Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

На якість і терміни дозрівання врожаю помідорів багато в чому впливає період висадки рослин. Найчастіше посів виконують на початку весни, тому слід знати сприятливі посадочні дні для томатів в березні 2019 року. Посадка рослин в відповідний період допомагає запобігти ряд проблем при подальшому догляді.

Березень для посіву насіння: плюси і мінуси

Висадка помідорів в березні 2019 року має ряд позитивних і негативних сторін.

До переліку головних плюсів входять наступні:

 • при посіві на початку весни саджанці встигнуть вирости до потрібних розмірів і принесуть урожай протягом теплого періоду;
 • невисока навколишня температура навесні не призведе до всихання незміцнілих рослин;
 • згідно з місячним календарем, в березні числиться найбільшу кількість днів, що сприяють посіву.

Основний мінус полягає у високому ризику поворотних заморозків. Ранній посів може привести до того, що молоді саджанці загинуть через вплив холодів. Крім того, грунт на початку весняного періоду може зігрітися не в повній мірі.

Рання посадка - проблеми з переросла розсадою

Своєчасно вирощена розсада є основою великого врожаю. Переносити розсаду в грунт слід у віці 55-60 днів. Точні терміни залежать від різновиду вирощуваних томатів. Якщо вчасно не перенести розсаду в грунт, вона переросте. Також причинами переростання стають:

 • ранній посів;
 • недостатнє освітлення;
 • невідповідний температурний режим;
 • рясний полив;
 • часте внесення підгодівлі.

У переросла розсади низький імунітет, тому перед висадкою в грунт потрібно загартовування саджанців. В іншому випадку рослини з великою ймовірністю загинуть. Для початку потрібно на 2 години залишити розсаду на вулиці при похмурій теплій погоді і високій вологості атмосфери. Протягом тижня процедура повторюється кілька разів зі збільшенням часу. Через тиждень саджанці залишають на відкритому повітрі на добу і лише після цього переносять в грунт.

Коли сіяти томати на розсаду в березні?

Терміни посіву на розсаду змінюються в залежності від декількох факторів. Необхідно звертати увагу на вирощується сорт помідорів. Як правило, на упаковці з насінням виробники вказують рекомендований період посіву. Також мають значення такі фактори:

 • Погодні умови. При настанні ранньої і теплої весни посів допускається провести на початку березня, а в разі морозної погоди висадку краще відкласти на 1-2 тижні.
 • Місячний календар. Розроблений з урахуванням агроастрологіческіх нюансів календар містить інформацію про фази місяця, що дозволяє висадити томати в найбільш сприятливий період.
 • Стан розсади. При неналежному догляді або зовнішньому впливі саджанці можуть не встигнути зміцніти до початку весни, і в даному випадку рекомендується відстрочити перенесення рослин в грунт.

Сприятливі дні посадки розсади в теплиці

Насіння на розсаду для подальшого перенесення у відкритий грунт сіють в першій половині березня. Згідно з місячним календарем, найбільш вдалі дні посіву тепличних помідорів: 3-5, 10, 12 березня.

У відкритий грунт

Розсаду томатів для відкритого грунту в березні 2019 року рекомендується висаджувати 20, 25, 30 і 31 числа. Насіння помідорів для вирощування у відкритому ґрунті сіють пізніше, ніж тепличні різновиди, щоб вони встигли зміцніти і обзавестися досить потужну кореневу систему.

Для домашніх умов

При вирощуванні помідорів в умовах квартири посів розсади дозволяється виконати з початку березня до середини квітня. Часовий період збільшується за рахунок того, що кущі томатів будуть рости і приносити плоди в незмінних оточуючих умовах. Для активного росту і рясного плодоношення потрібно забезпечити сприятливе оточення. Зокрема, при посіві розсади будинку потрібно звернути увагу на наступні чинники:

 • Температурний режим. Оптимальна температура для розсади томатів в денний час варіюється в межах від 18 до 25 градусів. У темну пору доби допускається зниження температури до 12-15 градусів.
 • Показник вологості. Щоб саджанці вчасно проросли і почали розвиватися, рівень вологості повинен знаходитися в межах 65-75%.
 • Освітлення. Незалежно від сорту вирощуваних помідорів, розсада потребує великої кількості природного світла. Рекомендується залишити ємність з розсадою на підвіконні, якщо вікна виходять на південну сторону і не затягнуться деревами. При нестачі природного освітлення допускається використання штучної підсвічування.

Несприятливі дні для посіву та висадки

Сіяти розсаду і переносити саджанці у відкритий грунт або теплицю не рекомендується 12 і 28 березня. Ці дати випадають на повний місяць і молодик, відповідно. У періоди зміни місячних фаз будь-які агротехнічні дії краще не виконувати, оскільки Місяць впливає на процеси росту і розвитку рослин. У моменти, коли Місяць переходить з однієї фази в іншу, всередині кущів відбувається рух соків, і пересаджування може привести до порушення процесу.

Що впливає на терміни посадки?

Терміни висадки саджанців, так само, як і посіву на розсаду, залежать від ряду умов. Важливо враховувати регіон вирощування, різновид помідорів, кліматичні особливості.

регіон

Запланувавши садити томати, потрібно підготуватися до умов погоди і специфіці грунту в конкретному регіоні. З огляду на всі особливості, вдасться виростити великий урожай і не зіткнутися з проблемами по догляду.

Підмосков'ї

Відповідні для вирощування в Підмосков'ї різновиди помідорів починають сіяти на розсаду з початку весни і до перших чисел квітня. Тривалий період пов'язаний зі специфікою сортів і методикою їх вирощування. Якщо томати будуть висаджені у відкритий грунт, потрібно визначити момент, коли ймовірність зворотних заморозків буде мінімальною.

Для різних територій Підмосков'я перехід середньодобової температури повітря через 10 градусів у весняний період настає в різний час. У центрі і на північній території даний перехід настає в першій декаді травня, а в південно-східних районах перехід відбувається тижнем раніше.

У більшості районів Підмосков'я стабільна тепла погода встановлюється починаючи з другої декади. На місцевості з рівним рельєфом заморозки закінчуються після 20 числа, але в залежності від середньодобової температури за останній рік є ризик зворотних похолодань на початку червня.

Уралі

Кліматичні умови Середнього Уралу більше підходять для вирощування томатів в парнику. Це пов'язано з тим, що період позитивних температур триває менше 3 місяців. На Уралі часто вибирають для посіву сучасні гібридні різновиди помідорів, які мають високі показники стійкості до захворювань і зміни погодних умов.

У зв'язку з кліматом на Уралі виконують посів за 50-60 днів до настання теплого періоду, щоб рослини змогли адаптуватися і розвинутися до потрібного рівня. Як правило, посів на розсаду допускається провести протягом березня. Особливо важливо вчасно посіяти розсаду, якщо в подальшому томати будуть перенесені в незахищену грунт. У відкритий грунт частіше висаджують детермінантні і супердетермінантние різновиди, а в парниках - високорослі кущі.

Сибіру

Під час висадки помідорів в Сибіру важливо врахувати ряд нюансів.

На сибірських територіях можна вирощувати обмежена кількість сортів, які здатні зазнавати різке падіння температури і прохолодне літо. Якщо планується вирощувати овочі в парникових умовах навесні, то терміни посіву припадають на середину березня, так само, як і при посадці у відкритому ґрунті. В інших випадках дозволяється вибрати будь-який день для посіву. Вирощувати томати в Сибіру рекомендується саме в парниках, оскільки:

 • Томати вважаються теплолюбивой культурою, а в парникових умовах можливо забезпечити сприятливу температуру для активного зростання і формування великих плодів.
 • Культуру можна обробляти протягом усього року.

Визначаємося в залежності від сорту

Різні сорти помідорів слід садити в сприятливий для конкретної різновиди період. Виділяють такі строки посадки томатів:

 • ранні сорти сіють в період з 7 по 13 березня;
 • середньостиглі різновиди висаджують в середині березня з 13 по 25 число;
 • пізньостиглі томати починають сіяти з останніх чисел лютого;
 • високорослі помідори індетермінантного типу садять в проміжку з середини лютого до початку весни;
 • маленькі томати черрі допускається посадити на початку квітня.

Більшість виробників садивного матеріалу зазначають на упаковках інформацію про період посіву на розсаду. Використовуючи інформацію, надану агрофірмою, не буде потрібно вираховувати точні дати посадки.

Подальший догляд за томатами

Більшості сортів помідорів досить базового догляду, який передбачає полив, обробку грунту, підрізування кущів, внесення підгодівлі і використання укриттів. Полив виконують у міру підсихання грунту, з урахуванням кількості опадів. Кожен полив супроводжують розпушуванням землі, щоб до коріння рослин вільно проходив повітря.

Для правильного розвитку і інтенсивного плодоношення застосовуються фосфорно-калійні, азотні і органічні добрива. Вносити підгодівлі рекомендується 3-4 рази протягом сезону. Активному зростанню також сприяє формування кущів. Процедура полягає у видаленні пожовклого листя і деформованих гілок, які продовжують поглинати поживні компоненти.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: