Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Існує велика різноманітність сортів гарбуза для відкритого грунту, опис яких буде представлено нижче. Гарбуз за великі розміри і золотистий колір вважають королевою полів. Її обробляють багато овочівники. Овоч багатий вітамінами і мінералами, смак зберігається при варінні, гасінні, запіканні.

Загальні відомості і класифікація

Виділяють три основні різновиди гарбуза:

  1. твердокорая;
  2. великоплідна;
  3. мускатна.

У овочевий культури гарбуз сорту в кожному різновиді зустрічаються кущові або плетисті, порційні або з великими плодами, солодкі і напівсолодкі, з великим і маленьким вмістом насіння. Крім цього, виділяють кормову, їдальню і декоративну групу овочевої культури.

Для вирощування у відкритому грунті підходить будь-який вид гарбуза. При виборі враховують призначення майбутнього врожаю, розмір земельної ділянки, кліматичні особливості.

Гарбуз звичайна є однорічним трав'янистою рослиною, з тонким, повзучим стеблом до 8 метрів в довжину. По всій довжині циліндричного або Граніста стебла утворюється багато відгалужень - вусиків. Листя великі, пофарбовані в зелено-воскової колір. Форма листя може бути округло-трикутної, п'ятикутної, ниркоподібної. На дотик поверхня листя жорстка з кинута.

Цвіте рослина з червня по осінь. Квітки гарбуза дзвіночки світло-жовтого або оранжевого кольору з приємним ароматом. Плоди формуються різної форми і можуть відрізнятися кольором. М'якоть жовта або помаранчева, соковита і солодка.

Мускатна гарбуз

Плоди мускатного овоча округло-плескатої форми, з вираженим розширенням біля основи, плодоніжка п'ятигранна. Сорти мускатною групи відрізняються смаком, ароматом і користю м'якоті. Всі види гарбуза теплолюбні і пізньостиглі. Тому її вирощувати потрібно через розсаду.

Насіння коричневого або сіро-жовтого кольору висівають в останніх числах квітня. У першій половині червня молоді паростки пересаджують у відкритий грунт. Якщо плоди за літо не дозріли, то їх можна після збору залишити на дозрівання в теплому місці.

Іспанська гітара

Середньостигла різновид гарбуза Іспанська гітара характеризується довгастої формою до 75 см, оранжевою м'якоттю і високими смаковими якостями. Дозрівання починається через 112 днів.

Шкірка тонка яскраво-оранжевого кольору, поверхня гладка. Довжина стебел рослини 4 метри. Від іншої гарбузової культури відрізняється ще й тим, що маса м'якоті становить 95% від загальної маси плоду. При правильному догляді маса овоча досягає 8 кг.

цукатний

Популярним сортом мускатною їдальнею різновиди є цукатний гарбуз. Відноситься до середньопізньої групі рослин. Повне дозрівання наступає через 140 днів. Плоди формуються широкі, плескатої форми. Колір у міру дозрівання змінюється від зеленого до світло-коричневого відтінку. М'якоть соковита, оранжевого кольору з високим вмістом каротину і цукрів. Вага одного овоча 5 кг.

вітамінна

Найпопулярнішим сортом гарбуза вважається Вітамінна. Характеризується високою врожайністю, гарною лежкістю і транспортабельністю. М'якоть дуже солодка з приємним мускатним ароматом.

Овочева культура пізньостигла, повне визрівання тиковок відбувається через 130 днів. Рекомендовано вирощувати розсадним способом в регіонах з теплим кліматом.

Батога рослини середньої довжини. Плід гарбуза Вітамінна має витягнуту форму, вагою близько 6, 5 кг. Шкірка тонка, жовто-оранжевого кольору, з легкої ребристістю біля плодоніжки. М'якоть щільна і ніжна, яскраво-оранжевого кольору.

мармурова

Сорт гарбуза Мармурова відноситься до рослин з пізніми термінами дозрівання плодів (проходить 130 днів). Плоди формуються великі, плескатої форми. Шкірка зморшкувата сіро-зеленого відтінку, зі світло-сірими вкрапленнями. Вага овоча досягає 10 кг. Внутрішня частина помаранчевого кольору.

Зібраний урожай відрізняється гарною лежкістю, не розтріскується і на довгий час зберігає соковитість і солодкість. Сорт рідко уражається хворобами, особливо білою гниллю.

Мускат де Прованс

Французькими селекціонерами виведено високоврожайний сорт Мускат де Прованс. Відноситься до середньостиглої групи рослин, дозрівання плодів настає через 110 днів. На відміну від інших видів і сортів гарбуза у даної рослини потужний стебло, висока стійкість до захворювань. Овочі мають плоско форму з вираженими гранями.

Товста шкіра блідо-жовтого кольору. Яскраво-помаранчева м'якоть смачна, соковита, хрустка, в ній міститься близько 10% цукрів. Маса плодів досягає 7 кг.

горіхова

Гарбуз Баттернат або Горіхова відноситься до скоростиглим сортам і має тривалі терміни зберігання зібраного врожаю. Вага грушоподібної овоча близько 1 кг. Невелика кількість насіння розташовується в розширеній частині тиковкі. Колір щільної шкірки яскраво-оранжевий, м'якоть солодка з мускатним ароматом.

Судячи з відгуків городників, доглядати за Орєховою гарбузом нескладно. Головне, потрібно забезпечити рясний полив, регулярне розпушування грунту. Не варто допускати розростання бур'янів. Потрібно періодично проводити підгортання, не забувати прищипувати батоги і вносити добрива.

Сорти з великими плодами

Великими вважаються сорти великоплідний гарбуза. М'якоть плодів солодка, в деяких з них до 15% цукру. Сорти добре переносять низькі температури повітря. Насіння можуть бути кремового, білого або коричневого кольору. Плодоніжка має округло-циліндричну форму, стебло без борозен, листя п'ятикутні.

Популярні види крупноплідної гарбуза для відкритого грунту: Титан, Посмішка, Крокус, Лікувальна, Купчиха, Лазурна. Опис дозволить вибрати найбільш підходящий сорт.

Середньостиглий сорт Купчиха дозріває через 112 днів. Рослина утворює довгі, потужні батоги. Середня маса круглих плодів 8 кг, але може досягати і 20 кг, шкірка оранжево-жовтого кольору. М'якоть помаранчева, щільна, соковита і солодка.

Сорт цінують за високу врожайність, хорошу лежкість і транспортабельність, стійкість до хвороб. М'якоть використовують для приготування каш, супів, соків.

гарбуз Ліхтар

У гарбуза сорту Ліхтар формуються великі плоди до 7 кг через 100 днів, тому відноситься до середньостиглих груп рослин, столового призначення. М'якоть оранжевого кольору, соковита і хрустка. Зібрані овочі зберігаються довго, зберігаючи всі поживні компоненти і соковитість.

Батога у рослини довгі, тому потрібно прищипивание. Присипка стебел землею дозволяє рослині пустити додаткові корені і отримати більше харчування, необхідного для розвитку.

Російська каша

Середньостиглих межами характеризується гарбуз сорту Російська каша столового призначення. З моменту появи сходів до дозрівання великих плодів проходить 115 днів. Стебло потужний, листя подовжені, формується до 3-4 плодів плоско-округлої форми. Поверхня помаранчева з рожевим відтінком і легкої ребристістю.

Сорт проявляє стійкість до хвороб, добре зберігатися. М'якоть помаранчева, соковита і м'яка. Вона підходить для виготовлення різних каш, гарніру, пюре, соку.

Різновиди твердокорой гарбуза

У сортів твердокорой гарбуза під час дозрівання шкірка дерев'яніє і стає твердою. Всі види гарбуза, які відносяться до цієї групи, дозрівають рано. Зібрати урожай можна вже в кінці серпня. Плоди не дуже великі, зате кремового кольору насіння великі і відрізняються чудовим смаком.

Жолудева гарбуз

Жолудевого гарбузом часто називають сорт Акорн, так як невеликі плоди за зовнішнім виглядом нагадують жолуді. Сорт Акорн столового призначення, з ранніми термінами дозрівання плодів.

М'якоть світло-жовта, соковита, м'яка, з приємним ароматом. Шкірочка може бути різного забарвлення: темно-зеленою, помаранчевої, оранжево-зеленою.

Плюшка

Скоростиглий сорт гарбуза Плюшка відноситься до їдальні групі. Дозрівання плодів настає на 87 день. Батога короткі, до 1 метра в довжину. На стеблі формується багато плоско плодів з білими смугами невеликого розміру, вагою близько 1, 5 кг.

Колір соковитою м'якоті жовтий, з великим вмістом вітамінів і каротину. Зібраний численний урожай тривалий час зберігатися і не псується.

голонасінних

Серед численних сортів твердокорой гарбуза особливу увагу займає голонасінних тип, в описі вказується багато позитивних якостей. Відмінною особливістю є те, що насіння вкриті не щільною шкіркою, а тонкою плівкою. У цій плівці міститься багато клітковини.

Плоди можуть бути округлої, грушоподібної або циліндричної форми з легкої ребристістю. Колір може бути помаранчевий, темно-зелений або жовтий. Всі сорти характеризуються ранніми термінами дозрівання плодів. Вже через 3, 5 місяці можна збирати урожай.

Зелена гарбуз

Крім жовтих і оранжевих відтінків, існують і сорти гарбуза зеленого кольору. До найбільш популярних сортів із зеленим кольором шкірки відносять: Царівна-Жаба, Веснянка, Акорн, Арлекін, Альтаїр.

Сорти для Підмосков'я

Підмосков'ї характеризується нестабільними погодними умовами. Літо може бути посушливим або дощовим, навесні можуть з'явитися заморозки. Тому сорти повинні добре протистояти несприятливим факторам. Для посадки слід вибирати рівні ділянки землі, які добре освітлюються сонцем.

Серед усіх видів гарбуза можна підібрати підходящий сорт. Головне, познайомитися з характеристиками. В описі потрібно звернути увагу на врожайність, терміни дозрівання овочевий культури, стійкість до холодів і хвороб.

До популярних сортів для Підмосков'я відносять: Грибовська, Крихітка, Золота чаша, Лікувальна, Мускатна, цукатний.

Крихітка

Перевіреним сортом в Росії є гарбуз Крихітка з середньоранніми термінами дозрівання. Від появи сходів до технічної зрілості проходить 120 днів. Плоди округло-плоскої форми виростають дуже великі, вагою не більше 3 кг. Колір щільною, дерев'янистої шкірки світло-сірий або навіть майже білий. Світло-жовта м'якоть щільна, соковита з великим вмістом цукру.

Рослина проявляє хорошу стійкість до хвороб, особливо до антракнозу. Плоди добре і довго зберігаються. Догляд полягає в розпушуванні, прополці, прищипування, регулярних поливах і обов'язкове внесення добрив.

їстівні Огірок червоний

У культурі їстівні Огірок червоний гарбуз або по-іншому Черносеменная відноситься до однорічного типу. Стебла тверді, п'ятигранні в довжину можуть досягати 20 метрів. Листя нагадують листя інжиру (фіги).

Плоди мають овально-витягнуту форму світло-зеленого або білого кольору з темно-зеленими плямами і смугами. М'якоть соковита, білого кольору. Вага плоду близько 4 кг. Плоди зберігатися можуть протягом 3 років. Насіння незвичайного чорного кольору, схожі на кавунові насіння, але тільки в два рази більше.

Солодкий пиріг

Ранньостиглий сорт Солодкий пиріг столового призначення. Плоди, масою 2-3 кг, оранжево-червоного відтінку, округло-плескатої форми з яскраво вираженими гранями. М'якоть жовтого кольору, дуже смачна, соковита, хрустка.

Урожай виходить в будь-які погодні умови стабільно високим. Плоди придатні для нетривалого зберігання 3-4 місяці. Насіння досить великі, біло-кремового кольору з вираженим обідком по краю.

Динна

Гарбуз динна дуже солодка, соковита і ароматна, запах нагадує стиглу диню. Повне дозрівання плодів настає через 100 днів. Великі тиковкі округлої, трохи плескатої форми, рожево-оранжевого відтінку, вага досягає 30 кг.

В описі сорту відзначається невибагливість, висока морозостійкість і посухостійкість, хороша лежкість, відмінні смакові якості. Дуже добре підходить для вирощування у відкритому грунті. Гарбуз Динну можна додавати в будь-які страви, а також вживати в їжу в свіжому вигляді.

пастила шампань

Оригінальним сортом є Пастила шампань. Форма плоду у вигляді витягнутого еліпса, шкірка середньої товщини, рожевого відтінку. Соковита і солодка м'якоть щільна, яскраво-оранжевого кольору, займає майже весь внутрішній простір овоча. Від м'якоті виходить приємний ванільний аромат.

На одному стеблі формується кілька плодів масою 2-3 кг. Зібраний урожай добре і довгий час зберігається. Плоди можна вживати у свіжому або переробленому вигляді.

Зорька

Крупноплодная гарбуз Зорька вважається найсмачнішою, солодкої овочевою культурою. У м'якоті міститься рекордна кількість цукру і каротину. Рослина відноситься до середньостиглих сортів. Період від появи сходів до визрівання плодів тривати 115 днів.

Рослина потужна, батоги середньої довжини, плоди формуються округло-плескатої форми, масою до 7 кг. Поверхня тонкої шкірки гладка, основний колір сіро-зелений з сіро-жовтими смугами і плямами. М'якоть яскраво-оранжевого кольору, щільна і солодка.

Мигдальний

Сорт Мигдальний гарбуз характеризується високою врожайністю. Рослина відноситься до сортів середнього терміну дозрівання, період триває 115 днів. Батога потужні, довгі, тягнуться до 8 метрів. Тиквіни округлої форми злегка приплюснуті. Поверхня гладка, легка ребристість спостерігається біля плодоніжки. Вага плоду досягає 5 кг.

Поверхню щільного кори в незрілому стані відрізняється відтінком зеленого кольору, в міру дозрівання набуває буро-помаранчевий колір з смугами і плямами світло-коричневого кольору. М'якоть жовто-оранжева, соковита, щільна, хрустка.

росіянка

Одним із затребуваних сортів гарбуза є Росіянка. Плоди характеризуються яскраво-оранжевим забарвленням, форма нагадує дзигу або грушу. Відноситься до ранньостиглої, високоврожайний і холодостійкою культурі. Період від появи сходів до визрівання плодів тривати 90 днів. Батога середньої довжини. Середня маса гарбузів 3-4 кг з щільною, соковитою м'якоттю жовтого кольору і динним ароматом.

Сорт висаджують насінням відразу у відкритий грунт або розсадою на території Росії і України. Сорт добре протистоїть холодів, але погано переносить морози, тому потрібно врахувати цей фактор під час вирощування.

гарбуз хоккайдо

У японській гарбуза Хоккайдо ранні терміни дозрівання плодів, період вегетації триває в середньому 90 днів. Грушоподібної форми тиковкі невеликі, вагою від 1 до 2, 5 кг. Колір тонкої шкірки може бути яскраво-оранжевим, червоним, сірим або зеленим. Плоди довго зберігаються, жовто-оранжева м'якоть соковита, солодка з приємним мускатним ароматом.

Сорти для Сибіру, Уралу

Сибір відрізняється збереженням заморозків аж до початку літа. Цей фактор потрібно обов'язково враховувати при виборі кращого сорту гарбуза для Сибіру.

Щоб поласувати м'якою, соковитою і солодкої гарбуз, потрібно вибирати сорти, які характеризуються морозостійкістю. Найбільше підходять такі сорти, як Посмішка, Веснянка, Росіянка.

лікувальна

Ранньостиглий, великоплідних сортом є гарбуз Лікувальна. Дозрівання плодів відбувається через 100 днів. Вага становить 4, 5 кг. Тиквіни оранжевого кольору, плескатої форми, але найчастіше зустрічається сіро-зелене забарвлення шкірки.

М'якоть оранжевого кольору, соковита, ароматна, з приємним солодкуватим присмаком. Рослина добре переносить несприятливі погодні умови, продовжує розвиватися в холод і слабо схильне ураження шкідниками та хворобами. Зібраний урожай характеризується гарною лежкістю і транспортабельністю.

перлина

До врожайним культурам належить середньопізній сорт гарбуза Перлина. Отримати зрілий урожай вдасться через 110 днів. Форма плодів може бути циліндричної, округлої, овальної. Зріла тонка шкірка насичено-оранжевого кольору. М'якоть оранжево-жовта, товста, соковита з мускатним ароматом.

Плоди великі, їх вага досягає 8 кг, в довжину витягується до 50 см. Невелика кількість насіння розташовується в розширеній частині тиковкі. До позитивних якостей можна віднести високу врожайність, холодостійкість і посухостійкість. Зібраний урожай здатний зберігатися всю зиму.

посмішка

До іншої корисної, смачної та поживної гарбузі відноситься сорт Посмішка. Вона є високоврожайний, ранньостиглої культурою. На одному стеблі через 90 дозріває до 7 круглих плодів насичено-оранжевого кольору зі світлими смугами.

Кора тиковок середньої товщини, м'якоть помаранчевого кольору, дуже солодка, щільна з динним ароматом. Вага однієї тиковкі досягає 800 м Культура не пред'являє особливих вимог до догляду. Виявляє стійкість до посухи і холодів. Зібраний урожай зберігається всю зиму.

сіра Волзька

До середньостиглих і великоплідних гарбузам відноситься Сіра Волзька. Збір врожаю можна почати через 3, 5 місяці. Вага зрілих плодів з шкіркою сірого кольору досягає 9 кг. Овочі округлої форми, трохи приплюснуті біля основи. М'якоть кремово-жовта, середньої щільності та солодощі.

Сорт добре протистоїть посухи, зібраний численний урожай довгий час зберігається і його легко транспортувати.

Бенінказа або Бенінказа

Воскову гарбуз або Бенінказа можна тривалий час зберігати. Смакові якості і товарний вигляд зберігаються протягом 2-3 років, при цьому зберігати можна в умовах кімнати. М'якоть і насіння широко використовують в кулінарії і медицині.

Бенінказа Воскова гарбуз є однорічним рослиною з потужною кореневою системою. Батога можуть витягуватися до 4 метрів. Плоди формуються округлої або довгастої форми. Средняя масса плода составляет 4–5 кг, вес крупных тыковок 10 кг. Незрелая кожура покрыта липким восковым налетом. Созревшие плоды имеют гладкую поверхность с толстым восковым слоем и белым налетом.

Сладкие сорта

Стоит сказать, что мало выбрать семена сладкого сорта тыквы, нужно еще культуру правильно посадить и вырастить. Сахаристость может снижаться из-за похолодания, даже кратковременного, нехватки или переизбытка влаги, недостатка минеральных удобрений.

К сортам, имеющим сладкую, сочную мякоть, относят: Атлант, Крошка, Лазурная, Веснушка, Миндальная. У них сладкая, ароматная мякоть, которую используют для приготовления десертов (джема, варенья, пирогов).

Фарфоровая кукла

Интересным гибридом тыквы является сорт Фарфоровая кукла. Относится к позднеспелым растениям, к сбору урожая приступают спустя 4 месяца. Кожица необычного голубого оттенка с ярко выраженной ребристостью. Вес каждого плода достигает 10 кг.

Мякоть темно-оранжевого цвета, содержит около 14% сахаров. Часто мякоть используют для детского питания. Сорт характеризуется высокой сопротивляемостью болезням.

Конфетка

Крупноплодная тыква ярко-оранжевого цвета, столового назначения - Конфетка. Является среднеспелой культурой, к сбору зрелого урожая приступают через 3 месяца. Вес круглых плодов в среднем 3 кг, при хорошем уходе и благоприятных погодных условиях вес достигает 10 кг.

Сорт хорошо хранится. Плети средней длины, около 1, 5 метров, на каждой формируется по 6 плодов. Мякоть оранжевая, плотная с большим содержанием витаминов и каротина. Семечки крупные, кремового цвета, очень вкусные.

Медовая

Все известные сорта своим вкусом превосходит тыква Медовая. Характеризуется ранними сроками созревания. Урожай можно собирать спустя 85 дней. Ярко-оранжевая кора тонкая, но очень плотная. Мякоть плотная, хрустящая, сочная, толщиной до 10 см. Масса одного округлого плода около 5 кг, урожай долгое время хранится.

Сластена

Высокоурожайным, столовым сортом считается тыква Сластена. У растения ранние сроки созревания. Хорошо переносит жару и засуху. Плети средней длины, листья бледно-зеленого цвета.

Плоды округлой формы, с ярко выраженными сегментами, весят 5 кг. Кора темно-зеленого цвета. Мякоть оранжевого цвета, хрустящая, сочная с высоким содержанием сахара. Собранный урожай на протяжении долгого времени сохраняет вкусовые качества.

Зимняя сладкая

Тыкву Зимнюю Сладкую относят к позднеспелым, высокоурожайным сортам. От появления первых всходов до созревания проходит 130 дней. Культура среднеплетистая, округло-плоской формы, с выраженными сегментами, массой до 10 кг. Кожица темно-серого цвета со светло-серыми вкраплениями.

Мякоть плодов оранжевого цвета, сочная, плотная с приятным ароматом и повышенным содержанием сахара. Сорт ценится за вкусовые качества, хорошую лежкость, транспортабельность и высокое противостояние заболеваниям.

Детская деликатесная

Гибрид тыквы Детская Деликатесная относится к среднеспелым сортам. Созревание плодов после высева семян происходит спустя 4 месяца. На каждой плети формируется много плодов, весом 3 кг. Форма овоща приплюснутая, цвет плотной коры ярко-оранжевый. Мякоть толстая, сочная, сладкая, светло-желтого цвета.

гібридні сорти

Среди разновидностей тыквы ценятся за вкус и качество, гибридные сорта. Кроме этого, растения характеризуются повышенной устойчивостью к неблагоприятным погодным условиям и погрешностям в уходе. Названия популярных гибридов тыквы: Каштанка F1, Любимица F1, Оранжевая медовая F1.

Гибрид Каштанка столового назначения, относится к среднеспелым культурам. К сбору урожая приступают через 115 дней. У растения длинные плети с многочисленными порционными плодами. Форма плодов весом 2 кг плоскоокруглая, с небольшой ребристостью. Кожица светло-зеленого цвета со светло-серыми полосками.

Вкусовые качества гибрида Каштанка высокие, стабильно высокий урожай овощеводы получают даже при несоблюдении агротехнических требований и плохих погодных условий, урожай пригоден для долгого хранения.

Среднеспелым считается гибрид Любимица. Период вегетации длится 120 дней. Овощ столового назначения. У растения образуются длинные плети с многочисленными порционными тыковками. Плоды массой 2, 5 кг плоскоокруглые, кожица темно-зеленого цвета со светло-зелеными полосами.

Мякоть плодов ярко-желтая, сочная, плотная и ароматная. Подходит для диетического и детского питания. Собранный урожай пригоден для длительного хранения.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: