Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Багатьом садівникам хочеться засадити ділянку виноградними кущами. Однак перш ніж зробити це, необхідно вибрати відповідний для вирощування сорт. Популярністю користується різновид винограду Анжеліка. Перш ніж висадити таку рослину на ділянці, необхідно ознайомитися з його описом і порадами по посадці і подальшого вирощування.

Історія селекції

Цей виноградний сорт вважається відносно молодим, так як він був виведений за все десять років тому. Виведенням рослини займався російський селекціонер В. Н. Крайнов, який і назвав отриманий вид винограду Анжелікою. При створенні рослини використовувалися такі сорти, як Променистий кишмиш і Талісман. Ці рослини погано захищені від заморозків і тому Анжеліку рекомендують вирощувати в південних частинах Росії, Білорусі і на території України.

Опис і характеристики сорту Анжеліка (Ксенія)

Перед висаджуванням рекомендується ознайомитися з характеристиками і описом виноградного сорту.

Грона і ягоди

Відмінною особливістю кущів вважається їх високорослої. При правильному догляді кожен саджанець виростає до двох з половиною метрів. Лоза у Анжеліки зростає швидко і тому її треба регулярно проріджувати і обрізати. Без проведення обрізки сформовані на рослині ягоди будуть гірше дозрівати.

Фахівці рекомендують займатися обрізанням сортів не менше трьох разів за сезон.

У грон конічна форма, важать вони в середньому по півтора кілограма. Однак іноді на кущах формуються і більші грона. Вони трохи пухкі і мають схильність до горошенія, якщо неправильно доглядати за саджанцями. Визріли ягідки Анжеліки досить великі, у них овальна і довгаста форма. Важить кожна виноградина близько 30-35 грам. У ягідок приємний смак з легким мускатним ароматом. При цьому цукристість не перевищує двадцяти відсотків.

Стійкість до морозів і хвороб

Анжеліка не може похвалитися стійкістю до заморозків і тому в північних регіонах її вирощувати не варто.

Однак вона стійка до багатьох захворювань, завдяки чому вона рідко хворіє борошнистою росою або сірою гниллю.

Гідності й недоліки

У Анжеліки є певні переваги і недоліки, з якими слід ознайомитися перед посадкою. Серед плюсів сорти виділяють наступне:

  • великі грона з ягідками;
  • щільна шкірка, що володіє відмінною транспортабельністю;
  • самостійна опиляемость;
  • швидке дозрівання врожаю.

До недоліків рослини відносять:

  • погану стійкість до заморозків;
  • необхідність регулярної обрізки.

вирощування культури

Щоб правильно виростити Анжеліку, необхідно ознайомитися з порадами по її вирощуванню.

коли садити

Для початку треба розібратися з оптимальними термінами висаджування виноградних сіянців. Деякі садівники висаджують сорт восени. Однак в цьому випадку треба бути дуже обережним, так як в будь-який момент можуть початися заморозки. Тому краще перенести висаджування на весняний період, після закінчення зимових холодів. Посадкою займаються в кінці квітня або перших числах травня.

Вибір і підготовка місця для посадки

Визначившись з термінами висаджування, займаються вибором посадкового місця. Виноградники добре ростуть на добре освітлених ділянках, які не сильно обдуваються вітром. Обраний ділянку заздалегідь готують. У процесі підготовки його перекопують, удобрюють органікою підгодівлею з мінеральними компонентами.

Як правильно посадити

Посадка починається зі створення посадкової ями, в яку буде висаджуватися сіянець. Її розміри не повинні перевищувати сорока сантиметрів у глибину і в ширину. Дно викопаної ями засипається підгодівлею, змішаними з грунтом. Потім в яму висаджується виноградний сіянець, який акуратно засипають ґрунтом і зволожують водою.

Догляд за рослиною

За висадженими саджанцями треба правильно доглядати, щоб підтримувати їх врожайність.

Полив і добрива

Анжеліка вважається вологолюбні сортом і тому її треба регулярно поливати водою. Якщо при проведенні зрошення буде використовуватися шланг, процедуру доведеться проводити у вечірній або ранковий час. Для поливу використовується тепла водичка. Холодної користуватися не варто, так як вона зашкодить кореневу систему.

обрізка

Важливим елементом виноградарства вважається обрізка посаджених саджанців. Фахівці радять регулярно проводити обрізку, щоб позбутися від стебел, які не плодоносять. Зрізання зайвих стебел проводиться гострими садовими ножицями. Вручну обламувати гілочки протипоказано.

Підготовка до зимівлі

Щоб уберегти виноградник від холодного вітру чи заморозків, необхідно спорудити утеплювальні укриття. Для цього підстава кісткової щільно накривають пересохлої травою, опалим листям або сухими деревними гілочками. Укриття забирається в середині весни, коли температура піднімається до 5-10 градусів тепла.

Хвороби і шкідники

Щоб захистити сорт від шкідників і захворювань, його періодично обприскують наступними засобами:

  • «Танос»;
  • залізний купорос;
  • бордоская суміш.

Обприскування проводиться ввечері або з ранку.

Збір і зберігання врожаю

До середини серпня все виноградні ягоди повністю дозріють і їх можна буде зібрати. Зібраний урожай довго зберігається тільки в тому випадку, якщо знаходиться в прохолодному місці. Тому не варто надовго залишати зрізані кисті під сонцем.

висновок

Анжеліка вважається поширеним виноградним сортом, який вирощується багатьма виноградарями. Однак перед висадкою рослини необхідно ознайомитися з його описом, а також з рекомендаціями щодо подальшого висаджування.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: