Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Томат Султан F1 - хороший варіант для городників-любителів. Великі плоди дозрівають протягом усього літа. Основна вимога до відходу при вирощуванні цього сорту - регулярний дозований полив і періодичні підгодівлі.

Загальна інформація

Сорт томатів Султан F1 виведений селекціонерами Голландії. Вирощується в Центрально-Чорноземному регіоні, Ніжневолжском і Північно-Кавказькому. Опис гібрида рекомендує вирощувати його і на відкритих грядках, і в тепличних умовах.

У томатів досить висока врожайність. З 1 кв. м можна зібрати до 15 кг, а з куща - до 4, 5 кг томатів. У плодів відмінна лежкість. Їх можна транспортувати на далекі відстані.

Використовують томати цього гібрида для вживання в сирому вигляді, в кулінарії. Помідори консервують у вигляді соусів, пасти або соку.

Цей сорт томата характеризується високою врожайністю і середньоранніх терміном дозрівання. Це гібрид першого покоління. Кущі невисокі, із середньою облиственностью. Колір листя темно-зелений. Хоча зелена маса невелика, але розмір окремого листа порівняно великого розміру.

У кистях утворюється по 5 - 7 зав'язі. Дозрівання відбувається поступово. Останні зав'язі можуть утворюватися аж до кінця літа. У плодів виражена ребристість біля плодоніжки. Розмір томатів середній. Помідори важать від 100 до 200 г. При дозріванні колір плода змінюється від світло-зеленого до темно-червоного.

Характеристика плодів зазначає, що у м'якоті помірно-щільна консистенція. Насіннєві камери невеликі. Зовнішня шкірочка досить щільна.

Не тріскається при несприятливих умовах вирощування. Смак томатів солодкуватий, з ледь відчутною кислинкою. Загальна кількість цукрів становить близько 2, 8%, а наявність сухої речовини - не більше 5.

Позитивна характеристика Султана і недоліки

Плоди цього сорту заслужили популярність завдяки солодкуватий смак, великим вмістом амінокислот, вітамінів і цукрів. Імпонує висока врожайність.

Той, хто садив ці томати на своєму городі, зазначає, що невеликі розміри куща дозволяють економно використовувати площі присадибної ділянки. Важливий факт у вирощуванні гібрида Султан - невибагливість до умов вирощування і порівняно висока стійкість до захворювань. Відомостей про недоліки цього сорту не встановлено.

Вимоги до вирощування

Гібрид томатів Султан F1 вирощується тільки розсадним методом. Насіння перед висадкою в контейнери не вимагають знезараження, так як цю процедуру проходять до надходження в продаж.

Отримати насіння гібрида на власній ділянці з висаджених томатів не вийде, так як рослини не матимуть сортових характеристик.

При висаджуванні насіння використовують грунт, що складається з дернової грунту і компосту. Насіння укладаються в борозенки глибиною 1, 5 - 2 см, а зверху їх присипають грунтом і поміщають в тепле приміщення. Контейнер з пророщених насінням можна прибрати в більш прохолодне приміщення з температурою на 2 - 3 градуси нижче, але слід передбачити надходження сонячного світла. Необхідно, щоб приміщення висвітлювалося від 12 до 14 годин. Якщо природного освітлення при вирощуванні розсади недостатньо, проводиться додаткове за допомогою люмінесцентних ламп.

Коли на рослинах з'являться перші два справжніх листка, проводиться пікірування. Рослини розсаджують в окремі горщики. Можна використовувати торф'яні горщики, які поміщають потім в лунки на грядку разом з рослиною. У теплицю томати висаджують з середини травня, а на відкритий грунт - тільки в червні. Практикують помірний режим зрошення і підживлення рослин з перервою в 2 тижні.

Хоча рослини цього сорту мають стійкість від захворювань, але застосовуються профілактичні методи у вигляді розпушування грунту і обробки препаратами, що містять мідь. Для боротьби зі шкідниками використовуються інсектициди або народні засоби.

Відгуки

Михайло С., Воронезька обл .: «Протягом 3 років вирощую томати Султан F1 на городі. Я задоволений результатом. Збір врожаю триває ціле літо, практично до заморозків ».

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: