Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Селекціонери вивели велику кількість сортів полуниці, які добре ростуть та плодоносять у різних умовах. Початківцям дачникам найпростіше висаджувати сорти, що не вимагають особливого догляду. Полуниця сорту Майя не потребує особливих ґрунтів, стійка до різних хвороб, не ушкоджується шкідниками. Перевага сорту - великі смачні ягоди, які добре транспортуються.

Загальний опис сорту Майя

Полуниця відноситься до сортів середньораннього терміну дозрівання, шотландської селекції. Кущі формуються високі, потужні, з щільним темно-зеленим листям.Кожен кущ випускає багато квітконосів, тож урожайність досить висока. Плоди зав'язуються великі, конусоподібної форми. Стиглі яскраво-червоні ягоди відрізняються наявністю легкого помаранчевого відтінку. Перші ягоди визрівають дуже великого розміру, вагою до 50 г.

У полуниці червона м'якоть щільної текстури, має яскраво-виражений аромат. Для ягід характерний приємний солодкуватий смак із легкими нотками кислинки. Полуниця відмінно підходить для консервації, вживання у свіжому вигляді. Урожай добре зберігається, легко транспортується на далекі відстані.

Плюси та мінуси

Щоб справедливо оцінити полуницю, потрібно ознайомитися з позитивними та негативними якостями сорту. Переваги сорту Майя:

 • висока врожайність;
 • стійкість до захворювань (фітофторозу коренів, кореневої гнилі, хвороб листя). Кущі не пошкоджуються шкідливими комахами;
 • не вимогливість у догляді;
 • посухостійкість;
 • кущі добре розвиваються на різних ґрунтах;
 • плоди смачні у свіжому вигляді, зберігають смакові якості та апетитний вигляд при заморожуванні.

До умовних мінусів можна віднести необхідність мульчування ґрунту під кущем, щоб запобігти пошкодженню врожаю. Оскільки ягоди великі, і зав'язується багато плодів, деякі квітконоси лежать землі.

Особливості вирощування полуниці

Сорт Майя вважається невибагливим, проте для отримання гідного врожаю потрібно дотримуватись певних правил. Для рясного плодоношення кущі підгодовують органічними та мінеральними добривами. На початку сезону застосовуються азотні суміші для посиленого росту зеленої маси:

 • сечовина (у 10 літрах води розводять столову ложку добрива). Для одного куща достатньо 0,3 літра розчину;
 • аміачна селітра (їдальню ложку добрива розводять у десятилітровому відрі води). Норма витрати на кущ - 0,5 літра.

Думка експерта

У період цвітіння та формування зав'язі культуру підгодовують калійно-фосфорними складами. Можна також використовувати калійну селітру, золу, розчин борної кислоти.

Дослідні городники рекомендують зволожувати ґрунт перед внесенням добрив. У процесі підживлення треба стежити, щоб розчин не потрапляв на листя, зав'язь.

Тонкощі догляду за сортом

Полуниця Майя вважається посухостійким сортом, проте рекомендується кущі поливати 1-2 рази на тиждень.При цьому слід брати до уваги погодні умови – у період дощів грядки поливають рідше. Щоб ягоди не набрали занадто багато рідини і не стали занадто кислими, можна в дощову погоду накрити грядки плівкою, формуючи подібність парника або маленької теплиці.

Для мульчування грядок використовують солому, якою обкладають кожен кущик. Або ґрунт закривають спеціальною плівкою, що попереджає зростання бур'янів і швидке висихання землі.

Думка експерта

Щоб стимулювати появу нових квіткових бруньок, важливо не допускати надмірного зростання вусів. Наприкінці сезону полуничні кущики готують до зимівлі. Деякі дачники обрізають вуса та листя вище 10-15 см для потужного зростання зеленої маси. Процедуру проводять після збирання врожаю, щоб рослини встигли обрости новим листям до початку похолодання.

Хвороби та шкідники

Сорт Майя виявляє стійкість до ураження кущів кореневою гниллю або хворобами листя.Проте за затяжних дощах ягоди можуть почати гнити. Як профілактика рекомендується грунт під кущами мульчувати соломою. Також рослини розсаджують на достатній відстані, щоб забезпечити провітрювання.

Полуниця Майя не ушкоджується шкідливими комахами. Однак при підвищеній вологості може виникнути проблема зі слимаками. Щоб запобігти їх поширенню, по периметру грядки викопують канавку, яку заповнюють тютюном, піском, вапном. Забезпечити захист урожаю можна прозорою плівкою, якою накривають грунт (слимаки гинуть від умов, що нагадують парилку).

Розмноження культури

Найпростіший спосіб розведення культури - за допомогою вусів. Досвідчені дачники рекомендують у період плодоношення відзначити найбільш урожайні кущі. Наступного року на вибраних кущиках видаляють квітконоси, щоб рослини випустили потужні вусики з міцними розетками.Процес розсаджування полуничних розеток:

 • вуса пришпилюють до землі у місцях формування розеток. Для розмноження рекомендується вкорінювати розетки, найближчі до маточного куща;
 • кущики-розетки поливають, удобрюють;
 • приблизно за 10 днів до пересадки біля розеток перерізають вуса, щоб молоді рослини міцніше вкоренилися.

Думка експерта

Лунки для молодих кущиків готують заздалегідь, підібравши місце пересадки. Знову пересаджені рослини поливають, землю навколо лунок після поливу розпушують.

Прибирання та правила зберігання

М'якуш плодів відрізняється щільною структурою, тому немає проблем зі збиранням та транспортуванням врожаю. Завдяки приємним смаковим якостям ягоди придатні для вживання у свіжому вигляді, для переробки та заморожування.

Щоб довше зберегти плоди у свіжому вигляді, урожай зберігають у холодильнику у спеціальному відділенні. Любителям запасів на зиму рекомендується заморозити великі ягоди (спочатку плоди окремо заморожують, а потім зсипають в один пакет).

Сорт Майя вважається невибагливим у плані догляду, проте при вирощуванні полуниці дотримуються стандартних правил агротехніки (полив, внесення добрив, прополювання та розпушування ґрунту). Кущі відрізняються стійкістю до хвороб та шкідників, не вибагливі до якості ґрунту. Тому з розведенням і вирощуванням впораються навіть недосвідчені дачники.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: