Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Смачні фруктові плоди актуальні в будь-який час року. Вони радують око і можуть прикрасити будь-який стіл. Груша сорти Білоруська пізня - осінній сорт з тривалим терміном зберігання. Цей сорт відрізняється морозостійкістю, а догляд за такими деревами не складає труднощів. Щоб виростити таку культуру, важливо знати тонкощі посадки і догляду за нею.

Історія сорти груші Білоруська пізня

Зимовий сорт Білоруська пізня був виведений завдяки висіву самостійно запилюючи груші Добра Луїза. З 2002 року груша культивується в Росії і підходить для центральних і північних областей. Селекціонери поступово виводять більш досконалі види цього сорту.

Опис і характеристики сорту

Дерево відрізняється густою кроною, що нагадує кулю. Висота груші може становити до 5 метрів. Невеликі листя овальної форми мають світло-зелене забарвлення. З конусоподібних нирок з'являються білі квіти з елліпсовіднимі пелюстками. Плоди мають витягнуту форму з шорсткою шкіркою і ніжною соковитою м'якоттю. Їх смакові якості значно випереджають інший зімнестойкій сорт - Зимова Білорусь.

Білоруська пізня вважається частково самозапилюватися сортом. Однак для підвищення врожайності садівники штучно запилюють рослину. Кращі запилювачі для цієї груші - це такі сорти, як Берелошіцкая, Конференц або Масляниста Лошицький.

Самостійно запилюватися дерево може лише в тому випадку, якщо воно посаджено поблизу цих рослин.

Основні переваги і недоліки

Як і будь-який інший сорт груші, Білоруська пізня має ряд переваг:

 1. Швидкоплідність. Перші плоди можна отримати через 3-4 роки після посадки дерева.
 2. Місяці зберігання плодів при забезпеченні необхідних умов. У деяких випадках вони зберігаються до квітня.
 3. Зимостійкість. За рахунок цієї характеристики сорт активно використовують садівники областей з холодним кліматом.

Однак є й недоліки:

 • плодоношення не завжди;
 • рослина схильне до шкідливого впливу захворювань: парші та бактеріального опіку;
 • при рясних урожаїв самі плоди стають дрібніше;
 • схильність дерева до загущення крони вимагає регулярної обрізки.

Наявні недоліки сорту компенсуються відмінними смаковими якостями. А при правильному догляді дрібні недоліки не доставляють клопоту.

Специфіка вирощування культури

Щоб культура регулярно плодоносила і не втрачала свої якості, необхідно відповідально підійти до її вирощування. Важливо врахувати всі аспекти: місце, час і послідовність посадки, а також подальший догляд.

Місце і час посадки

Від того, де розташоване дерево, залежить не тільки його зовнішній вигляд, а й якість плодів. Культура воліє тепле і світле місце. Бажано розміщувати дерево з південного боку від будівель або біля паркану, щоб знизити негативний вплив холодних вітрів. Низина для такого сорту не підходить, так як в ній накопичується холодне повітря, і довго залишаються талі води.

Груша сорти Білоруська пізня висаджується навесні - до появи бруньок, після танення снігу. Висаджувати грушеве дерево можна і восени - до настання морозів. Це дозволить груші вкоренитися до сильних морозів, а вже в наступному сезоні паросток піде в зростання.

Підбір саджанців

Як посадковий матеріал використовуються саджанці з відкритими корінням або вирощені в ємностях. Ідеальним варіантом для придбання саджанця вважається розплідник, в якому сподобався екземпляр викопуються перед продажем. При виборі паростків з відкритою кореневою системою необхідно звернути увагу на зовнішній вигляд рослини:

 • на листках не повинно бути видимих пошкоджень;
 • коріння краще вибрати довжиною не менше 30 сантиметрів;
 • коренева система без наростів, чорноти і цвілі;
 • кора - гладка і не пересохла.

Якщо паростку не більше року, на ньому може не бути гілок. На дворічному саджанці - зачатки дрібних гілочок.

правильна посадка

Технологія посадки передбачає наступну послідовність виконуваних дій:

 1. Підготовки грунту. Її необхідно збагатити добривами і розпушити. Посадкова яма риється глибиною до 80 сантиметрів, з діаметром близько метра.
 2. Занурення саджанців в центр лунки.
 3. Засипки сумішшю з грунту, гною, річкового піску і мінеральних добрив.
 4. Утрамбовки місця посадки.
 5. Рясного поливу.
 6. Мульчування корою або дрібної дерев'яною стружкою.

Перед посадкою коріння саджанців можна замочити в розчині препарату Корневин, для поліпшення коренеутворення.

Особливості догляду за деревом

Недостатньо просто посадити культуру. Їй потрібен регулярний догляд і увагу.

Полив і розпушування

Дерева сорту Білоруської пізньої стійкі до посушливого клімату. Однак, при тривалій посусі, рекомендується поливати грушу два рази в тиждень чистою водою. На одну одиницю необхідно витратити від 50 до 70 літрів. Щоб добрива проникли глибоко в кореневу систему, верхню частину грунту слід розпушити. Ця процедура допоможе поліпшити постачання рослини повітрям і боротися з бур'янами.

добрива

Через пару років після посадки грушу необхідно підгодувати мінеральними сумішами і органічними розчинами. Грушеві дерева позитивно реагують на добриво азотом.

Оптимальним поєднанням підгодівлі для груші є суміш з кісткового борошна і попелу листяних дерев. Надалі добрива вносяться двічі на рік - навесні і восени. При появі проблем із зовнішнім виглядом дерева можливе додавання літніх підгодівлі позакореневого способом. Вносити підгодівлі слід тільки після рясного поливу дерева.

обрізка

Для формування красивої крони молоде дерево обрізають, залишаючи 3-4 гілки, які візуально виглядають розвиненими. З стовбура зрізається приблизно четверта частина висоти. Обрізка проводиться у весняні місяці або восени.

Важливо! Щоб не нашкодити дереву, для обрізки слід використовувати наточеними секатор або садовий ніж.

Важливо видалити всі пошкоджені гілки. Якщо вони великі, їх слід видалити на кільце.

побілка

Навесні стовбур слід захистити від шкідників і сонячних променів. Для цього його обробляють вапном. Захід проводиться і в осінні місяці - щоб уникнути розмноження паразитів і грибкових уражень. Здійснювати процедуру слід в суху погоду. Для виготовлення розчину необхідно з'єднати вапно, мідний купорос, столярний клей і воду.

Підготовка до зими

Навіть з урахуванням того, що сорт вважається зимовим, ймовірність перемерзання все ж існує. Щоб захистити грушеве дерево від низьких температур, навколо стовбура засипають високий шар деревної стружки, а сам стовбур обертається папером.

Захворювання, шкідники, профілактика

Груша схильна до ураження шкідливими бактеріями і комахами. Щоб запобігти хворобам, слід регулярно проводити профілактичні заходи.

парша

При появі грибка на грунті можна припустити поразку паршею. Через хворобу на листках рослини з'являються світлі плями, а плоди покриваються темним нальотом, в якому утворюються тріщини з гниллю. Для лікування грушу необхідно обробляти розчином фунгіциду і води.

Мучниста роса

Таке захворювання вражає листя і суцвіття. Вражає воно молоді пагони. При виявленні пошкоджених частин стебла їх видаляють і спалюють. Для боротьби з хворобою застосовується обприскування фундазолом або розчином кальцинованої соди з рідким милом.

листовійка

Цей шкідник харчується листям, згортаючи їх в трубочку. Для боротьби з ним використовуються розчини інсектицидів: Лепідоціт, Кінмікс, Карате. В якості профілактики повторного зараження слід видаляти і спалювати пошкоджені листя і плоди.

грушева плодожерка

Комаха відкладає на плодах яйця, а потім прогризають м'якоть до насіння. Саме ними вона харчується до моменту окукливания. В якості профілактики застосовується обприскування за допомогою інсектицидів. Наприклад, Фітоверма.

Збір і зберігання врожаю груші Білоруська пізня

Сорт зимовий, тому збір його плодів слід починати приблизно на три тижні раніше, ніж інших сортів. Плоди обриваються вручну. Оптимальною тарою для цього вважається сумка з відстібається днем. Це дозволить акуратно переміщати груші в будь-яку тару без механічних пошкоджень.

Важливо! Для забезпечення повноцінного зберігання потрібно уникати відділення плодоніжки від груші.

В процесі збору врожаю бажано проводити первинну сортування груш. Пошкоджені плоди бажано відразу відкласти для переробки.

Здорові плоди повинні зберігатися в дерев'яних ящиках або спеціальних ємностях, в приміщеннях з достатньою вентиляцією. Температура в приміщенні може коливатися в інтервалі від 2 до 9 градусів за Цельсієм. Щоб видалити зайву вологу з приміщення, досить розмістити кілька ємностей з сіллю або вапном.

Укладати плоди потрібно в один (максимум в два) шару, плодоніжками вгору. Шари перекладаються газетним папером. Якщо є можливість більш ретельного розміщення врожаю, кожен з плодів обертається в газету.

Вирощування груші Білоруська пізня - це можливість прикрасити свій сад і наповнити раціон смачними плодами на кілька місяців.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: