Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Сорт персика Кардинал став популярним через ранньостиглість, насичений смак плодів і сильний аромат. Його вирощують у різних куточках країни. Розглянемо характеристику та опис сорту, гідності та недоліки, як потрібно садити рослини на садовій ділянці та доглядати за ними, як боротися зі шкідниками та хворобами, як збирати плоди та зберігати їх.

Історія виникнення

Сорт Кардинал виведений у США, став популярним, але в Держреєстрі не зареєстрований. У 2013 р. знаходиться в Реєстрі України, оригінатором вважається Нікітський ботанічний сад.

Опис та характеристика Кардинала

Кардинал - сорт середньоранній, рослина середньоросла, крону має округлу, трохи піднесену, може бути загущеною. Висота дерева - 2-2,5 м. Плоди персика округлі, з боків трохи плескаті, в середньому, важать 140-150 см. . Кісточка невелика, від м'якоті відокремлюється легко.

Думка експерта

Сорт Кардинал самоплідний, для зав'язі плодів висаджування запилювачів не потрібно. Дозрівання плодів починається раніше за інші сорти, персики з дерев можна збирати в середині липня. Врожайність сорту висока та стабільна – 30-35 кг з дерева. Плодоносити молоде дерево починає на 2-3 рік після посадки.

Позитивні та негативні сторони персика

Позитивні якості Кардинал:

  • самоплідність;
  • імунітет до борошнистої роси;
  • швидкість;
  • транспортабельність плодів;
  • універсальність застосування плодів - їх можна їсти свіжими, консервувати, робити компоти.

Недоліки сорту: середня холодостійкість, уражаність кучерявістю листя.

Посадка та догляд за сортом

Агротехніка сорту Кардинал не відрізняється від агротехніки інших сортів культури. Персик вважається вимогливим до догляду та теплолюбною рослиною, тому головну увагу потрібно приділити вибору правильного місця для посадки, щоб захистити його від холоду та вимерзання.Для персика варто підібрати закрите від вітрів місце біля високої огорожі або будівлі, щоб вони закривали дерево від вітру.

Грунт повинен бути родючим, пухким і удобреним. У посадкові ямки перед посадкою саджанців потрібно внести перегній та золу, перемішати із землею.

Схема посадки персика наступна: у ряду між сусідніми деревами потрібно витримувати відстань 3-4 м, щоб, коли вони виростуть, не затіняли один одного.

Перед посадкою коріння саджанців замочують у розчині стимулятора росту на добу, підрізають сухі кінці. Заглиблюють саджанці по кореневу шийку, поливають і прикривають кореневу зону соломою, старим сіном, тирсою. Мульча допомагає зберігати вологу, м'якість ґрунту, що особливо важливо у південному кліматі. Мульча виконує ще одну важливу роль - стримує зростання бур'янів.

Поливають персик Кардинал у перший рік часто, особливо поки що він не вкорениться. Воду потрібно виливати під корінь чи поливні канавки. Якщо немає мульчі, після кожного поливу, коли ґрунт трохи просохне, розпушувати.

Підгодовують дерева, починаючи з другого року, 3 рази на сезон: перед тим, як листя почне розпускатися, після цвітіння і за місяць до початку плодоношення. Спочатку персик підгодовують азотними, потім фосфорними та калійними добривами. Внесення зручно поєднувати з поливом, тому добрива стають краще доступними для рослин.

Формують крону персика Кардинал у вигляді чаші. Форма дає можливість середині крони добре освітлюватися і провітрюватися, сприяє закладанню квіткових бруньок, тобто ряснішому цвітінню і плодоношенню.

Думка експерта

Перед настанням холодів персик Кардинал потрібно вкрити матеріалом, що утеплює: прикореневу зону засипати торфом, тирсою. Укрити соломою, що опала чистим листям, подрібненою корою, хвоєю. Гілки молодих дерев, доки вони не розрослися, можна також укривати агроволокном.

Боротьба із захворюваннями та шкідниками

Ранній весною і перед настанням холодів стовбури і нижні частини гілок потрібно побілити вапном з додаванням купоросу або інсектициду, щоб запобігти появі шкідників. З хворобами борються, застосовуючи профілактичні обприскування до того часу, коли можуть виявлятися ознаки основних хвороб. Якщо хвороба вже з'явилася, лікування слід проводити із застосуванням лікувальної дози. З кучерявістю листя потрібно боротися, застосовуючи хімічні препарати, швидше за все, обробити доведеться не менше 2 разів.

Восени потрібно зібрати все опале листя, обрізані гілки, винести з ділянки і спалити. Закладати в компост або робити їх мульчу не можна. Золу після спалювання можна використовувати як натуральне добриво під усі культури.

Збір та зберігання

Перші стиглі персики можна збирати після 10 липня. Плоди добре тримаються на гілках, не обсипаються після дозрівання. Збирати їх потрібно акуратно, биті та пом'яті плоди зовсім не зберігаються. Для тривалого зберігання потрібно відбирати лише чисті, без слідів захворювань та шкідників, плоди, які трохи недозріли. Персики зберігаються в холодному, сухому приміщенні, в неглибоких ящиках не більше ніж у 2 шари. Для транспортування також придатні легкі пластикові ящики місткістю до 15 кг.

З перестиглих і битих плодів можна приготувати різні заготівлі на зиму: соки, консервовані цілими плоди, компоти, варення. Термін зберігання таких заготовок - 1 рік.

Персик сорту Кардинал вирощують у південних та центральних областях.У північних областях висаджувати проблематично, оскільки зимостійкість у сорту середня. Вирізняється врожайністю, стабільністю плодоношення. Не потребує особливої агротехніки вирощування. Нескладний у догляді сорт добре підходить для вирощування в особистих господарствах.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: