Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Кандик сорти Пагода є рослина, розквітаюче в березні дивовижними суцвіттями. Багато городників вибирають його для прикраси саду. Кущики невибагливі до догляду, грунті, благополучно приживаються в різних кліматичних умовах. Щоб успішно виростити культуру, варто ознайомитися з усіма її особливостями.

Що з себе являє кандик

Дивовижне рослина кандик є оригінальною, весняної культурою цибулинного типу. Собачий зуб відноситься до сімейства Лілійні. Грецька назва - «Ерітроніум», означає «червоний», такого відтінку були перші квітки, знайдені рослинникам. Існує 25 різновидів культури.

опис суцвіть

Бутончики подібні лілій або цікломенам, на 1 цветоносе знаходиться 1-2 квітки. У віночку розташовано 6 подовжених стеблинок, витончено відігнутих пелюсток довжиною 15-20 мм. Вони пофарбовані в жовтуватий, малиновий, рожевий і білий тон.

Зовнішній вигляд кущів

Кущики виростають до 50 см заввишки, листя декоративного виду. Від підстави втечі відходять листочки довгастої форми, зеленого тону з бурими цятками. Залежно від погодних умов, цветень випадає на останні числа квітня або початок травня. Плід включає в себе коробку з насінням.

місця зростання

У природних умовах, кандик «живе» в горах Західної Європи. Квітка віддає перевагу прохолодним, відкриті, світлі території в помірній або субтропічній зоні. Культура багатьом до вподоби за рахунок її невибагливості, високої стійкості до морозів до -50. Ерітроніум гармонує з іншими рослинами цибулинного типу.

Популярні різновиди квітки

Існує 11 популярних видів Ерітроніум, широко культивованих в садах городників з СНД. Вони відрізняються між собою кольоровий кольоровими, висотою рослин.

американський

Різновид кандика родом з Америки, відрізняється дрібними розмірами до 18 см. Листочки з краплистими, буро-зеленими візерунками і шести пелюстковими яскраво-жовтими суцвіттями. Серединка коричнева, на квітконосі розпускається лише одна квітка.

білуватий

Суцвіття білосніжні, з жовтуватою серединкою. У рослини 2 прикореневі листки овально-подовженої форми, зеленого тону з цятками коричневого забарвлення. Бутончики поодинокі, з відігнутими пелюстками. Висота кущиків становить близько 10-25 см.

Henderson

Незвичайний вид кандика буває яскраво-лілового забарвлення у країв пелюстки, біліють до середини і практично чорний біля основи. На насиченому темному тлі виділяються великі помаранчеві тичинки. Кущики досягають 20 см заввишки.

гірський

Кандик гірський зростає на альпійських галявинах північного заходу Америки. Цибулина неширока, подовжена, стеблинка досягає 45 см вгору. Листочки довгасто-яйцевидні, смарагдового забарвлення. На стрілці розташоване 1-3 білих або рожевих суцвіть з помаранчевої базою листочків.

Лимонно-жовтий

Північноамериканський вид кандика з довгасто-овальними, візерунчастими листочками і кремовими суцвіттями. Пелюстки відігнуті порушу, в серединці яскраво-жовті серединки. Квітка змінює забарвлення з часом, до кінця кольорові, пелюстки рожевіють.

Орегонум або відвернений

Сорт кандика Орегонум зустрічається в природних умовах на берегах США та Канади. Кущі виростають до 20-40 см заввишки, первоцвіт з великими листочками. Вони вкриті візерунком з салатових, смарагдових цяточок, дрібними квітками забарвлення пудри. Рослина капризно відноситься до умов утримання.

Кавказький

Кандик відрізняється вузькою цибулиною довжиною до 3 см. Стебло виросте до 20 см. Листочки сизі, з мармуровим малюнком. Суцвіття довге, до 4 см діаметром, білого або блідо-жовтого забарвлення.

японський

У Росії, ареалом проростання японського кандика є Далекосхідний регіон, Сахалін, Курили. Кущі 15-20 см заввишки, з 2 вузькими плямистими листами, одиночними квітками. Пелюстки витягнуті, відігнуті вгору, рожевого або бузкового тони. У підстави візерунок з темних точок, смужок або цяток.

гібридний

Гібрид кандика об'єднує в собі всі сорти, утворені при симбіозі різних варіантів Ерітроніум. До найбільш затребуваним підвидів відносять нижченаведені екземпляри.

білий царКвітки білосніжні, з лимонною серединкою, червонуватим облямівкою і насичено-зеленими листочками
Яскраво-червоний

Сорт з яскраво-ліловими суцвіттями, білим колечком з малинових точок, центр жовтуватий, листя бурі з зеленими точками
Білий клик

Кандик з білявими бутонами діаметром 6 см, жовтуватою серединою і зеленими листочками
гармонія

Квіточки діаметром до 8 см, пелюстки на кінцях рожеві, білі до основи, листя насичено-зелені
ОльгаСорт з лавандово-рожевими бутончиками в темно-лілових точках, білим кантом на кінцях. Листя шкірясті, дрібні, буро-зеленого тону.

Методика вирощування гібридних Кандик не відрізняється від інших варіацій культури.

Каліфорнійський White Beauty

Північноамериканська варіація кандика Вайт зростає в сухих лісах і горах Північної Каліфорнії. Цибулинка велика, з двома листками, що створюють прикореневу розетку, малиново-зеленими цветоносами з 2-3 великими бутонами. У листя яскраво-зелене забарвлення, по краях хвилі. Пелюстки білі, кремові, з насичено-жовтим центром. Цвітень випадає на початок квітня, триває до травня.

Туолумнійскій пагода

Сорт pagoda культивується в Нідерландах, славиться високим ростом для свого виду - до 40 см. Пелюстки ланцетні, 4 см завдовжки, золотисто-жовті або лимонні, з салатовой базою. Широко зустрічається сорт з плямистої листям і насичено-жовтими квітками.

Як виростити кандик в саду

Для вирощування кандика в городі, необхідно дотримуватися термінів, правильно вибрати місце, провести грамотно посадочні роботи, організувати догляд. Справитися з розведенням Ерітроніум зможе навіть недосвідчений садівник.

Терміни посадочних робіт

Рекомендується висаджувати кандик в серпні, але не навесні, інакше рослина буде хворіти і загине. Можна садити рослина і восени, на початку вересня. Важливо, щоб при посадці температура повітря була мінімум + 10-15 градусів.

Де садити кандик

Місце вибирати затемнене, під кущами дерев, або висаджувати кущі з північного боку будівель. Земля повинна бути кислою, легкої, з хорошим дренажем.

підготовка ґрунту

За 2 тижні до посадочних робіт, в землю вносять листовий перегній, пісок з великими зернами. Коли відкритий грунт занадто кислий, можна використовувати торф, мелений крейда. Перед висадкою, в землю додають на 1 квадратний метр кісткову муку, перегній, суперфосфат і аміачну селітру.

Посів в грунт

Перед посівом насіння кандика, в землі робляться борозенки 30 мм углиб, з відстанню між ними 100 мм. Визріли насіння розташовують в підготовлених ямках, на дистанції 50 мм. Посівний матеріал закладається грунтом, рясно поливається. Перші сіянці зійдуть навесні, в останні дні квітня їх висота становить близько 40 мм. Якщо сходи невисокі, це свідчить про брак поживних компонентів і води. Перші кущі цвітуть через 4-5 років від появи паростків.

пророщування розсади

При вирощуванні саджанців з цибулинок, їх занурюють на 10-15 см углиб. Після, розсаду мульчують, поливають.

Організація належного догляду

Доглядати за Кандик нескладно, потрібно лише регулярний полив, підживлення, обрізка, пересадка. Ще слід обробляти рослини інсектицидами і фунгіцидами від хвороб, жуків.

полив

Зрошувати кандик слід в травні, якщо весна буде без дощів. За вегетаційний період проводять 2-3 поливу відстояною водою. Після кожного зрошення, землю рихлять, видаляючи бур'яни.

внесення добрив

У 1-й рік після посадки, кандик не потребує підживлення. Йому достатньо поживних елементів, внесених перед висівом в ямки. У наступні сезони, окружність засипають мульчею з листяного перегною або торфу. Ще можна додавати мінеральні склади для декоративних рослин.

формування кісткової

Кандик не потребує обрізання кущі. З мотивом підтримки декоративності, можна видаляти засохлі листочки в ході вегетації. Наступна обрізка проводиться після відмирання наземної частини квітки.

пересадка

Кущики кандика слід пересаджувати через 4-5 років, оскільки на одному місці вони перетворюються в гніздечка. При пересадці, розмножують культуру діленням цибулин. Маніпуляцію проводять в липні або серпні, коли у Ерітроніум період спокою. Листочки повинні стати жовтими, цибулинки встигнути накопичити сили, витрачені на цветень. Діток пересаджують в підготовлені борозенки. Місця розломів прищипують вугільним порошком.

Хвороби і шкідливі комахи: профілактика і лікування

Кандик володіє сильним імунітетом до захворювань і шкідливих комах. При застої вологи, можлива атака грибками. Щоб уникнути розвитку патології, грядки обробляють фунгіцидом по типу Фітоспорін.

зимівля

У південних регіонах з теплими зимами, кандик годі й вкривати. Жителям середніх і північних областей слід покривати кущики густим шаром всохлі листя, хвої. Знімають утеплює килим в кінці березня, коли не буде морозів.

Як розмножується квітка

Розводять кандик насінням або дітками. У першому випадку, можна розмножити все американські сорти, крім багато стебельчатого Ерітроніум. Збором насіння займаються з червня, але тільки після повного формування коробочок. Їх вміст має бути на поверхні ділянки.

На думку досвідчених садівників, зрізають злегка недозрілі екземпляри, після, їх кладуть на дозрівання в провітрюване місце з низькою вологістю. Висівають насіння або цибулини в останні дні літа.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: