Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Сьогодні існує багато великих порід курей, для кожної з яких характерні певні особливості. Всі вони відносяться до м'ясного напрямку і відрізняються значними розмірами. Щоб домогтися в вирощуванні курей успіхів, важливо правильно підібрати породу пернатих і забезпечити їм якісний і повноцінний догляд. Він обов'язково повинен носити комплексний характер.

Мета розведення великих порід

Основною метою вирощування таких курей вважається отримання якісного м'яса. Воно відрізняється високою поживною цінністю і включає багато білків, які легко засвоюються. Також в складі є багато цінних компонентів.

М'ясо таких курей використовують, як основу дієтичного раціону і широко застосовують в кулінарії. Крім цього, зустрічаються рідкісні породи. Їх вирощують в племінних господарствах і зберігають в генофондах.

Основні переваги і недоліки

До ключових переваг великих курей варто віднести наступне:

 • делікатесне м'ясо, яке вважається дієтичним;
 • міцний імунітет - тривалий період селекції дозволив отримати здорових курей, які відрізняються невибагливістю і добре пристосовуються до зовнішніх чинників;
 • необмежену відтворення - це можливо при наявності декількох неспоріднених ліній і збереженні ознак породи.

При цьому кури відрізняються і певними недоліками:

 • пізній період дозрівання - кури дають яйця лише в 7-8 місяців, а максимальну масу набирають після 1 року;
 • невисока яєчна продуктивність - такі породи приносять не більше 120 яєць на рік;
 • схильність до ожиріння.

Популярні породи

Великі кури відносяться до м'ясного напрямку. При правильному догляді за пернатими вдасться домогтися гарних результатів у вирощуванні птахів і отримати багато дієтичного м'яса.

Брама

Це одна з найбільш популярних різновидів. Птахи невибагливі до відходу і дають багато м'яса. При цьому вони приносять чимало яєць. Характерною особливістю вважаються яскраве пір'я. Вони бувають світлими, куропатчатая або темними.

Структура птахів вважається збитою. Їх вест визначається забарвленням. Світлі курочки досягають 5 кілограмів, темні - 7. У рік несучки приносять 130 яєць масою 60 грамів. Дозрівання відбувається пізно - в 9-10 місяців.

Кохінхіни

Ця порода вважається гігантської. Птахи багато в чому нагадують породу Брама. Вони дають смачне м'яке м'ясо і корисні яйця. Пернаті невибагливі до догляду і відрізняються стійкістю до сильних морозів. Птахи характеризуються спокійним характером.

Півні відрізняються великими розмірами і масивним тілом. Забарвлення буває різним - блакитним, палевим, білим. При цьому найпопулярнішим варіантом вважається чорне оперення. Півні досягають 4, 5 кілограма, курочки важать 4. Перші яйця вони дають в 8-9 місяців. У рік птиці приносять не більше 125 штук.

Джерсійський Гігант

Це молода порода, яку вивели в Америці. Для неї характерні швидкі темпи зростання. Уже в перший рік життя півень здатний досягати 5 кілограмів. В цілому він важить 6 кілограмів. Несучки виростають до 5 кілограмів. Вони дають 190 яєць на рік.

лангшан

Це популярна порода, яка набула поширення. Сьогодні є стандарти цих курей, які відрізняються за параметрами продуктивності, кольором пір'я, зовнішнім особливостям.

Для м'ясних порід характерні такі особливості:

 1. Дорослі птахи важать 3-4, 5 кілограма. У рідкісних випадках півні виростають до 5, 5 кілограма.
 2. Для птахів характерний V-подібний корпус, міцна статура і густі пір'я.
 3. М'ясо відрізняється приголомшливим смаком. Його часто використовують в дорогих закладах.

угорський Велетень

Ця порода користується великою популярністю в світі. Вона відрізняється зовнішніми особливостями. Для пернатих характерні яскраві червоні пір'я. Вони відрізняються розвиненою терморегуляцією. Це дозволяє птахам легко адаптуватися до кліматичних змін.

Середня вага досягає 4-5 кілограмів. Однак зустрічаються і рекордсмени, які практично вдвічі перевищують зазначені норми.

Крім цього, для даної породи характерні високі параметри несучості, які досягають 300 яєць на рік. Вони характеризуються великими розмірами і важать 70 грамів. Тому курей цієї породи часто розводять у великих масштабах. Безперечними перевагами вважаються наявність інстинкту насиджування і відмінний імунітет.

Доркинг

Ці птахи відомі в світі. Їх предками вважаються римські кури, від яких вдалося успадкувати схильність до стрімкого розвитку.

Для курей цієї породи характерні різні кольори. При цьому найбільшого поширення набули сіро-золотисті відтінки. Для них характерна чорно-біла грива, золотистий живіт і сіра спинка.

Самки важать 3, 5-4 кілограми, самці - 5. При цьому птахи не демонструють високих показників несучості. До зниження кількості яєць призводять стресові фактори, порушення в раціоні, несприятливі зовнішні умови.

Сассо - кольоровий бройлер

Це гібридна порода, яка була виведена французькими вченими. Для Сассо характерні бійцівські коріння, і це помітно по її зовнішньому вигляду. Є ряд підвидів, які відрізняються різним забарвленням пір'я і незначною продуктивністю.

Птахи здатні досягати за вагою 5 кілограмів. Вони відрізняються стабільною яйценоскостью. У рік пернаті приносять до 120 яєць. При цьому на їх вирощування потрібно багато сил і часу. Незважаючи на всеїдність, птиці потребують певного режимі споживання їжі. Завдяки цьому вони краще розвиваються. Забій проводять вже в 2 місяці.

Мехеленская зозуля, або Малин

Назва цієї породи обумовлено оригінальним забарвленням пір'я. Птахи були виведені в Бельгії ще в 19 столітті. Для цих пернатих характерний цілий ряд особливостей:

 1. Низький корпус і короткі лапи з густими пір'ям. Тулуб відрізняється потужними мускулами і округлими формами.
 2. Привабливий забарвлення. Пір'я покриті красивими сіро-білими смужками. В результаті виходить смугаста шубка.
 3. Мінливий характер. Зазвичай несучки налаштовані дружелюбно. Однак іноді вони роблять агресивні вчинки.
 4. Висока маса тіла. Вона досягає 4, 5-5, 5 кілограма. При цьому птиці дають 130 яєць на рік і стрімко розвиваються.

Бресс Гальская

Для цієї відомої породи характерні прекрасні смакові якості м'яса. Її вивели в середині 20 століття. При цьому офіційне визнання порода отримала в 1957 році.

Самки важать 3, 5 кілограма, а самці здатні досягати 5 кілограмів. Птахи відрізняються характерним для бройлерів статурою, тому початківці фермери часто приймають їх за гібриди.

Птахи відрізняються білим пір'ям. Їх особливістю вважаються сині лапи. Несучки дають багато яєць - 250 штук на рік. Кожне з них важить 85 грамів. Ще однією перевагою породи вважається спокійний характер.

Корніш

На основі цієї породи були виведені багато гібриди бройлерів. Для курей характерні широко розставлені ноги і квадратне тіло з вираженими м'язами. Птахи відрізняються швидким розвитком. Дорослі особини важать 3, 5-4 кілограми.

Для несучок характерний розвинений інстинкт насиджування. Вони ніжно піклуються про курчат. Однак іноді птахи здатні проявити бійцівські якості.

маленький Джон

Це жартівливе прізвисько дав вихованцеві господар. Петушок жив в Англії і ставився до породи Брама. Птах зросла до 66 сантиметрів. На думку власника, таких результатів вдалося досягти завдяки особливій любові до попкорну.

Біг Сноу

Цей півень відноситься до рідкісної породи курей Уайтсуллі. Він жив в Австралії і став справжнім рекордсменом. Спеціальний орган зафіксував його вага в 1992 році. Середня маса породи не перевищувала 10 кілограмів. При цьому Біг Сноу важив 10, 36 кілограма.

Орпінгтон

Цих птахів назвали на честь містечка, в якому вони були виведені. Пернаті відрізняються чорно-білим забарвленням. Їх пір'я не повинні містити жовтизни. Півні цього різновиду здатні досягати 5 кілограмів. Були зафіксовані представники масою 7 кілограм.

Несучки важать 3-4 кілограм. За 1 рік вони дають 185 яєць масою 60-63 грам. Молоді птахи розвиваються не дуже швидко і вимагають ретельного догляду.

Майстер Грей

Птахів цієї породи цінують за м'ясо і яйця. Пернаті відрізняються сірим оперенням. Навколо шиї присутній темно-сіра смуга, що нагадує намисто. Спина і живіт відрізняються світло-сірим відтінком, а гребінець і сережки - яскраво-червоним.

Для птахів характерно міцне тіло і масивні ноги. Вони відрізняються розвиненими м'язами. У півроку курочки виростають до 4 кілограмів, півні - до 7. У сприятливих умовах птиці дають до 300 яєць на рік.

Яку краще вибрати?

При виборі породи варто враховувати такі особливості:

 • середня вага пернатих;
 • зовнішній вигляд птахів;
 • несучість;
 • терміни дозрівання.

Особливості утримання та годування курей великих порід

Вирощувати великих курей нескладно. При цьому варто враховувати певні особливості:

 1. Організувати просторий вигул. Висока огорожа не потрібно, оскільки кури не літають.
 2. Встановити гнізда і сідала на висоті максимум 50 сантиметрів. Якщо такої можливості немає, варто поставити додаткові пандуси.
 3. Контролювати процес яйцекладки. Несучки здатні розчавити або викинути яйця.
 4. Налагодити чіткий режим годування. Багато породи схильні до ожиріння.

Сьогодні відомо багато порід великих курей, які відрізняються певними особливостями. Такі птахи відносяться до м'ясного напрямку.

Щоб домогтися гарних результатів у вирощуванні пернатих, варто правильно організувати курник і налагодити режим годування.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: