Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

При виборі сорту капусти, посадка якого планується на 2019 рік, важливо враховувати характеристики культури. Інформацію про сорт виробники друкують на паперових упаковках. В умовах помірного континентального клімату можна вирощувати як ранні, так і пізні культури. Попередньо капусту сіють на розсаду. У теплих широтах практикується безрассадний спосіб.

Вибираємо сорт білокачанної капусти для посадки в 2019 році

Капусту вирощують за допомогою розсади або безрассадним способом, посіявши насіння відразу на грядку. Перш ніж підібрати потрібний для посадки сорт, бажано визначити, для яких цілей культура буде використана: для вживання в свіжому вигляді, тривалого зберігання, консервації, квашення.

Ранні сорти вирощують лише для приготування легких овочевих салатів. Середньостиглу капусту можна їсти в свіжому вигляді, використовувати для засолювання і консервації. Пізні сорти йдуть переважно на переробку, їх квасять, з них можна готувати овочеві страви. Ранню або пізню капусту вирощують за допомогою розсади. Середньостиглу - безрассадним способом, насіння сіють на грядку в травні.

При виборі насіння слід звернути увагу, для якого регіону ця культура підходить найкраще. Кожен сорт має свої особливості вирощування.

Популярні ранні і ультраранні культури

Ранньостиглі сорти не відрізняються високими показниками врожайності. Таку капусту вирощують, щоб їсти свіжої. Листочки ранніх овочів ніжні, солодкуваті на смак, не жорсткі. Качани - невеликі і пухкі. Переростаючи, вони часто розтріскуються. Перший урожай можна збирати через 85-125 днів після появи сходів. Рання капуста не стійка до гниття, швидко втрачає свіжість при зберіганні.

Тобія

Голландський сорт, підходить для вирощування в будь-яких регіонах. Маса головки - 5 кілограм. На розрізі у овоча білий і злегка жовтуватий відтінок. Внутрішня качан - маленька. Головки - дебеленькі, зберігаються недовго. Смак - солодкуватий, без гіркоти, листя - соковиті, тонкі.

Ринда

Голландський гібрид. Культура стійка до розтріскування. Кочан - компактний, однорідний, плотненько. Маса - 3-5 кілограм. Внутрішня качан - дуже коротка.

Червнева

Виведений в 1967 році російськими селекціонерами сорт. Капустяна розетка має діаметр 50 сантиметрів. Качани - однорідні, соковиті, ніжні, масою до 3 кілограм. Культура здатна перенести невеликі (до 2 градусів) заморозки, стійка до розтріскування, може захворіти килою.

сорти середньостиглі

Середньорання капуста - проміжний вид між ранньої та пізньої. У порівнянні з рано дозріває культурою, у неї більш міцненький качан. Правда, смак не такий ніжний, як у ранніх овочів.

Капуста дозріває на 120-130 день після посадки. Пізно сортам ця культура поступається лише в тривалості зберігання і врожайності. Капусту їдять свіжою і використовують для засолювання. Найкраще садити кілька качанів ранньої та середньої капусти. Такий прийом дозволить отримувати до столу завжди ніжні, соковиті, що не Перестояв на грядці свіжі овочі.

Мегатон

Голландський гібрид. Може вирощуватися в усіх регіонах Росії, крім Середньоволзька. У культури піднесена розетка. Стиглі овочі - соковиті, хрусткі, кругленькі, щільні, гладкі. Маса одного примірника - 3-4 кілограми. Верхні листочки - зморшкуваті, з синювато-сріблястим відливом. Розташована всередині качан має довжину до 15 сантиметрів. Капуста дуже солодка, підходить для салатів і квашення.

цукрова королева

Гібридна культура, яка дозріває в серпні. Стиглі овочі солодкуваті і соковиті. Підійдуть для приготування голубців і квашення. Середня вага однієї головки - близько 4 кілограм.

Краща капуста пізнього дозрівання

Пізньостигла культура вважається самою врожайною. Така капуста більш безпечна для здоров'я, овочі в меншій мірі накопичують у своїх листочках нітрати. Пізні сорти йдуть на засолювання, з них готують голубці, овочеві тушковані блюда. Капуста дозріває дуже довго - майже 130-160 днів. При правильному зберіганні свіжі качани можуть пролежати до весни наступного року.

Пізні сорти характеризуються відмінною опірністю до захворювань і гнилі. Качани дебеленькі, не дуже солодкі, але з часом смак стає більш приємним. Пізня може простояти на грядці до самих морозів.

агресор F1

Пізній голландський гібрид. Рослина життєздатне, виносить будь-які погодні умови. Капуста може вирости на бідній живильними речовинами грунті. Овочі вирощують в усіх регіонах Росії, навіть в найбільш посушливих. Маса зрілої головки - 3, 5-5 кілограм. Головки кругленькі, дебеленькі. Верхні листки темно-зелені, хвилясті. На розрізі качан білий, з легким жовтим відтінком. Зрілі головки не розтріскуються. Культура рідко хворіє, реальна загроза - білокрилка і попелиця.

Московська пізня

Популярна культура, виведена ще в 1937 році. Листова розетка розлога, діаметром майже 1 метр. Зовнішні листочки сіро-зелені, з восковим нальотом. Стиглі качани величезні, щільні. Маса одного - 4-6 кілограм. Внутрішня частина капусти має білий колір. Ідеальний для квашення сорт. Свіжі головки зберігаються до лютого.

Мара

Виведена в Білорусії культура. Капуста рідко хворіє, майже не гниє. Може зберігатися до весни. Маса качана - близько 4 кілограм. Дуже добре підходить для квашення.

Амагер 611

Може вирощуватися в будь-якому регіоні. Чи не боїться заморозків. Капустяна розетка - злегка піднята, її діаметр - до 80 сантиметрів. Листочки гладкі, верхні - трохи зморшкуваті. У стиглої капусти щільний, кругленький качан. Маса одного - близько 4 кілограм. Культура спеціально вирощується для тривалого зимового зберігання. Чим довше капуста зберігається, тим смачніше вона стає. Згодом пропадає гіркоту, листочки стають м'якими і соковитими.

Лангедейкер

Виведена в Німеччині овочева культура. Зверху капустяний качан сіро-зелений, всередині - білий. Середня маса одного примірника - 3-5 кілограм. У стиглих овочів солодкуватий смак. Культура може захворіти килою, тютюновою мозаїкою. Зірвані овочі довго зберігаються, використовуються для засолювання.

цукрова голова

Виведена в Росії пізня зимостійка культура. Розетка піднесена, величезна, розлога, діаметром до 0, 8 метра. Верхні листочки великі, сіро-зелені, з восковим нальотом. Стиглі качани дебеленькі, хрусткі, соковиті, біленькі в розрізі. Маса одного - 3, 5 кілограм.

Овочі краще збирати після заморозків. Вони стають солодший і смачніше. Капуста використовується для квашення, може зберігатися до весни. Овочі відразу після збирання з грядки трохи гірчать. Через місяць гіркота зникає. Овочі можна вживати свіжими або переробляти.

Колобок

Виведений в Росії гібрид. Культура вимоглива до грунту. Погано переносить недолік вологи. Зовнішні листочки злегка підняті. Капуста має компактний вигляд, діаметр розетки - близько 0, 5 метра. Культура відмінно зберігається (до 7 місяців), має щільний качан ніжного жовтувато-білого кольору. Маса одного овоча - до 4, 5 кілограм.

Який сорт краще вибрати для квашення і соління

Ідеально підходять для квашення переважно пізні сорти. Правда, для засолювання можна використовувати середньостиглу культуру. Рекомендована для квашення капуста дозріває протягом 120-150 днів. У неї повинен бути щільний, що не розтрісканий качан, солодкуватий смак.

слава 1305

Це найідеальніший для квашення сорт. Його можна вирощувати в будь-якому регіоні. Правда, качани довго не зберігаються (лише до січня). Розсада в молодому віці піддається хворобам (чорна ніжка). Качани при дозріванні часто тріскаються. Збирати врожай бажано після перших заморозків. Качани стають солодший, чи не гірчать. Середня маса овочів - 3-5 кілограм. У стиглих качанів приємний зеленуватий колір. Всередині - білі листочки.

Білоруська

Виведена в 1937 році культура, стійка до заморозків і багатьом хворобам. Овочі можна вирощувати в північних широтах. Урожай краще збирати після перших морозів. Пізно зібрана капуста солодше, менше гірчить. Зрілі овочі дебеленькі, блідо-зеленого кольору. Маса одного - близько 3-4 кілограм. Головки під час росту не тріскаються, непогано переносять посуху. У квашеному вигляді капуста дуже смачна. Її можна зберігати сирої, але не більше 3 місяців.

подарунок

Капуста дозріває в кінці серпня і початку вересня. Середньої величини листова розетка злегка піднята. Стиглі овочі дебеленькі, круглі, зеленувато-білі в розрізі. Маса одного овоча - 2, 5-4, 5 кілограма. У прохолодному приміщенні капуста може зберігатися до березня. Овочі підходять для засолювання і приготування свіжих овочевих салатів.

Валентина F1

Гібридна пізня культура. У рослини піднесена розетка, середнього розміру листя. Стиглий овоч круглий, плотненько, білий в розрізі. Маса одного - 3-4 кілограми. Зібрана капуста зберігається 7 місяців. Головки соковиті і солодкі. Ідеальний для квашення сорт. Чи не розтріскується, рідко хворіє, не гниє.

Рекомендовані сорти для тривалого зберігання на зиму

Зимові сорти дозрівають через 150-180 днів після посіву насіння. У таких культур відмінна здатність до тривалого зберігання. Листя у овочів жорсткі, не надто солодкі. Деякі сорти (Амагер) мають гіркуватий присмак. Для тривалого зберігання вирощують пізні, іноді - середньостиглі культури.

Найкраще зберігаються гібридні овочі, голландські сорти і деякі вітчизняні різновиди (Бартоло F1, Атрія F1, Зимівля тисячі чотиреста сімдесят чотири).

слава

Культура середньостигла, стійка до багатьох захворювань. Головка - блідо-зеленого кольору, на розрізі - біла. Маса одного овоча - близько 4 кілограм. Зібраний урожай може пролежати до нового року. Сорт ідеальний для квашення.

Харківська зимова

Пізня культура, не розтріскується. Відмінно переносить заморозки, що очевидно з її назви. Зрілі овочі дебеленькі, кругленькі, зверху зелені, білі всередині. Маса одного - 1, 95-3, 55 кілограма. Качани рідко хворіють, не гниють, можуть зберігатися до весни.

Женева F1

Качани не тріскаються, зберігаються до 6 місяців, рідко хворіють, не гниють. Це пізня культура, добре переносить перші заморозки. Кочан міцненький, білий в розрізі. Маса одного овоча - близько 3 кілограм. Капусту маринують, квасять, консервують, роблять салати і овочеві страви.

Найпопулярніші різновиди голландської капусти

Голландська капуста має непогану врожайність. Багато сортів нідерландської селекції мають стійкий імунітет до хвороб. Добре ростуть в умовах помірно континентального клімату, відмінно переносять перші заморозки.

Бронко

Голландський гібрид з великими, соковитими, щільними головками. Капусту їдять свіжою і квасять. Маса одного овоча - 4 кілограми. Культура середньостигла. Овочі рідко хворіють на бактеріоз. Зібраний урожай можна зберігати всю зиму.

Кабтон

Стійкий до фузаріозу гібрид. Овочі дозрівають навіть в спекотне і посушливе літо. Зібрана з грядки капуста зберігається до нового року. У неї дебеленькі, всередині біленькі качани. Маса одного овоча - 2-4 кілограми. Капуста підходить для квашення і вживання в свіжому вигляді.

Менді

Рослина з ідеальними круглими качанами, дуже солодкими і соковитими. Може зберігатися в прохолодному приміщенні майже 6 місяців. Чи не боїться посухи. Зрілі овочі мають світло-зелені зовнішні листочки, всередині капуста біленька. Маса одного овоча - до 5 кілограм.

високоврожайні гібриди

Агрофірми, в основному, вирощують гібриди, які рідко хворіють, що не гинуть, не гниють, можуть дати хороший урожай. Такі культури відмінно пристосовані до погодних умов помірних широт. Овочі довго зберігаються, в процесі зберігання не втрачають своїх смакових якостей.

Центуріон

Гібрид, який при правильній агротехніці дає високий урожай. У зрілого овоча плотненькая структура, коротенька внутрішня качан. У розрізі качани біленькі, однорідні. Вегетаційний період цієї культури дорівнює 110 дням. Вага зрілої головки - 3, 5 кілограма. Плоди дружно дозрівають, використовуються для засолювання і приготування салатів, овочевих страв.

Бригадир

Гібридна культура з білосніжним в розрізі, компактним качаном. Капуста середньопізні, дозріває на 120 день. Маса одного овоча - до 5 кілограм. Капуста соковита, солодка, підходить для засолювання і приготування свіжих салатів. Культуру краще вирощувати розсадним способом.

Джинтама

Гібридна культура, яка може рости на будь-якому грунті. Зовнішні листки величезні, сірувато-зелені, покриті восковим нальотом. Усередині головка біла, плотненькая. Маса одного овоча - до 4 кілограм. Культура рідко хворіє фузаріозом і бактеріозом. Може довго зберігатися. Підходить для квашення і приготування овочевих страв.

Нові різновиди червонокачанної капусти

Червонокачанна капуста - найближча родичка білокачанної. Нові гібридні овочі мають дуже швидкий термін дозрівання - всього 80-90 днів. Деякі сорти червонокачанної капусти НЕ гірчать, вони не дуже кислі, відмінно підходять для маринування та приготування свіжих салатів.

Калібос

Дуже гарний сорт з довгастим качаном. Маса одного овоча - 2, 5 кілограма. Усередині капуста не сильно щільна. Листочки - ніжні і соковиті. Капуста дозріває пізно, на 150 день після посадки. Зберігається недовго, швидко псується. Це найсмачніший сорт червонокачанної капусти.

Прімеро

Голландський, рано дозріває гібрид. Стиглі овочі кругленькі, щільні, соковиті, без гіркоти. Маса одного - 2 кілограми. Культура відмінно зберігається, добре виносить транспортування. Капуста ідеальна для вирощування на продаж.

Визначаємося з сортом в залежності від регіону

При виборі сорту рекомендується звернути увагу, для якого регіону він підходить. У разі посадки районованих культур можна гарантовано отримати відмінний урожай овочів.

Рекомендовані для вирощування в Сибіру і на Уралі

Влітку в північних широтах капуста вирощується з незапам'ятних часів. Спеціально виведені для цього регіону нові сорти відмінно переносять заморозки, рідко хворіють, швидко ростуть, дають дружне дозрівання.

Юніор F1

Гібридна культура з відмінною морозостійкістю. Капустяна розетка злегка піднята. Стиглий овоч має білу серединку. Кочан міцненький. Маса овоча - 2 кілограми. Культура середньорання. Бажано використовувати для приготування салатів.

Заполяр'ї F1

Гібридна капуста з раннім терміном дозрівання. Овочі встигають через 45 днів після посадки розсади. Кругленькі головки мають масу 1, 5 кілограма. Морозостійка культура з солодкими соковитими качанами.

Флорін

Культура середньопізні. Вирощується для квашення і приготування свіжих салатів. Стиглі головки кругленькі, з Плотненько структурою, білі в розрізі. Маса одного овоча - 3-4 кілограми. Культура не розтріскується, рідко хворіє. Зірвані овочі можуть зберігатися 7 місяців.

сибірячка 60

Виведений для Сибіру сорт. Культура стійка до низьких температур. Дозріває на 140 день після появи перших росточков. Головки не розтріскуються, після збору врожаю зберігаються, чи не псуючись, майже 4 місяці. Середня маса одного овоча - 4 кілограми. Головка на розрізі плотненькая і біла. Сорт можна заквасити на зиму або приготувати свіжі салати.

Оріон F1

Пізно дозріває гібрид. Качани встигають на 160 день. Культура любить супіщану або суглинних грунт. У рослини компактна, вертикально зростаюча розетка. Головка - кругленька, плотненькая, масою 2, 3 кілограма. Качани не розтріскуються, рідко хворіють бактеріозом і фузаріозним прив'яданням.

скоростигла

Рано созревающая культура, виведена ще в 1973 році. Капуста встигає через 55 днів після посадки розсади. Капустяна розетка дрібна, з піднятими листям. Маса одного овоча - 1, 3 кілограма. Капуста часто розтріскується. Вирощують для приготування свіжих салатів.

Полярна К-206

Сорт виведений ще в 1950 році. Це середньорання культура. Вирощується для вживання в свіжому вигляді і засолювання. Капустяні розетки - середні, діаметром 80 сантиметрів. Качани - кругленькі, середньої величини, в середині - щільні і однорідні. Качани можуть растрескаться, захворіти килою, бактеріозом.

Яку капусту краще садити в Середньої Смузі Росії

У цьому регіоні вирощують спеціально виведені сорти, які відрізняються стійкістю до посухи, морозів, багатьом хворобам. Спосіб посадки - розсадний або безрассадний.

Номер Перший Грибовський 147

Виведений ще в 1940 році сорт. Культура дозріває рано, через 100 днів після посадки. Капустяна розетка злегка піднята, компактна. Головки дуже щільні, важать близько 2 кілограм. Стигла капуста зберігається недовго, швидко гниє, її вирощують для приготування легких овочевих салатів. Культура відмінно переносить посуху і низькі температури.

трансфер F1

Гібридна, рано дозріває культура. Форма головки - кругленька, вага одного овоча - 1, 5 кілограм. Капусту бажано вживати свіжою. Гібрид майже не хворіє бактеріозом і чорною ніжкою.

Козачок

Рано дозріває гібрид, виведений російськими селекціонерами. Урожай можна збирати через 95 днів після посадки. У капусти дебеленькі, круглі головки, масою 1, 2 кілограма. Культура не любить кислих грунтів, непогано росте на суглинках.

Капуста не переносить спеку і затінення. Сорт не стійкий до морозів. Капусту бажано висаджувати розсадним способом.

Золотой гектар 1432

Среднеранняя культура. Созревает на 100 день после прорастания всходов. Верхние листочки - гладкие, серо-зеленые. Головки кругленькие, ровненькие, средней величины. Вес одного овоща - до 3 килограмм. Культура редко болеет, хорошо переносит ночные заморозки.

Что подобрать для южных регионов

Для южных широт желательно подбирать сорта, которые хорошо переносят засуху и не требуют частого и обильного полива. В этом регионе можно выращивать капусту безрассадным способом.

Завадовская

Поздно созревающая культура. Головка плотная, кругленькая, не растрескивается. Кочан сверху зеленый, в поперечном разрезе его серединка белая. Вес одного овоща - 2, 5-4 килограмма. Культура подходит для квашения. Капусту можно есть свежей.

Дербентская местная улучшенная

Рано созревающая культура, выведенная на Дербентской опытной станции. Капуста созревает через 109 дней. У культуры мелкая розетка, всего 0, 7 метра в диаметре. Наружные листики темно-зеленые, с легким восковым налетом. Головки плотненькие, беленькие в разрезе. Масса одного овоща - 1, 2 килограмма. Культуру желательно употреблять сразу после сбора, она плохо хранится.

Судья 146

Южный сорт, выведенный в 1950 году. Культура среднепоздняя. Отлично переносит высокие температуры. Редко болеет бактериозом. Выращивают для квашения и приготовления овощных салатов.

Можарская местная

Среднепоздняя культура, с кочанами среднего размера. Вес овощей - около 3 килограмм. Сорт отлично переносит высокие температуры, но требует регулярного полива. Головки могут растрескаться. Выращивают для засолки и употребления в свежем виде.

Какие сорта сажать в открытом грунте в Подмосковье

В Московской области климат умеренно континентальный, лето прохладное, весенние заморозки отступают к середине мая, осенние - появляются уже в октябре. Выращиваемые в этом регионе культуры должны хорошо переносить капризы природы, успеть созреть до начала октября. Самые популярные сорта: Слава, Дюма, Валентина, Заря, Агрессор, Крюмон, Подарок.

Дюма

Рано созревающая культура. Хорошо растет в тени, устойчива ко многим заболеваниям, в том числе гнили. У капусты большая и плотненькая головка. Масса одного овоща - до 4 килограмм. Культуру выращивают для приготовления овощных салатиков.

Крюмон

Культура среднепоздняя. Не растрескивается, редко болеет фузариозом, не гниет. Может долго храниться. Вес одной головки - до 5 килограмм. Овощи выращивают для засолки и употребления в свежем виде.

Многие дачники выращивают разные сорта капусты. Такой прием позволяет в течение всего лета собирать свежие овощи с грядки. В конце сезона созревают зимние сорта, которые используют для квашения.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: