Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Зія - сорт груші, що відноситься до групи середньорослих культур і має високу родючість. Це невибаглива садова рослина, яка легко адаптується до змін клімату. Для вирощування груші на дачній ділянці підходять здорові саджанці, забезпечується потрібне місце, дається необхідний догляд. Цього достатньо для отримання врожаю та підтримки здоров'я культури.

Історія виведення сорту

Звірянка - молодий сорт груші, який був отриманий у 2016 році. Виведено культуру у білоруському інституті плодівництва. Робота над розглянутим видом плодового дерева зайняла понад чверть століття, проте його характеристики доводять, що час не було витрачено дарма.

Сегодня Завея – затребуваний сорт груші, який вирощується як рядовими дачниками, так і аграрними підприємствами. Він має деякі подібності з сортом Просто Марія, проте останній не здатний витримувати критично низькі температури. А оскільки Віяка не гине навіть при сильних морозах, її відносять до зимових сортів груші.

Опис та характеристика груші Завія

Звір має густу крону пірамідальної форми. У період цвітіння вона покривається багатими білими квітками. Листя культури глянсове, пофарбоване в темно-зелений колір.

Плоди мають середні розміри, їх вага становить приблизно 180 г. За формою – усічені, конічні, за кольором – зелені. Садівники відзначають високі органолептичні показники препарату. У грушевих плодів солодкий смак та насичений, виражений аромат. М'якуш має маслянисту структуру, високу соковитість, пофарбована в біло-зелений колір.

Параметри та недоліки

У груші сорту Завія багато переваг і зовсім мало мінусів. Головними достоїнствами культури садівники вважають:

 • хорошу врожайність;
 • стабільне плодоношення;
 • тривале зберігання плодів;
 • стійкість до морозів;
 • здатність адаптуватися до будь-яких кліматичних умов.

Мінус груші:

 • схильність до фітопатологій при неправильному догляді за деревом;
 • непереносимість важкого глинистого ґрунту;
 • відносно пізніше дозрівання.

Загалом, садівники задоволені розглянутим сортом груші. Культура не завдає клопоту, оскільки потребує найпростішого догляду.

Особливості вирощування та догляду за деревом

Щоб саджанці прижилися, їх слід пікірувати в ґрунт якнайшвидше після покупки. Якщо процедура буде успішною, врожаю потрібно чекати на 3-4 рік після висадки груші.

Вибір місця

Для грушевого дерева сорту Завія підходить родючий слабокислий легкий ґрунт. Залягання ґрунтових вод має бути на глибині 2 метрів або більше. Місце для саджанців вибирають світле, захищене від наскрізного вітру.

Посадка

Дільниця для груші готується з осені. Для цього ґрунт перекопується, а потім вносяться мінеральні чи органічні добрива. Саджанці повинні бути 1-2-річними, з бічними пагонами не коротші 12-30 сантиметрів. Висадку груші здійснюють восени приблизно за 21 день до настання перших морозів.Весною садити грушу недоцільно, оскільки вона погано приживається.

Для саджанців лунки готуються за 1 місяць до пікірування. Ямки повинні мати діаметр не менше 1 метра, у глибину – близько 0,5 метра. Викопану землю слід змішати з органікою у поєднанні з мінеральними добривами, після чого нею присипають коріння саджанців. Після висадки всіх дерев їх необхідно рясно полити.

Полив та добриво

У груші розвивається потужна коренева система, що забезпечує дерево всіма необхідними речовинами та вологою. Тому полив здійснюється при необхідності - при висиханні верхнього ґрунтового шару. На 1 культуру знадобиться 10-15 літрів води.

Важливо провести зрошення в період утворення плодів та після опадання листя. Для цього навколо дерев робляться траншеї, куди і вливається вода.

Підживка Завия здійснюється за такими принципами:

 • навесні застосовуються азотні добрива;
 • під час цвітіння та плодоношення вносяться нітроамофосні підживлення;
 • після збирання врожаю культура обробляється фосфорно-калійними складами.

Також навесні допускається внесення позакореневого підживлення. Для цього потрібно розвести 0,5 кг сечовини 10 літрами води. Але за жодних обставин не можна застосовувати гній, оскільки він може нашкодити груші.

Обрізка

Для отримання стабільно високого врожаю обрізка дерева проводиться щорічно. При цьому гілки 2 яруси повинні бути коротшими за ті, які розташовані на першому ярусі. Також важливо сформувати крону, а цей процес здійснюється щороку протягом 6 років поспіль.

Зимостійкість

Зія добре переносить сильні морози, не потребуючи укриття або утеплення. Але це не стосується молодих екземплярів, які можуть загинути через сильні холоди. Тому ствол нещодавно посадженого деревця рекомендується вкрити лапником.

Захворювання та шкідники

Груша сорту Метелик стійкий до багатьох фітопатологій. Хворіє вона, як правило, тільки при неправильному догляді чи відсутності такого. У такому разі плодове дерево може постраждати від:

  Парші. Грибкова інфекція, що вражає листя та плоди. Лікується за допомогою фунгіцидів - "Мерпана" , "Трайдекса" , "Хоруса" .
 1. Моніліозу. Для фітопатології характерне загнивання плодів. При зараженні дерева цією інфекцією 50% врожаю втрачається. Потрібно обприскування культури бордоською рідиною.
 2. Борошнистої роси. Виявляється утворенням нальоту спочатку брудно-білого, а потім бурого кольору із чорними крапками на листі. Для лікування фітопатології проводиться видалення уражених ділянок дерева.

Можливе виникнення сажистого грибка. Його усувають також за допомогою фунгіцидів або народних засобів.

Збір, зберігання та транспортабельність

Плоди дозрівають у другій половині вересня. Але оскільки вони здатні дозрівати, перебуваючи на зберіганні, збирання врожаю можна починати з серпня. Зберігати зібраний урожай слід у прохолодному місці, куди не проникають прямі сонячні промені.

Груша добре витримує не тільки зберігання, а й транспортування. Вона здатна зберігати свій товарний вигляд та смакові властивості протягом кількох місяців.

Думка експерта

Віяла - популярний сорт груші, що характеризується стабільним плодоношенням. Дерево не потребує надмірної уваги, йому досить простого догляду, що полягає в регулярному поливанні, періодичному внесенні підгодівлі та обрізанні. Якщо виконати ці прості умови, культура матиме міцний імунітет та зможе протистояти фітопатологіям.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: