперфосфат. Половину закладають назад.

підготовка саджанців

Молоді дерева можна придбати в розплідниках. При покупці потрібно враховувати кілька моментів:

 • груша повинна бути одно- або дворічного віку, саме в цей час воно характеризується високою приживання;
 • на корені не повинно бути відколів, тріщин, подряпин, пошкоджень;
 • коренева система без гнилі і ознак інших захворювань;
 • на пагонах повинні бути відсутніми ознаки хвороби.

Перед перенесенням в грунт коріння саджанця замочують у воді на кілька годин.

технологія посадки

Посадку у відкритий грунт виробляють, дотримуючись певної технології:

 1. Викопують яму і готують її з осені, але не пізніше, ніж за 2 тижні до посадки;
 2. Закладають наполовину землею з добривами;
 3. Поміщають в лунку дерево;
 4. Розправляють коріння;
 5. Присипають землею пошарово, ущільнюючи кожен шар;
 6. Залишають пристовбурні кола глибиною 8 - 10 см;
 7. Поливають 5 - 6 відрами води.

Важливо! Щоб саджанець був захищений від пошкодження сильними вітрами, в яму заздалегідь вбивають дерев'яний високий кол і прив'язують до нього грушу.

Рекомендації по догляду за культурою

Дерево невибагливо у догляді, однак дотримання деяких правил збільшує врожайність і якість фруктів.

полив

Зрошення проводять у міру необхідності, коли грунт в пристовбурних колі стає сухою. Перший полив роблять до розпускання бруньок, другий під час цвітіння, третій після збору врожаю на зиму. Доросле дерево споживає за раз 8 - 10 відер води.

обрізка

Обрізку проводять навесні та восени. Перші 3 роки навесні формують крону. Восени прибирають пошкоджені, сухі і обламані гілки. А також проріджують загущені ділянки при необхідності.

запилювачі

Наявність запилювачів поруч з никой обов'язково. Це збільшує кількість плодів і урожайність. Використовують для цього сорту груші, у яких збігається період цвітіння.

підживлення

Перші 3 - 4 роки удобрювати грушу немає необхідності. Дерево отримує харчування з органіки, закладеної при посадці. Далі використовують мінеральні комплекси з вмістом азоту, фосфору і калію.

Важливо! Азот вносять тільки навесні.

Хвороби і шкідники груші

Ніка володіє стійким імунітетом. Поразка комахами або грибками відбувається при перезволоженні грунту і недотриманні правил догляду. З хвороб відзначають:

 • борошнисту росу;
 • опік;
 • іржу.

Для боротьби з ними листя обприскують фунгіцидними препаратом.

З комах на листках і плодах груші можна помітити:

 • попелиці;
 • гусениці;
 • плодоніжки.

Збір і зберігання врожаю

Збір врожаю виробляють на початку вересня. Груші знімають злегка недоспевшімі. Плоди розкладають в ящики і переносять для зберігання в темне прохолодне місце. В таких умовах вони зберігають 3 - 4 місяці.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: