Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Казка - це сорт малини, який дозволяє за сезон отримати врожай. Він має попит на ринку, оскільки плоди мають вишукані смакові якості і мають великі розміри. Ягода підходить для різних видів кулінарної переробки. А, щоб виростити такий скарб на своїй ділянці, садівникові потрібно всього лише дотримуватися простих правил.

Опис та характеристика сорту

Малина Казка відома не як звичний всім кущ, бо як дерево. Тому для її вирощування шпалера не встановлюється. Відмінною особливістю культури даного сорту є відсутність шпильок на пагонах.

Казка відноситься до штамбових сортів малини. Вона дає високий урожай – з 1 куща можна зібрати до 10 кілограмів плодів. Але для цього культурі потрібен належний догляд із застосуванням сучасних агротехнічних прийомів.

Малина добре переносить морози, посуху, вона добре транспортується, може надовго зберігати свіжість. Ягоди солодкі, великі, їх колір насичений, а аромат яскраво виражений. Плоди не опадають із кущів навіть при остаточному дозріванні. Вони підходять для зберігання у свіжому вигляді, а також придатні для всіх видів переробки.

Плюси та мінуси

Параметри малини Казка:

 • висока врожайність;
 • стійкість до несприятливих погодних умов;
 • відсутність колючок на стеблах;
 • міцні пагони, які важко ламаються;
 • високі органолептичні показники (смак, запах, структура плодів);
 • можливість вирощування на дачній ділянці або в промислових масштабах;
 • тривалий термін придатності;
 • стійкість до багатьох фітопатологій.

З мінусів можна виділити хіба що неможливість вирощування культури в холодних регіонах, де температура повітря взимку опускається до -30 °С або нижче, а також складність розмноження.

Особливості посадки малини Казка

Посадку малини даного сорту рекомендується проводити в другій половині осені або навесні. Грунт повинен бути пухким. На суглинках або глинистих ґрунтах рослина приживається насилу. Не можна розташовувати саджанці на ділянках, де ґрунтові води знаходяться близько до поверхні землі.Надлишок вологи зробить ягоди кислими або спровокує гниття коренів.

Дільниця для малини повинна бути достатньо освітлена, але захищена від вітру. Відстань між лунками, куди висадять кущі, становить не менше 60 сантиметрів. Інтервали між рядами - до 1,5 метра.

На замітку. Пікірувати саджанці можна в окремі лунки чи траншеї. Особливості посадки в обох випадках ідентичні.

Дальший догляд

Рясне плодоношення малини можна забезпечити лише при правильному догляді. Він не вимагає великих зусиль, але при недотриманні простих правил рослина не дасть великого врожаю.

Полив та добрива

Полив малини рекомендується робити 1 раз на тиждень, а під час цвітіння та плодоношення кількість зволоження ґрунту під кущами дозволяється збільшувати. На кожен чагарник достатньо 10-12 літрів води, для молодих рослин – 5-7 літрів.Підживлення вносять з початку цвітіння до осінньої обрізки. Використовується для цього рідка органіка або мінеральні розчини. Частота підживлення - 1 раз на 7-10 днів.

На замітку. Весняного підживлення азотом малина цього сорту не потребує. Це призведе до наростання непотрібної зеленої маси з подальшим зниженням урожайності.

Підготовка до зими

Маліну не потрібно готувати до холодів, якщо взимку температура повітря не опускається нижче 25-28 °С. Такі умови культура переносить стійко, вони не здатні нашкодити. Але як запобіжний засіб кущі можна накрити поліетиленом і утеплити коріння тирсою.

Також слід зв'язати ще зелені пагони і трохи пригнути їх до землі. Зафіксувати їх біля основи сусіднього куща, якщо це дозволяє відстань між рослинами.

Обрізка

Обрізання проводиться восени після збору врожаю. Видаляються всі хворі, сухі чи поламані гілки. Крім того, слід прибрати дворічні пагони під корінь, формуючи кущ із залишенням не більше 7 молодих та найміцніших стебел. Вони мають бути рівномірно розподілені, а не сконцентровані в одній ділянці рослини.

Розмноження

Для розмноження культури доведеться попрацювати, оскільки вона має невелику кількість пагонів заміщення. Щоб отримати нові кущики, використовують метод живцювання. Відбираються найміцніші екземпляри порослі з декількома яскраво-зеленим, здоровим і щільним листям. Їх висаджують у заздалегідь підготовлені лунки та забезпечують догляд.

Як захистити рослину від хвороб та шкідників

Малина сорту Казка мало схильна до різних фітопатологій. Однак зміцнювати її імунітет все ж таки потрібно. Для цього щоосені, після збирання врожаю, слід обробляти кущі бордоської рідини. Дозволяється застосовувати для цього фунгіциди, щоб захистити культуру від:

 • антракноза;
 • різних видів гнили;
 • іржі на листі;
 • борошняної роси;
 • кільцевої плямистості.
Але, навіть якщо виявилися ознаки однієї з вищевказаних фітопатологій, фахівці не радять лікувати кущі. Якщо площа ураження не надто велика, достатньо видалити пошкоджені гілки або листя. А при навалі паразитів можна вдатися до використання промислових отрут, що продаються в спеціалізованих магазинах.

Прибирання та правила зберігання

Збирання врожаю починається приблизно в серпні і триває до половини вересня. Однак терміни дозрівання плодів можуть змінюватись в залежності від регіону вирощування рослини.

Отриманий урожай рекомендується зберігати у невеликих кошиках. Термін придатності свіжих ягід становить приблизно 7 днів у прохолодному місці, і від 3 до 5 діб (орієнтовно) – у теплі.

Малина сорту Казка підходить для будь-яких видів переробки. З неї виходять смачні джеми, варення, пастила, сік і навіть вино. Її додають у випічку, з неї готують смузі, морозиво та інші десерти, тому її можна сміливо назвати універсальною ягодою у плані кулінарного застосування.

Казка - високоврожайний сорт малини, який підходить для домашнього та промислового вирощування. У неї відмінні органолептичні якості, вона невибаглива у догляді та витривала щодо фітопатологій та несприятливих погодних, кліматичних умов. Культура плодоносить стабільно, а щоб отримати максимальний урожай, перевагу слід віддавати ремонтантним різновидам сорту.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: