Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Сорти жовтих томатів відмінно показали себе на присадибних господарствах. Вони напевно сподобаються тим, хто хоче отримати яскраві, оригінальні плоди з надзвичайно солодким смаком. Різноманітність видів дозволяє розводити їх в закритих парниках або на незахищених ділянках.

Відмінні риси жовтих помідорів

Жовті сорти помідорів набули широкого поширення серед садівників не тільки за свій оригінальний колір, але і високу користь для організму. Фахівці вважають, що їх вживання краще позначається на організмі, ніж красноплодной родичів.

Серед корисних властивостей томатів жовтого кольору виділяють:

 • відсутність алергічної реакції на плоди;
 • використання в дієтичному і дитячому харчуванні;
 • високий вміст лікопіну і антиоксидантні властивості;
 • поліпшення складу крові;
 • зниження ризику захворювання на рак;
 • високий вміст вітаміну С.

Крім корисних властивостей, садівники відзначають, що плоди солодші і м'ясисті. Вони радують око і піднімають настрій за рахунок яскравих відтінків, незвичайної форми і сахаристого смаку. Жовті помідори поділяються за термінами дозрівання. Їх активно використовують в декоруванні салатів, нарізок, в консервації, для приготування соку.

ультраранні помідори

Ультраранні сорти помідорів отримали більш широке поширення серед садівників. Популярність їм забезпечило дозрівання плодів менш ніж за 100 днів після пророщування розсади.

Ранні томати зустрічаються крупно і дрібноплідні. Також вони розрізняються за розмірами кущів. Томати для відкритого грунту вибирають невеликої висоти, міцні, з розвиненою кореневою системою. Вони повинні бути стійкі до перепадів температур і широкому набору захворювань. Для теплиць підійдуть кущі середнього або необмеженого зростання.

 1. Золота чагарник. Золота чагарник - це смачний сорт раннього періоду дозрівання. Перший урожай знімають через 3 місяці після пророщування розсади. Завдяки невеликій висоті кущів він відмінно відчуває себе на будь-яких ділянках. Зрілі томати оранжевого відтінку мають щільну шкірку.
 2. Золоті яйця. Золоті яйця - це оптимальні для відкритого грунту низькорослі помідори. Деякі садівники вважають, що цей сорт крихітний. Його кущі не перевищують 40 сантиметрів. Незважаючи на невеликі розміри, Золоті яйця стабільно показують високу врожайність. Гілки усипані томатами яйцевидної форми. У зрілих плодів колір темно-жовтий. Деякі садівники заносять його в помаранчеві сорти. Ранні терміни дозрівання врожаю роблять сорт стійким до фітофторозу.
 3. Карамель жовта F Своє незвичне назва сорт отримав через розмір і смаку плодів. Цей сорт по праву відносять до категорії найсмачніші помідори. Невеликі плоди дозрівають кистями по 5-6 штук. При цьому період технічної зрілості у томатів настає не одночасно. Помідори мають жовтувато-прозорий колір. Завдяки цукристих смаком вони схожі на цукерки. Сорт добре зарекомендував себе для приготування консервацій.
 4. Бурштиновий кубок. Жовтоплідний сорт є хорошим варіантом початківців садівників. Він не сприйнятливий до широкого спектру захворювань, непогано переносить високі температури парників. Невибагливий у догляді. Велика висота кущів, вони досягають до 2 метрів, вимагає їх підв'язки в період росту і плодоношення. Технічна зрілість перших плодів настає на 100 день. Томати відрізняються солодким смаком. Невеликі розміри і овальна форма дозволяє використовувати їх в консервації.

Сорти томатів короткого періоду визрівання представлені на ринку в широкому розмаїтті. У списку популярних також знаходяться Золота куля, Золотий ювілей F1, Золоте серце. При виборі садівники спираються на відгуки минулих років і особливості розведення на особистих ділянках.

Представники середнього і пізнього терміну дозрівання

Серед жовтих помідорів виділяють сорти середнього і пізнього дозрівання. Вони починають давати урожай в другій половині липня. Середній термін з моменту появи перших сходів до технічної стиглості плодів становить від 110 до 120 днів. Вони показують більш стабільний урожай в теплицях, парниках або тимчасових укриттях. Відмінною особливістю таких представників є підвищена стійкість до хвороб, а також можливим перепадів температур.

 1. Хурма. Сорт відмінно зарекомендував себе для вирощування у відкритому і закритому грунті. Кущі виростають від 0.8 до 1.5 метра. Стебла потужні. Листові пластини великі, світло-зеленого кольору. Перший урожай відрізняється великими розмірами. Наступні плоди дрібніші жовтих і оранжевих відтінків. Сорт підходить для розведення в комерційних цілях. Він відрізняється високою врожайністю. Завдяки жорсткій шкірці томати відмінно переносять транспортування і тривале зберігання. З недоліків виділяють вимогливість до збору. Його слід проводити чітко в момент технічної зрілості. Переспілі плоди стають прісними.
 2. Медовий спас. Незважаючи на відносно високий зріст, Медовий спас - це відмінний сорт томатів для відкритого грунту. Кущі виростають до півтора метрів у висоту. Плоди мають почкообразний форму. Середня вага знаходиться в діапазоні 250-300 грам. Сорт активно вирощується в незахищених грядках за рахунок високої стійкості до хвороб і невибагливості у догляді. Дозрілі томати показують хороші смакові якості, використовуються в дієтичному харчуванні.
 3. Лимонний гігант. Сорт отримав свою назву за надзвичайно великі жовті томати. Плоди першого збору мають масу 800 грам. Друга зав'язь відрізняється трохи меншими розмірами. Томати підвищеної щільності, в них практично відсутній сік. Сорт застосовується для приготування салатів, соусів, соків. Великоплідні томати потребують обов'язкового підв'язування і пасинкуванні.
 4. Апельсин. З томатів середнього періоду дозрівання і необмеженого зростання, виділяють Апельсин. Він показав хорошу врожайність при вирощуванні на будь-яких ділянках. Свою назву отримав за помаранчеву, схожу з апельсинової, шкірку. Помідори відмінно підходять для дієтичного та дитячого харчування.
 5. Жовтий трюфель. Кращі сорти жовтих помідорів можна уявити без Трюфеля. Його відрізняє незвичайна форма плодів. Вони нагадують лампочку або грушу, але з чітко вираженими ребрами. Розміри томатів середні, плоди досягають 200 грам. Увага садівників Жовтий трюфель привернув своєю високою врожайністю і пружною солодкою м'якоттю. Помідори активно застосовуються в різних консервації, а також свіжому вигляді. З недоліків - постійна необхідність формування кущів.

Перераховані сорти з фото і описом в широкому асортименті також представлені у виробників. Насіння помідор зустрічаються у вільному продажу. Але досвідчені садівники рекомендують купувати посівний матеріал тільки у перевірених магазинів, які гарантують високу якість.

дрібноплідні томати

Особливу увагу серед жовтих помідорів заслуговують дрібноплідні сорти черрі. Вони чудово відчувають себе на відкритих грядках або закритих парниках.

Черрі характеризуються дружним дозріванням плодів на великих кистях. Маленькі помідори є універсальними щодо застосування. Вони йдуть в свіжі салати, в якості самостійної закуски або для цільноплідного консервації.

 1. Медова крапля. Медова крапля відноситься до категорії індетермінантних томатів. Він підходить для вирощування на закритих ділянках і у відкритому грунті. Кущі виростають в теплицях до 2 метрів. Плоди невеликі, насиченого жовтого відтінку. Форма каплеподібна. Смакові якості відмінні. Томати мають виражені солодкі відтінки з медовими нотками.
 2. Жовтий фінік. До категорії солодких томатів відноситься сорт Жовтий фінік. Він отримав свою назву за схожість за смаком з справжнім фініком. Дозрілі плоди мають яскравий жовтий колір. Вони відмінно транспортуються і зберігаються. Це дозволяє використовувати їх в комерційних цілях. При вирощуванні кущі досягають 1.5 метра у висоту. Невибагливі у догляді, вимагають пасинкування. Кущі мають мало листяної маси, але відрізняються високою врожайністю.
 3. Золотий самородок. Сорт Золотий самородок - це знахідка для любителів раннього врожаю. Перші плоди жовтих і оранжевих відтінків дозрівають вже через 80 днів після появи перших сходів розсади. Кущі формують в 1 або 2 стебла. Золотий самородок стабільно показує високу і дружну врожайність. На кисті формується більше 20 плодів. Зрілі помідори відрізняються яскравим солодким смаком. З недоліків відзначається тонка шкірка і низькі показники транспортування.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: