Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Опис малини сорту Октавія готує про те, що це неремонтантний різновид пізнього терміну дозрівання. Розглянемо характеристику сорту, його переваги та недоліки, правильне вирощування та догляд, як посадити та розмножувати рослини на садовій ділянці. Як захищати малину від шкідників та захворювань, як потрібно збирати та зберігати врожай.

Опис та характеристика

Малина Октавія виведена в Англії в 1992 р., батьківськими формами були сорт Глен Ампл і гібрид ЕМ 5928-114. Плодоносять рослини з середини липня до початку серпня, саме тоді, коли ранні сорти вже відплодоносили, а другого врожаю ремонтантних сортів ще немає.Врожайність з одного куща - 3-3,5 кг.

Сорт рекомендується вирощувати в південних і центральних регіонах, на садових ділянках для власного вживання або для продажу надлишків на ринку. Ягоди можна вживати свіжими, консервувати та заморожувати. Ягоди можна збирати протягом 4-5 тижнів.

Стебла у малини Октавія гнучкі та потужні, виростають до 2 м у висоту. Через це вирощують рослини на шпалері. Шипи на пагонах розташовуються у нижній частині. Плодоносні пагони довжиною 15-20 см. Стиглі плоди червоні, без блиску, конічні та з округлою основою. Вага кожної ягоди - 5-6 г, м'якоть щільна, насіння дрібне. Стиглі плоди з гілочок не обсипаються, після дощу не загнивають. Добре переносять перевезення на короткі відстані.

Параметри та недоліки сорту

Параметри сорту Октавія:

  • великоплідність;
  • відмінний смак плодів;
  • однорозмірність та правильна форма ягід;
  • плоди на сонці не спікаються;
  • посухостійкість;
  • холодостійкість.

Недоліки сорту:

  • середня врожайність;
  • вимагає постійного догляду та підживлення;
  • може захворювати сірою та кореневою гниллю.

Вирощування та догляд за малиною Октавія

На присадибних і дачних ділянках агротехніка вирощування сорту включає правильну посадку, полив, підживлення, розпушування, обрізання, укриття на зиму. Якщо потрібно розмножити цю малину, це можна легко зробити.

Терміни та посадка

Як і багато інших сортів, саджанці Октавії можна висаджувати навесні або восени, головне, щоб рослина була в стані спокою.Якщо саджанці вже з листям, що розпустилося, то приживатися будуть гірше. Навесні можна висаджувати після того, як розтане сніг, і земля трохи просохне, але зимова волога ще не випарується. Восени слід встигнути висадити за місяць до холодів, щоб саджанці встигли вкоренитися.

Думка експерта

Схема, за якою висаджують саджанці, для цього сорту така: 50-70 см у рядках та 1,5-2 м у міжряддях. Малину висаджують у посадкові ямки, які виривають глибиною не менше 50 см і такої ж ширини. На дно укладають 0,5 відра компосту та 0,5 кг золи, перемішують із ґрунтом. Саджанці висаджують прямо, заглиблюють трохи нижче за кореневу шийку. Ущільнюють ґрунт і поливають кущі. Після цього закривають мульчуючим матеріалом зону коренів.

Обрізка

Обрізання малини проводять також восени або навесні. Видаляють пошкоджені, що відплодоносили, з ознаками хвороб, поламані або просто зайві.Дорослий кущ малини Октавія має складатися із 5-7 здорових пагонів минулого року. Всі вирізані пагони необхідно видалити з малинника і спалити.

Полив та підживлення

Сорт Октавія любить вологу, у південних посушливих областях рослини потрібно поливати часто, як до вкорінення, так і після. Волога потрібна малині особливо в період цвітіння та зав'язування ягід. У посуху на кожен кв. м. насаджень потрібно виливати по 3-4 відра води. Наступний полив потрібно зробити, коли верхній шар ґрунту стане сухим.

Поливать малину Октавія найкраще із системи краплинного зрошення. Води витрачатиметься менше, тому що і випаровуватися вона стане повільніше.

Разом з поливом можна підгодовувати малину рідкими мінеральними добривами. Терміни підживлення: на початку сезону, після цвітіння та після формування зав'язей. При першому підживленні слід використовувати азотні добрива, потім для формування плодів малині будуть необхідні фосфорні та калійні.

Зимівка

Після обрізки кореневу зону малини вкривають зимовою мульчею з опалого деревного листя, соломи, тирси, торфу. Її шар має бути більшим ніж той, що був влітку. Зазвичай засипають пагони на висоту 15 см.

Розмноження

Малина Октавія дає багато пагонів, які добре приживаються, якщо їх укоренити. Пересадження вкорінених пагонів – це основний спосіб розмноження. Пагони пригинають до землі влітку, до осені на них з'явиться коріння. Пересадку проводять за місяць до похолодання.

Захист від захворювань та шкідників

Октавія - сіра і коренева гнилі - розвиваються в період дощів. Якщо вологість висока, потрібно провести обприскування фунгіцидами, навіть якщо симптомів хвороби ще немає. У період дозрівання ягід слід користуватися біологічними препаратами з мінімальною токсичністю.

Збір та зберігання врожаю

Плоди дозрівають не одночасно, але збирати потрібно тільки повністю стиглі. Призначені для зберігання збирають у пластикові контейнери та ставлять у холодне місце. Охолоджена малина може зберігатися більше тижня без втрати якості, смаку та зовнішнього вигляду. З перезрілої малини виходять чудові домашні заготовки та солодкі десерти.

Сорт Октавія добре адаптований для ійського клімату, для південних та центральних регіонів. Вирощують його за стандартною технологією, переважно на шпалерах. Різновид не відрізняється надто високою врожайністю, але за своїми характеристиками цілком підходить для домашнього вирощування. Для середньої родини буде цілком достатньо невеликої грядки малини, яка зможе забезпечити господарів ягодами влітку та дати сировину для консервування на зиму.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: