Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Виноград сорту Рішельє користується популярністю у багатьох фермерів. Це перспективна культура, яка відрізняється раннім періодом дозрівання. Для винограду характерні високі параметри врожайності. Він характеризується відмінним смаком і хорошими товарними якостями. Щоб домогтися успіхів у вирощуванні культури, її рекомендується вчасно поливати, підгодовувати, обрізати. Важливе значення має підготовка до зими і захист від шкідників.

Опис і характеристики винограду Рішельє

Це гібридна культура, яка характеризується середньоранніх періодом дозрівання. Ягоди відрізняються щільною м'якоттю, тому вони добре переносять транспортування і володіють тривалим періодом зберігання.

Ключовою особливістю вважається високою рівень приживлюваності живців. Для рослини характерно активний розвиток і прекрасна врожайність. Культура відрізняється стійкістю до заморозків і здатна переносити зниження температури до -23 градусів.

Кущі цього сорту вважаються середньорослі. Для них характерні великі грона вагою 1 кілограм. Вони відрізняються конусоподібної формою і середньо-пухкою структурою. Плоди не характеризуються схильністю до горошенія.

Великі закруглені листя відрізняються насиченим зеленим відтінком. Вони характеризуються червоною плодоніжкою. Лоза відрізняється світло-коричневим забарвленням і виростає до 3 метрів у висоту. Її товщина складає 5 сантиметрів.

Плоди відрізняються великими розмірами і округлою формою. Кожна ягода важить 10 грам. Шкірка відрізняється темно-синім забарвленням. Всередині знаходиться соковита м'ясиста м'якоть.

Для винограду характерний солодкий смак.

Основні плюси і мінуси сорти

До основних переваг винограду відносять наступне:

 • великі розміри грон і плодів;
 • солодкий смак;
 • універсальне застосування;
 • висока врожайність;
 • активний розвиток живців;
 • хороша стійкість до посухи;
 • відсутність схильності до горошенія;
 • висока опірність хворобам.

При цьому культура має і певними мінусами:

 • залежність врожайності від правильності догляду;
 • необхідність в укритті на зиму;
 • ризик атак комах.

Як правильно вирощувати культуру

Для успішного вирощування культури варто правильно провести посадкові роботи.

Коли краще садити

Садити виноград цього сорту рекомендується в серпні. Це варто робити до приходу холодів.

Де посадити на ділянці

Цей сорт любить добре прогрітий грунт. Найкраще розміщувати кущі на південно-західній стороні ділянки. Не варто садити рослина в місця з високим заляганням грунтових вод. Молодий кущ потребує легкої і повітропроникною грунті. Вона повинна відрізнятися низькою або нейтральною кислотністю.

Висадка в грунт

Для проведення посадкових робіт варто виконати такі дії:

 • підготувати поглиблення для посадки - його розміри повинні складати 20х20х20 сантиметрів;
 • насипати пісок і тирса - товщина цього шару повинна складати 1 сантиметр;
 • обрізати дно пластикової пляшки;
 • обірвати з держака листя, обрізати його з двох сторін;
 • поставити кущ в поглиблення, злегка присипати грунтом і добре полити;
 • прикрити саджанець підготовленою пляшкою і повністю присипати грунтом;
 • прибрати кришку, щоб забезпечити доступ повітря.

Рекомендації по догляду за виноградом

Щоб домогтися рясного плодоношення і нормального розвитку куща, варто забезпечити куща комплексний догляд.

Полив і підгодівля

Цей сорт погано сприймає надмірна кількість вологи. Тому поливати кущ рекомендується в міру пересихання грунту. Надлишок або нестача води приносить лозі шкоду.

У перший рік виноградник рекомендується поливати до 4 разів. Під кущ варто виливати по 4 відра води. Перед початком цвітіння і під час розпускання зволожувати грунт заборонено. Це призведе до осипання квітів.

Не варто зволожувати грунт під рослиною і за 2 тижні до збирання врожаю. Вологий грунт спровокує розтріскування плодів і зменшення їх цукристості. При систематичному переливе спостерігається гниття кореневої системи і поразки гілок сірою гниллю.

Виноград Рішельє потребує систематичного внесення добрив. Кожні 3 роки варто використовувати препарати на основі фосфору і калію. На 1 квадратний метр застосовують 50-60 грам засобів. Навесні рекомендується вносити азотні кошти - по 3-4 грами на 1 квадратний метр.

Догляд за грунтом

Після кожного поливу для збереження вологості грунту і кращого попадання повітря і поживних елементів до коріння варто рихлити верхній шар грунту. Маніпуляція допомагає запобігти розвитку нової трави.

Крім розпушування, обов'язково проводять мульчування грунту. Для цього варто скористатися перегноєм. Товщина шару повинна складати 10 сантиметрів. Мульча допомагає зберігати землю теплою і вологою.

опора

Щоб домогтися швидкого дозрівання плодів, грона рекомендується розташувати досить низько. Дерев'яні опори допоможуть уникнути пошкодження пагонів. Рослина зможе отримати максимальну кількість сонячного світла і провітрити кущі.

підв'язування пагонів

Пагони рекомендується підв'язувати. Завдяки цьому вдасться захистити їх від поразки вітром. Крім цього, процедура сприяє рівномірному розміщенню і закріпленню гілок в потрібному положенні. У міру розвитку пагони підв'язують до вертикальній шпалері. Лоза повинна досягти 40-50 сантиметрів.

обрізка

Формувати кущ рекомендується систематично. Це забезпечує потовщення лози і підвищує активність розвитку і дозрівання плодів. Вони стають більшими і соковитими. В ході обрізки на 1 кущі рекомендується залишати максимум 40 очок. При цьому обрізають 8-10.

Захист від холодів

Для куща характерна середня стійкість до морозів. Рослина здатна витримувати зниження температури до -22-23 градусів. Тому кущі обов'язково варто вкривати на зиму.

Хвороби і шкідники рослини

Для винограду цього сорту характерна середня стійкість до грибкових інфекцій. Найчастіше він страждає від сірої гнилі. При цьому хвороби схильна листя і деревина. Провокуючими факторами патології стають тривалі дощі і надлишковий полив.

Також варто проводити профілактику інших патологій - борошнистої роси, мілдью, антракнозу, бактеріозу, некрозу.

Для запобігання небезпечних хвороб виноград обприскують двічі - перед початком цвітіння і в момент розвитку ягід.

Збір і зберігання врожаю сорту

Плоди Рішельє дозрівають через 115-120 діб з моменту початку вегетації. При цьому не варто орієнтуватися на темний відтінок плодів. Повна стиглість настає ближче до початку осені. Щоб зібрати дозрілі плоди, рекомендується орієнтуватися на смакові якості, а не на забарвлення.

Плоди цього сорту відрізняються універсальністю у використанні. Їх допустимо вживати в свіжому вигляді або використовувати для заготовок - варення, желе, мармеладу. Якщо ягоди повністю дозріли, з них вийде смачне вино.

Для плодів характерна щільна м'якоть, тому вони легко переносять транспортування і довго зберігаються. У прохолодному місці грона здатні лежати 2-3 місяці.

Виноград сорту Рішельє відрізняється високою врожайністю і дає смачні плоди. Ягоди цього сорту характеризуються універсальним призначенням. Щоб зібрати рясний урожай, варто забезпечити куща ретельний догляд.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: