Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Вівці вважаються теплокровними тваринами, які мають постійну температуру тіла. Багато фермерів цікавить цей показник, адже будь-які відхилення свідчать про розвиток патологій. У нормі температура у овець знаходиться в межах 38,5-40,5 градуса. При цьому точні параметри залежать від багатьох факторів. До них відносять вік, особливості утримання, стан здоров'я. При високій або низькій температурі варто отримати консультацію ветеринара.

Середня температура овець

Нормальна температура у дорослої вівці або барана становить 38,5-40 градусів. При цьому ягнята можуть мати трохи більші значення. Верхня межа норми у них становить 40,5 градуса.

Відхилення від норми

Відхилення від нормальних температурних значень повинні викликати у фермера занепокоєння. Нерідко такі симптоми свідчать про розвиток небезпечних патологій або порушення умов утримання вихованців.

Підвищена температура

Збільшення температурних значень може бути пов'язане з впливом різних факторів. До найпоширеніших причин належать інфекційні патології. Вони бувають бактеріальними, вірусними чи грибковими. У більшості випадків температура підвищується у разі розвитку таких хвороб:

Лептоспіроз - цю патологію провокує мікроорганізм лептоспіру. Інфікування часто відбувається через воду та корм. Крім підвищення показників, у тварин спостерігаються анемія, жовтяниця, ураження нирок.
  1. Лістеріоз - при цій хворобі спостерігаються септичні явища та ураження нервової системи. Також часто спостерігається лихоманка. Симптомами патології вважаються мастити та мимовільні аборти. Збудником хвороби вважаються стійкі бактеріальні мікроорганізми.
  2. Токсоплазмоз - є небезпечною патологією. Її збудниками вважаються токсоплазми гонді. Крім збільшення параметрів, при цьому діагнозі спостерігається м'язове тремтіння, блювання, загальна слабкість. Також виникають запалення внутрішніх органів.

Іноді показники підвищуються у таких ситуаціях:

Вакцинація - підвищені значення після щеплення спостерігаються досить часто. Причиною проблем стає взаємодія ін'єкції та імунітету тварини.
  1. Отруєння - збільшення параметрів можливе при попаданні в організм отруйних речовин.
  2. Перегрівання тіла - значення підвищуються при тривалому перебування на сонці.

Іноді встановити причини підвищення не вдається, що вважається основою для негайного звернення до ветеринара.

Знижені показники

Якщо температурні параметри овець опускаються нижче за норму, це вважається тривожним симптомом. Найчастіше цей стан спостерігається у ослаблених тварин на фоні вірусних інфекцій. У цьому виникає пригнічення імунітету. Також провокуючим чинником зниження показників стають хронічні захворювання. Вони зазвичай відрізняються безсимптомною течією.

Ще одним поширеним фактором, який призводить до появи проблем, стає утримання тварин у холодних приміщеннях. У такій ситуації спостерігається висока тепловіддача. Іноді температурні параметри знижуються при травматичних пошкодженнях або кровотечах.

За температурними показниками у овець можна оцінювати стан їхнього здоров'я. Відхилення від норми у більший чи менший бік вважаються підставою для звернення до ветеринарного лікаря. Порушення параметрів зазвичай свідчать про розвиток небезпечних патологій.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: