Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Волоський горіх володіє численними корисними властивостями. Для багатьох він є джерелом білка, жирного ефірного масла, але не всі знають, якими унікальними лікувальними властивостями володіє незрілий плід. Щоб отримати максимальну користь від використання зеленого волоського горіха, необхідно знати, коли починають збирати його нестиглі плоди.

Коли збирати зелений волоський горіх

Зелений волоський горіх має високі показники користі при його прийомі в складі настоїв, відварів. Це відбувається через властивостей компонентів складу. Зелені плоди містять:

 • аскорбінову кислоту;
 • вітаміни;
 • йод;
 • фітонциди;
 • полінасичені жирні кислоти;
 • речовини дубильного типу.

Склад надає кілька різноспрямованих впливів на організм людини. При цьому збір горіхів ведуть тільки тоді, коли вони стають досить пророслими, але не досягають споживчої ступеня стиглості. Їх використовують в складі спеціально приготованих коштів для лікування багатьох захворювань, а також, як профілактичний засіб:

 • для підвищення захисних сил організму в сезони застуд, в періоди реабілітації після перенесених захворювань;
 • для насичення організму додатковими корисними елементами;
 • для збільшення регенеративних здібностей клітин і тканин;
 • для нормалізації показників крові, благотворного впливу на загальний стан кровотворної системи.

Властивості зелених горіхів відкриваються в повній мірі при стадії полуразвітія, коли шкірка ще не стала закостеневшей, а м'якоть має молочний відтінок.

Основний збір зеленого волоського горіха доводиться на кінець травня-початок червня. Період цвітіння настає в квітні-травні, але терміни можуть зміщуватися. Це залежить від особливостей кліматичних умов регіонів виростання. Орієнтуватися на приблизні терміни не рекомендують, тому що під зеленою неокостенілі шкіркою може виявитися недозріла м'якоть.

Збір починають після перевірки горіхів на зрілість. Він може захоплювати періоди з середини травня до середини липня. Це залежить від сорту плодів. Розрізняють 3 типи по сортовим особливостям:

 1. Ранні. Цвітіння припадає на квітень, повне дозрівання відбувається в серпні.
 2. Середньостиглі. З вересневим дозріванням.
 3. Пізні. Літнє цвітіння призводить до дозрівання в жовтні.

Як визначити стиглість плодів

Щоб не покладатися на терміни, які можуть розтягуватися, що має пряму залежність від сортових особливостей, охарактеризовані ознаки, відповідні для збору зелених плодів:

 1. Зелений плід являє собою гладкий полуовал, який також може мати яйцеподібну форму. Шкірка повинна бути рівною, які не растрескавшейся, без слідів пошкоджень.
 2. М'якоть має білий, молочний відтінок. Структура нагадує кокосову м'якоть.

Інформація! Зелені волоські горіхи не вживають сирими. З них роблять настої, відвари, варять варення, яке володіє унікальними корисними властивостями.

Для визначення відповідного для збору стану зеленого плода використовують велику товсту голку або зубочистку. Плід протикають і спостерігають за тим, як вістря входить в центр м'якоті. При легкому входження і незначному виділенні молочного соку роблять висновок, що зелені горіхи готові до збору для приготування лікарських засобів.

Якщо шкірка місцями затверділа і покрилася темними плямами, такий плід не використовують. Він знаходиться на шляху до споживчої стиглості.

Зберігання зелених волоських горіхів

Зелені горіхи не підлягають тривалому зберіганню, але зберегти корисні властивості плодів можна навіть після їх переробки. Із зелених плодів роблять:

 • настойки;
 • відвари;
 • варення;
 • компоти.

Корисними властивостями володіє суміш із зелених плодів з медом. Для цього горіхи миють, чистять, подрібнюють. Чистка горіхів пов'язана з виробленням шкіркою ефірних масел, які залишають на шкірі темні, важко відчищати плями, тому звільнення від навколоплідника проводять в рукавичках.

Зелені плоди з медом використовують для лікування хвороб шлунка. Для приготування беруть близько 500 грамів подрібненої м'якоті, заливають рівною кількістю рідкого меду і настоюють протягом 14 днів без доступу сонячних променів. Крім меду, горіхи заливають цукровим сиропом, звареним за формулою 1: 1.

Варення готують з плодів з шкіркою або без шкірки. Неочищені горіхи піддають процедурі подвійного замочування: спочатку плоди замочують у холодній воді на 12 годин, потім - на 24 години, з додатковим проколюванням в декількох місцях. Якщо гіркоту не зникла, то практикують замочування у вапняній воді. Потім горіхи проварюють 10 хвилин і приступають до закладки додаткових компонентів.

Інформація! Гіркота з'являється через високий вміст певних компонентів на поверхні шкірки.

Щоб варення вийшло смачним, горіхи замочують до тих пір, поки не пропаде гіркий присмак.

Очищені горіхи НЕ замочують, а відразу заливають цукровим сиропом і варять варення. Додатковими інгредієнтами можуть стати: цедра і сік лимонів, апельсинова м'якоть. Це залежить від індивідуальних переваг.

Попередження! При вживанні варення з волоських плодів необхідно враховувати підвищений вміст йоду.

Цим елементом багаті зелені плоди, після переробки його зміст знижується незначно.

Настоянки і відвари готують з шкірки, м'якоті або листя. Спиртову настоянку готують з неочищених горіхів. Беруть 15 штук, розрізають на кілька рівних частин, заливають 0, 5 літра горілки. Для настойки використовують скляну ємність, щоб мати можливість оцінити зовнішній вигляд рідини в міру приготування. Спочатку настоянка має зелений колір, у міру настоювання стає темною. Рідина залишають на 14 днів. Після потемніння настоянка готова до вживання.

Настоянку на горілці часто використовують для компресів. Вони допомагають знімати суглобові болі, усувати наслідки травм, покращувати загальний стан.

Масляна настойка готується з оливкового масла і неочищених плодів. На 250 мілілітрів масла беруть 5-6 горіхів. Їх нарізають, заливають маслом і настоюють 40 днів. Цим засобом усувають наслідки опіків, лікують шкірні захворювання і суглобові болі. Застосовують для втирання або компресійних пов'язок.

Скільки можна зберігати

Якщо говорити про терміни зберігання, слід враховувати вид приготованого кошти:

 1. Зелені плоди не зберігають більше 2-5 днів. У розрізає вигляді вони починають підсихати і втрачають свої корисні властивості.
 2. Варення з плодів зберігають на нижній полиці холодильника при температурі від -4 до -2 градусів. Варення здатне зберігати корисні властивості протягом тривалого часу: від 6 місяців до 1 року.
 3. Настоянки зберігають при повній відсутності надходження прямих сонячних променів 4-6 місяців.
 4. Відвари на листках, шкірці або м'якоті можуть зберігатися не більше 3 днів.
 5. Масляні настойки зберігають не в холодильнику протягом 3-5 місяців.
 6. Засіб на горіхах з медом зберігає корисні властивості протягом 3 місяців.

Всі кошти, приготовані з зеленим волоськими горіхами, приймають з особливою обережністю при наявності мінімальних протипоказань. Плоди володіють сильним цілющою дією, тому стежити за частотою прийомів обов'язково.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: