Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Сибірська виразка - це серйозна інфекційна хвороба, що вражає велику рогату худобу. Спроби зупинити підступну хворобу часто не увінчуються успіхом, оскільки збудник здатний чудово пристосовуватися до навколишнього середовища, росте та поширюється у тілі тварин, ґрунті, джерелах води. Тому необхідно здійснювати вакцинацію ВРХ проти сибірки, що запобігає хворобі.

Що являє собою вакцина

Вакцина проти сибірки - це завись живих суперечок. Вона є каламутним білим розчином. Зберігається препарат у флакончиках зі скла, закритих гумовими пробками.У складі вакцини 30-відсотковий гліцерин, який додано 55 штамів. Дані речовини є збудниками, які сприяють виробленню імунітету великої рогатої худоби.

В 1 мл вакцини міститься приблизно 20-25 млн. живих вірусів. Форма випуску препарату – флакони, в яких міститься 20, 50, 100, 200 мл розчину. Ветеринарний лікар призначає дози вакцини відповідно до різновиду і ваги тварини.

Ефективний засіб, який вдало бореться з сибіркою, важливо зберігати відповідно до вимог. При неправильному зберіганні вакцини вона стає непридатною для використання і знищується. При утворенні рідини пластівців білого кольору засіб знищується в киплячому содовому розчині.

Який очікується результат

Вакцинація, спрямована на запобігання появі сибірки, - це не звільнення від захворювання, що викликає карбункули, набряки, важку інтоксикацію всього організму.Щеплення призначене для створення імунітету проти вірусу. Якщо тварина інфікована, то щеплення користі не принесе.

Ефект проявляється у 10-денний термін після уколу. Його тривалість у дорослих тварин – приблизно 1 рік, буває трохи більше чи менше. Термін ефективності залежить від особливості організму особини. Найбільш точно може визначити ветеринар під час обстеження тварини. У молодняку вакцина діє близько 3 місяців, потім робиться повторне щеплення.

Терміни, способи, дози

Тільки ветлікар встановлює точні дати вакцинації ВРХ. Відповідно до загальноприйнятих нормативів, дорослі тварини прищеплюються щорічно. Вакцинація молодняку здійснюється за схемою.

ЩепленняПершаДругаНаступні
Термін
В 3 м-ця
Через 6 м-ців
Єдина схема вакцинації для молодого і дорослого ВРХ.

Тварини прищеплюються двома способами:

  Внутрішньошкірний. Розчин вводиться в ділянку, де немає вовни. Потрібно 2 куб. см кошти.
 1. Класичний підшкірний. Вводиться у середню частину шиї. Для стандартної тварини потрібно 1 куб. см вакцини.

Тільки ветеринарний лікар визначає кількість вакцини та місце ін'єкції.

У яких випадках прищеплюється ВРХ

Ветлікар складає порядок щеплень ВРХ. Вакцинація поголів'я відбувається також під суворим контролем ветеринара. Але кожен заводчик великої рогатої худоби повинен знати, що для запобігання інфекційному захворюванню варто дотримуватися існуючих загальноприйнятих правил:

 • прищеплювати слід усіх особин одночасно, крім тварин з ослабленою імунною системою або хворих на момент вакцинації;
 • при зараженні однієї тварини іншим обов'язково слід робити щеплення, незалежно від того, коли проводилася вакцинація;
 • при появі нової тварини їй необхідно поставити щеплення - до іншої худоби вона може бути допущена через 2 тижні після вакцинації.

Коли вакцинацію закінчено, потрібно спостереження за худобою протягом 14 днів. Контроль необхідний зміною імунітету тварини. Після щеплення забороняються важкі навантаження, перегрів або переохолодження.

Правила використання вакцини для ВРХ

Перш ніж прищеплювати тварину від сибірки у великої рогатої худоби, важливо знати правила використання препарату. Інструкція із застосування допоможе грамотно використовувати вакцину.Щеплювати тварин слід у чистоті, у повній відповідності до санітарних норм. Ділянку, куди буде зроблено ін'єкцію, необхідно обробляти 70-відсотковим спиртом.

Думка експерта

Необхідна дезінфекція шприців та голок до процедури та після. Використовується препарат протягом доби після відкриття флакона, далі він втрачає властивості.

Протипоказання та побічні ефекти

Вакцина проти інфекції має кілька протипоказань, які необхідно враховувати перед щепленням. До них належать:

 • заборонено щеплювати тварину, якщо вона хворіє або нещодавно перехворіла;
 • не можна робити щеплення, якщо тварина лікується, і їй вже вводяться лікарські препарати;
 • забороняється вакцинувати молодняк до 3-х місяців;
 • після вакцинації худобу не можна лікувати протизапальними чи антисептичними засобами;
 • не рекомендується щепити худобу при дуже високих або низьких температурах на вулиці, в дощову погоду;
 • забороняється вакцинація, якщо тварина перенесла хірургічне втручання;
 • не вводиться вакцина тваринам на пізніх термінах вагітності, а також протягом двох тижнів після пологів.

У даних ситуаціях імунна система тварин ослаблена, тому процедура може завдати істотної шкоди, а не користі. Після вакцинації слід оглядати тварину, щоб не допустити серйозних неприємних наслідків. Якщо на місці уколу утворилася невелика припухлість, це не повинно викликати занепокоєння - протягом декількох днів вона зникає.

Але слід вживати заходів, якщо підвищується температура, з'являються м'язове тремтіння, занепокоєння, набряклість, мимовільне виділення слини, слабкість, часте утруднене дихання. Тоді особину з поствакцинальними ускладненнями слід ізолювати зі стада і звернутися за допомогою до ветеринара.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: