Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Ще кілька десятиліть тому автоматичними інкубаторами практично ніхто не користувався. Такі пристрої вважалися розкішшю, так як багато птахівники не могли їх собі дозволити. Однак сьогодні вони стали більш доступними, і тому кожна людина може зайнятися виготовленням саморобного інкубатора з автоматичним переворотом яєць.

Для чого потрібен?

Багато починаючі птахівники не впевнені в тому, що їм потрібен автоматизований інкубатор і не знають, для чого він потрібен. Цей пристрій є незамінним, так як воно самостійно перевертає курячі яйця. Це в рази спрощує процес висиджування яєчок, тому що людині не треба буде перевертати їх вручну.

Перевертати яєчка треба обов'язково, так як це сприяє правильному розвитку молодого плода. Якщо цього не робити, курча виросте хворим і незабаром загине. Професійні біологи стверджують, що перевертати їх треба не менше трьох разів на день.

Основні вимоги до саморобних інкубаторів

Саморобна інкубаторна конструкція повинна відповідати вимогам, завдяки яким можна буде виводити нових ципляток. Молоді курчата виводяться протягом двадцяти п'яти діб. В цей час вологість повітря в конструкції повинна становити 50-64 відсотка. Коли пташенята почнуть вилуплюватися, рівень вологості піднімається до 75 відсотків. В останні кілька днів його знижують до початкових показників.

Також в інкубаторі повинен підтримуватися температурний режим. Температура всередині не повинна опускатися нижче 37 градусів і підніматися вище 39 градусів.

Переваги та недоліки саморобних пристроїв

У автоматизованих конструкцій є переваги і недоліки, з якими треба ознайомитися перед їх використанням.

Серед достоїнств виділяються:

 • компактність;
 • привабливий зовнішній вигляд;
 • простота використання;
 • автоматизована робота.

Однак у таких пристроїв є кілька недоліків, до яких можна віднести наступне:

 • Автоматизовані інкубатори треба заповнювати повністю. Це створює складності для людей, які збираються вирощувати мало курочок.
 • Періодично перегріваються. Через перегріву частина зародків може загинути.

Як зробити автоматичний інкубатор для яєць в домашніх умовах?

Перш ніж виготовити інкубатор своїми руками, треба ознайомитися з особливостями створення конструкції.

розрахунок розміру

Рекомендується заздалегідь розібратися з габаритами майбутньої інкубаційній конструкції. Щоб визначити розмір, доведеться заздалегідь вирішити, скільки курей буде вирощуватися. Саме від цього залежить кількість яєчок, які будуть закладені в інкубатор. Крім цього, габарити пристрою залежать від матеріалу виготовлення та особливостей використовуваної системи обігріву.

Найчастіше птахівники роблять конструкції, в які поміщається по 100 яєчок. При цьому кожна клітинка під яйце повинна мати діаметр не менш 40 міліметрів і глибину близько 75 міліметрів.

Необхідні інструменти та матеріали для роботи

Перед виготовленням інкубатора необхідно заздалегідь заготовити матеріали і інструменти для проведення робіт. Для збірки конструкції знадобляться:

 • Дриль. Це незамінний пристрої, за допомогою якого створюються отвори для установки кріпильних елементів.
 • Монтажний клей. Деякі деталі конструкції можна кріпити шурупами або цвяхами. Замість цього їх з'єднують за допомогою спеціального монтажного клею.
 • Ніж. Використовується для разрезиванія тканинних або гумових матеріалів.
 • Лампочка. Застосовується при організації обігріву всередині інкубатора.
 • Холодильник. З нього створюється корпус конструкції.
 • Гігрометр. Його використовують для спостереження за рівнем вологості в пристрої.
 • Терморегулятор. Незамінна деталь автоматизованих інкубаційних систем, яка контролює показники температури.

корпус інкубатора

Ефективність подальшої роботи створеного пристрою безпосередньо залежить від підготовки корпусу. Тому необхідно заздалегідь ознайомитися з тим, як правильно його створювати.

Корпус під інкубатор можна зробити зі старого непотрібного холодильника. Для цього з нього витягують морозильну камеру та інше обладнання, яке вбудовано всередину. Потім в стінах холодильника робляться невеликі отвори, за допомогою яких виконується циркуляція повітря. Після організації вентиляційної системи всередину можна встановлювати лоточки під яйця.

система лотків

Система лотків, які встановлюються всередині конструкції, виконані у вигляді сітки. Всередині неї встановлюється невелика решітка з осередками під яйця. Такі лотки відрізняються між собою кількістю осередків. Найчастіше використовуються системи, які вміщують сотню яєчок. Однак для більш компактних конструкцій використовують менш місткі системи, в яких знаходиться всього 60-70 осередків.

Для автоматизованих систем використовуються моделі літаків, оснащені спеціальними бортиками для підтримки яєць. Їх виготовляють з міцного картону або поролону.

Нагрівальний елемент

Людям, які вирішили власноруч робити інкубатор, доведеться облаштувати огрівальну систему. В якості нагрівальних елементів користуються лампами розжарювання потужністю 40 Вт. Вони розміщуються у верхній і нижній частині холодильника. При цьому розташовувати їх треба таким чином, щоб лампочки, що знаходяться внизу, не заважали. Тому перед організацією системи обігріву треба все ретельно продумати і зробити схему розташування.

Також треба встановити один з трьох різновидів терморегулятора:

 • барометричний;
 • біметалічний;
 • електроконтакторний.

вентилятор

При організації вентиляційної системи всередині конструкції доведеться встановити невеликий вентилятор. Він потрібен, щоб поліпшити циркуляцію повітря через просвердлені отвори. Для холодильника вибирають вентилятор, який відповідає таким вимогам:

 • можливість роботи від мережі 220В;
 • діаметр конструкції не менше тридцяти сантиметрів;
 • продуктивність близько ста м 3 / ч.

Досвідчені птахівники рекомендують встановлювати на вентилятор спеціальні тканинні фільтри. Вони запобігають потраплянню в лопаті шматків бруду, пилу та іншого сміття.

Автоматичний поворотний механізм

Для повороту викладених яєць використовують спеціальний поворотний механізм, який повинен спрацьовувати не менше двох разів на день. Виділяють два основні різновиди систем, які використовуються в інкубаторах:

 • Рамкова. Такий механізм зіштовхує яєчка за допомогою невеликої рамки.
 • Похила. Це поширена система, яка використовується найчастіше. В цьому випадку всі яйця перевертаються через нахилу наповнених лотків.

Закладка яєць в пристрій

Після створення інкубатора для вирощування курчат можна зайнятися закладкою яєць. Закладати їх треба дуже обережно, так як це впливає на ріст і розвиток зародків. Для закладки в інкубатор використовуються яєчка віком не більше десяти діб.

Перед розташуванням їх усередині конструкції їх поверхню ретельно очищається від забруднень. Також їх заздалегідь треба оглянути і перевірити на наявність тріщин або інших механічних пошкоджень.

Температурний режим для різних птахів

При вирощуванні птахів дотримуються температурний режим:

 • Кури. Оптимальними температурними показниками вважають температуру на рівні 37 градусів тепла. Період вирощування триває 20-25 днів.
 • Качки. Інкубаційний період яєць свійської качечки становить 28-30 діб. При цьому температура всередині інкубатора повинна становити близько 35-36 градусів.
 • Гуси. Показники температури не повинні бути нижче 36 градусів тепла.

висновок

Багато птахівники вирішують власноруч робити інкубатори для яєць. Перед цим рекомендується розібратися з перевагами і недоліками таких конструкцій, а також з особливостями їх створення.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: