Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Груша сорти Пам'ять Жегалова є пізньостиглої різновидом, широко вирощується в Росії і країнах колишнього СРСР. Дерево не вимагає кропіткої догляду, стійко переносить посуху, морози, володіє потужним імунітетом до шкідників і захворювань. Плоди славляться товарним виглядом, їх можна вирощувати для реалізації або особистого споживання. Попередньо перед посадкою бажано ознайомитися з агротехнікою.

Історія селекції

Гібридний сорт був виведений селекціонерами С. Потаповим, С. Чижовим, його назвали в честь відомого генетика з Росії. Різновид вийшла за рахунок симбіозу груш Лісова красуня та Ольга. Популярність вид знайшов з 1980-х років в Центральних областях.

Опис плодів, дерев

Груша пам'ять Жегалова є середньо рослі дерева, швидко зростаючі, з воронкоподібною Кучок. Під час плодоношення, крона овальна, скелетні пагони - вертикально нахилені. Стовбур буро-коричневого кольору, гілки світло-сірі. При кольоровому, створюється пахуча атмосфера в саду, біляві суцвіття виростають надзвичайної краси. М'якоть білого кольору, соковита, ароматна, з кисло-солодким присмаком.

запилення

Різновид є самобесплодни, вимагає наявності поруч запилювачів, на які будуть злітати бджоли. Інші дерева належить висаджувати максимально близько один до одного. Ще можна зробити щеплення на одній культурі різних сортів.

врожайність

Грушеве дерево сорти Пам'ять Жегалова славиться багатою врожайністю, з 1 дерева збирають до 40 кг фруктів. Стиглість визначають за кольором їх насіння. Коли вони стають білими, через тиждень можна починати прибирати фрукти. Дозрівання відбувається в кінці вересня, триває до початку жовтня.

Гідності й недоліки

Груша Пам'ять Жегалова передбачає безліч позитивних якостей, негативних сторін практично немає.

плюсимінуси
Дерева невисокі, що спрощує процес обрізки кущісорт самобезплідний
Висока стійкість до патологій, жукам
швидкоплідність
регулярна врожайність
Хороша стійкість до холодів

нюанси вирощування

Грушеві саджанці висаджуються в потрібному місці, на заздалегідь підготовлений грунт, відповідно до правил. Перед посадочними роботами, готують сіянці. Оптимально висаджувати грушу Пам'ять Жегалова з 25 квітня до початку травня, або з останніх чисел вересня і до жовтня. Восени, посадковий матеріал кращої якості, деревця благополучніше приживаються, коріння регенеруються. У холодних областях, вдаються до весняної висадки.

Де краще висаджувати на городі

Місце для груші Пам'ять Жегалова має бути захищеним від вітру, добре висвітлюватися сонячними променями. Грунт сорт любить будь-яку, крім піщаної, щебнистой. Успішно росте груша на чорноземах з нейтральною лужною реакцією і каштановому грунті. Якщо на ділянці кисла земля, проводять вапнування.

підготовка ґрунту

Землю готують до висадки з осені, в неї додають компост, суперфосфат, хлористий калій. Грунт розорюють на штик лопати, видаляють бур'яни. За 2 тижні до посадочних робіт, викопують ямку 60-70 см діаметром, 1 метр глибиною. Родючий шар грунту відкладають, додають 2 відра свіжого перегною, піску і 200г суперфосфату. Склад змішують, накривають плівкою. В лунки заливають відро води, кладуть 400 г вапна. В серединку отвори забивають кілочок, до якого буде прив'язаний сіянець.

Вибір і підготовка саджанців сорту Пам'ять Жегалова

Молоді деревця перед висадкою перевіряють на предмет пошкоджень, відбирають тільки якісні екземпляри. Їм має бути по 2 роки. У сіянців відривають пересохлі частини пагонів. Їх опускають в стимулює зростання кореневища розчин на 2 години, по типу Матадора або Епін. Ще можна занурити в марганцівку для знезараження на півгодини.

посадковий процес

Висаджують грушу Пам'ять Жегалова відповідно нижченаведеними етапах.

  1. Саджанець з розправленої кореневою системою кладуть в ямку. Якщо у нього закрите кореневище, поміщають разом з грудкою.
  2. Деревце засипають ґрунтом, ущільнюють, рясно поливають.
  3. Сіянець підв'язують до опорної палиці, землю мульчують торфом, тирсою або перегноєм.

Після проведення нижчевикладених етапів, дерева ще раз поливають під корінь.

Догляд за сортом Пам'ять Жегалова

Стандартний догляд за культурою передбачає регулярний її полив, підживлення, розпушування пристовбурної окружності. Періодично груші обробляють від жуків, шкідливих хвороб.

Правила поливу

Грушеві саджанці поливають дощовим методом, він має на увазі розпорошення цівок води. Рідина вносять і в пристволову окружність під кореневище. На 1 дерево йде 30 літрів води. Дорослі груші поливають залежно від погодних умов. Навесні зрошують дерева при засиханні верхнього шару землі. До початку літа, вносять воду 2 рази. Влітку перший полив проводять на початку червня, другий раз - в середині липня.

При посушливих періодах, додатково зрошують плодові дерева в серпні і вересні.

Схема внесення поживних складів

Удобрюють грушу Пам'ять Жегалова відповідно наведеної нижче схемою.

  1. Навесні грушу підживлюють азотними складами, вони стимулюють зростання зелені. Ще береться натуральне добриво в якості пташиного посліду. На 10 літрів води, знадобиться 0.5 кг посліду. Його наполягають 1 добу, після, ллють під корінь.
  2. У період кольорові, вносять 300 г сечовини, розведеної в 10 літрах рідини.
  3. Після в'янення зав'язей, вносять під грушу суміш з суперфосфату і гумату натрію, береться 0.5 кг нітрофоски, 10 г сухого гумату і 100 л води.
  4. Восени, застосовується мінеральна суміш для груші Жегалова. Береться 1 ст.л. калію, 2 ст.л. суперфосфату, 1 ст.л. кальцію. Компоненти розбавляють в 10 літрах води.

Завдяки підживлення, стимулюється врожайність груші, поліпшується якість плодів.

обрізка груші

Формують грушевий куреня на 2-й рік після її висадки. Правильно проведена процедура дозволяє обрізати крону так, що дерево стане віддавати всі сили на зростання нових пагонів.

Маніпуляція складається з 3 етапів:

  • формує обрізка, що дозволяє зробити правильну куреня;
  • санітарна - здійснюється до вегетації, передбачає видалення засохлих і уражених гілок;
  • підтримуюча - основна процедура обрізання, її проводять з початку березня і до квітня, зрізають частини великих пагонів, не переобтяжені фруктами.

Молоді саджанці обрізають відразу після висадки. Тоді визначаються скелетні гілки, формується майбутня куща протягом 2-3 років. Такий підхід суттєво полегшує подальший догляд за кроною.

Основні запилювачі

Груша Пам'ять Жегалова повинна запилювати за рахунок знаходяться поруч запилювачів. Можна висадити сорти Берегомет Московський, Мармуровий, улюблениця Яковлєва, ошатні Єфімова. У північних областях, мають у своєму розпорядженні грушу ЧИЖІВСЬКА, що володіє високою морозостійкістю. Висаджувати поруч з грушею інші плодові дерева не варто.

Захворювання, шкідливі жуки

Груша рідко уражається грибковими хворобами, але досвідчені садівники рекомендують проводити профілактичну обробку. Щоб уберегти її від бурої плямистості, атак жуків, обробляють бордоською рідиною 1% і мідним купоросом. Додатково можна обприскувати дерева інсектицидами, фунгіцидами. За умови належного догляду, мульчування пристовбурного кола, добрива, культура не буде піддаватися нашестю шкідників чи хвороб.

До яких регіонах пристосований сорт

Груша орієнтована до вирощування в Центральних регіонах, на північному заході, в центрально-чорноземних областях, на північному Кавказі і Поволжя.

Можна висаджувати її в будь-яких містах Росії і країн СНД, оскільки різновид благополучно приживається практично скрізь.

Терміни дозрівання і зберігання врожаю

Оскільки сорт груші Пам'ять Жегалова пізньостиглий, необхідно прибирати плоди відразу, щоб вони не спадали. Збиранням врожаю займаються з 3-й половини вересня. Бажано зривати злегка недозрілі екземпляри, вони довше збережуться. Їх зберігають у прохолодному місці, вони не втрачають товарний вигляд до 1 місяця. Це може бути підвал, погріб, холодильник. При температурі 0градусов, термін зберігання дорівнює 120 днів.

Найкращий смак у груш, знятих з дерева, що зберігалися в кімнатних умовах до 2 тижнів. Застосування у них універсальне, фрукти їдять свіжі, готують з них варення, джеми, компоти. Оскільки плоди мають привабливий товарний вигляд, відмінний смак, вони відмінно підходять для реалізації.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: