Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Практично в кожній родині щорічно робляться заготовки на зиму. Зазвичай це консервація і засолювання овочів, прокручування ягід на варення і багато іншого. Заготівля огірків зі свічкою на зиму - оригінальний, простий, швидкий спосіб консервації, допомагає зберегти всю користь і свіжість овочів, але є у нього і недоліки. Готовий продукт підходить для салатів, різних закусок.

Особливості заготовки огірків зі свічкою на зиму

Безпосередньо перед заготівлею потрібно вивчити деякі особливості, притаманні даному способу. До таких можна віднести правильний відбір овочів.

Огірки повинні бути:

 1. Свіжі. При покупці огірків звертайте увагу на партію цілком, а не вибирати по одній штуці. Так, якщо одиничні екземпляри мають не першу свіжість, то і всі інші незабаром стануть в'янути і псуватися.
 2. Перед тим, як покласти огірки в банку, їх ні в якому разі не можна промивати. Якщо змиється зовнішній шар, почнеться процес гниття, ніякої заготовки не вийде. Огірки повинні бути сухі і чисті. Найкраще просто протерти їх ганчіркою.
 3. У огірків повинна зберігатися цілісність. Важливо Відеофайли можуть не партію загалом, а кожен огірок окремо. Така скрупульозність необхідна, в разі псування одного огірочка, незабаром зіпсуються і всі інші.

Якщо вибір стоїть між тепличними і ґрунтовими сортами, перевагу варто віддати останнім. Тепличні огірки мають тонкий верхній шар, який легко злазить, овочі починають псуватися.

Переваги і недоліки методу

У цього методу заготівлі огірків є свої переваги і недоліки.

До переваг можна віднести:

 • незмінний смак і практично повне збереження поживної цінності;
 • огірки залишаються свіжими, за рахунок того, що температурна обробка відсутня;
 • термін зберігання таких огірків тривалий, приблизно 3-4 місяці;
 • не вимагає великих тимчасових і грошових витрат.

Недоліків набагато менше:

 • при неуважному відборі огірків і попаданні в банку зіпсованого примірника, всі овочі будуть зіпсовані;
 • при попаданні на банки світла, огірки також псуються.

Специфіка вибору і підготовки продуктів

Перед заготівлею огірків їх необхідно правильно вибрати і підготувати. Якщо використовувати огірки з власного городу, їх краще збирати вранці або ввечері, а не в пік сонячної активності. Після збору овочі прибрати в тінь. Під час активного плодоношення їх збирають раз в 2 дня, а іноді і щодня.

Важливо не допустити перезрівання огірочків і їх покриття жовтим нальотом. Найкраще заготовляти недавно зібрані огірки, якщо вони будуть лежати при кімнатній температурі навіть 2 дні, їх свіжість і здоровий зовнішній вигляд пропаде, термін зберігання значно скоротиться.

Підготовка огірків до приміщення в банки справа нехитра. Їх просто перебирають, відокремлюють плоди потрібного розміру і видаляють пошкоджені або деформовані екземпляри.

Форма огірків також важлива, бажано, щоб вони були практично однаковими.

Як правильно підготувати тару

Тару до заготівлі огірків зі свічкою підготувати просто. Банки дезінфікують, бажано підігріти на водяній бані. Для цього потрібно налити в каструлю 1 см води, покласти на дно решітку з дерева, на цю решітку поставити банку. Воду доводять до кипіння, тримають в банку ще 10 хвилин.

Після цієї процедури тара стає придатною до заготівлі огірків.

Як закрити огірки зі свічкою?

Безпосередньо процес заготовки виглядає наступним чином:

 1. Відбираються огірки приблизно однакового розміру.
 2. Відібрані чисті і сухі огірки поміщаються в попередньо простерилізованих банку. Заповнюють не до кінця, потрібно залишити місце для свічки.
 3. Зверху встановлюється свічка і запалюється.
 4. Банку закривається після того, як повітря остаточно вийде, свічка гасне.

Як і скільки зберігається консервація

Огірки, законсервовані в банку зі свічкою, зберігаються 3-4 місяців. За рахунок того, що в банку створюється певний вакуум, овочі залишаються свіжими і зберігають всю поживну цінність.

Для того, щоб збільшити термін зберігання консервації, банки поміщають в прохолодне, сухе приміщення куди не буде проникати тепло.

Місця, де зберігати консерви не варто - кухня, кімнати, які сильно опалюються, місця поблизу нагрівачів. В іншому випадку банки нагріваються і вибухають. Якщо ж цього не відбувається, то стан овочів буде не краще, швидше за все вони розм'якнуть і стануть в'ялими і несмачними.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: