Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Садівники мріють ростити на своїй ділянці смачні, соковиті абрикоси. На південній території це не складе труднощів. На Уралі холодний клімат, тому при виборі саджанців садівникам доведеться ретельно вивчити характеристики сортів і підібрати відповідні для суворого клімату. На Уралі висаджують абрикоси зимостійкого сорти, які без труднощів витримують низьку температуру та несприятливі фактори.

Кращі сорти абрикосів для Уралу

Урал характеризується суворими кліматичними умовами, тому при виборі саджанців віддають перевагу зимостійким сортам, здатним винести:

 • заморозки;
 • тривалі відлиги;
 • мороз;
 • застої вологи;
 • перепади температур;
 • сонячні опіки.

Зимостійкі види абрикосів отримують завдяки схрещуванню звичайної культури з дикоростучої.

За смаком і розміром північні абрикоси відрізняються від південних, але залишаються такими ж корисними.

Рекомендовані кращі сорти:

 1. Медовий. Культура виростає висотою 3 метри. Діаметр крони дорослої рослини 4 метри. Плоди великі.
 2. Кіровець. Рослина компактна, виростає не більше 3 метрів. За сезон збирають близько 15 кілограм абрикосів. Маса кожного не перевищує 27 грам. Шкірка плодів з червонуватим відтінком. Дозрівати починають в перших числах серпня. Гідність - високі смакові властивості фруктів і прекрасна зимостійкість.
 3. Сибірський. Культура виростає до 5 метрів. Фрукти дрібні, при дозріванні розтріскуються, терпко-кислі. Виносить суворі морози.
 4. Хабаровський. Урожай збирають з 4-го року. Рослина потребує систематичного догляду: обрізки, формування крони. Дерево з розлогою кроною виростає великих розмірів. Абрикоси володіють середнім рівнем транспортабельности. Доросла рослина дає до 35 кілограм плодів, що володіють високими смаковими властивостями. Культура відрізняється хорошою зимостійкістю, здатна виносити люті морози.
 5. Витривалий. Дерево швидко розвивається. Відноситься до зимостійким.
 6. Північне сяйво. Це абрикос елітного сорту, що відрізняється високою морозостійкістю. Недолік культури - можливість випрівання. Маса фруктів близько 30 грам. М'якоть середня по щільності.
 7. Гірський Абакан. Рослина має розлогою кроною і досягає 3 метрів у висоту. Культура морозостійка. Плоди придавлений форми з жовто-зеленим забарвленням. За смаком солодко-кислі з соковитою м'якоттю. При довготривалих зимових відлигах плодові бруньки можуть опадати. Одне дерево дає до 15 кілограм врожаю.
 8. Східно-Сибірський. Відноситься до ранніх, володіє морозостійкістю. Тривала відлига провокує випрівання Конєва шийки, через що рослина може замерзнути. Плоди наділені смачною м'якоттю.
 9. Сибіряк Байкалова. Це ідеальний сорт для Уралу, так як культура витримує аномально низьку температуру. Доросла рослина дає в урожайний рік 25 кілограм абрикосів, які відрізняються великими розмірами і солодким смаком. Термін дозрівання - початок серпня.
 10. Маньчжурський. Дерево високе, досягає 12 метрів. Кислуваті плоди ідеально підходять для варення і джемів. Яблука дрібні, масою не більше 20 грам. Відносять до кращих сортів для Уралу, з легкістю виносить сильні морози.
 11. Саратовський рубін. Дерево не тільки морозостійко, але і відрізняється високою стійкістю до холодів плодових бруньок. Відноситься до сильнорослих. Плоди ароматні. Кісточка добре відділяється. Абрикоси не розтріскуються і володіють ідеальною транспортабельностью. При дотриманні умов зберігаються 2 місяці.
 12. Снегірек. Здатний виростати в районах з сильними морозами. Щорічний врожай - 10 кілограм. Самоплодние сорти зручні у використанні, так як не вимагають присутності запилювачів. Тому Снігерек можна ростити односортная, єдиним масивом.

Всі перераховані варіанти ідеально підходять для суворих кліматичних умов.

Як вирощувати абрикос на Уралі

Для зростання абрикоса на Уралі вибирають правильний, міцний саджанець, що володіє хорошою морозостійкістю.

Вирощування культури вимагає знань і виконання простих рекомендацій:

 1. Грунтові води небезпечні для культури. Вони провокують загнивання і випрівання кореневої системи.
 2. Висаджують саджанці в місце без протягів і з хорошим освітленням. Віддають перевагу піднесеним ділянкам.
 3. Посадка проводиться восени і навесні. Попередньо удобрюють ґрунт і викопують яму розміром 80 х 80 сантиметрів.
 4. На дно викладають дренаж, встановлюють саджанець і прив'язують до опори. Така підготовка допоможе рослині витримати сильний вітер. Дренаж дозволить кореневій системі добре розвиватися.
 5. Засипають викопану лунку наполовину землею і заливають відром води. Коли рідина повністю вбереться, засипають залишилася грунтом і знову заливають відром води.

Абрикоси добре ростуть у відкритому грунті і при правильному догляді дають рясний урожай. При покупці зупиняють вибір на однорічних рослинах. Висаджувати рекомендується відразу кілька видів дерев. В подальшому рослини будуть забезпечені перезапилення, що позитивно відіб'ється на подальшому плодоносінні. Після пересадки культури рясно поливають.

На Уралі вирощують тільки районовані сорти, перевагу віддають дворічним саджанців із закритою кореневою системою. Купувати рекомендується в спеціалізованих розплідниках.

догляд

Догляд за абрикосами на Уралі повинен бути безперервним. Для цього виконують рекомендації:

 • для кращого запилення рослина обприскують медової настоянкою;
 • не дають розтанув сніг застоюватися в лунках;
 • прибирають зайві гілки, процедура додасть гарний вид культури і допоможе отримувати високий урожай;
 • проводять підживлення два рази за сезон;
 • проводять профілактичні заходи проти хвороб і шкідників;
 • поливають регулярно, але помірно.

Обрізку проводять до моменту появи листочків. Залишають гілки, рівномірно розташовані в кроні. У великому обсязі вологи насадження потребують момент формування зав'язі. Для захисту культур від холодів, палючого зимового сонця і гризунів до квітневих потеплінь обмотують штамби і скелетні гілки стеклотканью білого кольору. Вирощують тільки щеплені дерева. Рослини, що з'явилися з кісточок, не мають шансів на виживання. При правильному виборі сорту і грамотному догляді абрикос буде щорічно радувати рясним врожаєм.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: