Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Завдяки працям російських селекціонерів сьогодні можна вирощувати помідори не тільки в теплих районах, а й у північних областях. Одним з розроблених сортів, здатним рости і плодоносити в сибірських умовах при низькій температурі і малій кількості сонячного світла, став томат Гордість.

опис сорту

Томат Гордість Сибіру - ранній сорт томатів. Помідори можна починати збирати вже на 3 місяць після появи перших сходів. Сорт детермінантний, хоча має високий зріст: рослина може досягти висоти 1, 5 метра. Важливо підв'язувати кущі до вертикальної опори або робити підпірку. Кущ має штамбову форму, формувати рослина не потрібно.

Відповідно до характеристики і опису томата Гордість Сибіру, сорт призначений для вирощування в захищеному грунті. Однак в південних і центральних регіонах Росії можна здійснювати посадку у відкритий грунт.

Головна особливість сибірського сорту полягає в великих розмірах томатів. Вага одного плоду може досягати 0, 9 кг. Тому з помідорів цього сорту не роблять домашніх заготовок. Томат ідеальний для вживання в свіжому вигляді, салатів, томатного соку і інших овочевих страв.

Відзначаючи характеристики помідорів Гордість Сибіру, можна виділити наступні особливості:

 • крупноплодность;
 • скоростиглість;
 • плоди мають округло-плоску форму;
 • рослина досягає у висоту 1, 5 метра;
 • помідори червоного кольору;
 • стійкість до хвороб і шкідників;
 • невибагливі в догляді;
 • помідори мають приємний солодко-кислий смак;
 • томати дуже соковиті, оскільки містять 6% сухої речовини.

особливості вирощування

Вирощування томатів починають з посадки розсади. Для цього готують насіння і здійснюють їх посадку. У північних районах помідори садять в теплиці і парники, в більш південних областях їх можна садити у відкритий грунт. Це здійснюється через 2 місяці після посіву насіння. Фахівці рекомендують висаджувати по 3 - 4 рослини на 1 кв. м.

Догляд за рослиною зовсім нескладний, полягає в наступних моментах:

 • систематичний і якісний полив;
 • внесення мінеральних і органічних добрив;
 • пасинкування;
 • проведення профілактичних заходів від хвороб і шкідників.

Переваги і недоліки

Гордість Сибіру має високу врожайність. З одного куща можна зібрати близько 4 - 5 кг плодів, а з 1 кв. м - 20 кг. Крім того, рослина має прекрасний імунітет до різних захворювань. Приємним бонусом буде невибагливість томатів і скоростиглість плодів.

Для кожного фермера і садівника важливими моментами стають висока врожайність, якість врожаю і приємний смак. Саме цими ключовими особливостями можуть похвалитися помідори Гордість Сибіру.

Незважаючи на безліч переваг, рослина має один недолік. Доведеться приділити велику кількість часу підв'язування стовбурів або виготовлення підпірок. Це пов'язано з тим, що кущ не витримує ваги помідорів і може в будь-який момент зламатися або повалитися на землю, зіпсувавши плоди.

Особливості догляду та вирощування помідорів

На самому початку сибірські томати планували вирощувати в північних областях в теплиці або парнику. У більш теплих регіонах рослина можна висаджувати у відкритий грунт. Це такі райони, як: Крим, Краснодарський край, Північний Кавказ.

Для збільшення врожаю помідорів необхідно підрізати зайві гілки. Це робиться, щоб вести кущ в два стебла. Крім того, томати потребують внесення спеціальних підгодівлі, в складі яких містяться калій і фосфор. Одна з особливостей сорту - вимогливість до поливу. Необхідно регулярно і якісно зволожувати томати.

Таким чином, можна виділити кілька рекомендацій по вирощуванню помідорів цього сорту:

 1. Рослина висаджується в відповідно до кліматичних умов.
 2. Уривок куща.
 3. Внесення добрив.
 4. Прополка від бур'янів.
 5. Регулярний і якісний полив томатів.
 6. Підв'язка.

Завдяки дотриманню нескладних рекомендацій по вирощуванню томатів можна отримати якісний і рясний урожай, який порадує будь-якого дачника.

Хвороби і шкідники

Хоч сибірські томати мають високий імунітет до хвороб і шкідників, існують кілька неприємних явищ, з якими може зіткнутися будь-який городник:

 1. Помідори розтріскуються. Це може бути пов'язано з частим поливом. Для усунення проблеми достатньо зменшити інтенсивність зрошення. Фахівці рекомендують додатково додати підгодівлю з вмістом селітри.
 2. Белокрилка теплична - частий гість при вирощуванні сибірського сорту. Для позбавлення від комах використовують спеціальний засіб «Конфідор». Береться 1 мл препарату і змішується в 10 літрах води. Цього обсягу вистачає на 100 кв. м метрів площі. Отриманою сумішшю необхідно обприскувати кущі рослини.
 3. Дротяники можуть з'явитися при вирощуванні у відкритому грунті. Для позбавлення від комах використовують народний метод. Беруть дерев'яні палички, на них насаджують невеликі шматочки овочів і вколюють в місцезнаходження комах. Шкідник відчуває запах приманки і йде на неї. Після закінчення 2 - 3 днів палички з комахами потрібно зібрати і спалити. Ще можна вручну зібрати дротяників. В якості профілактичних заходів проти їх появи необхідно уникати посадки картоплі поруч з томатами.

Навіть початківець дачник може впоратися з вирощуванням сибірського сорти томатів. Помідори відрізняються невибагливістю у догляді, рясним врожаєм і прекрасним смаком.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: