Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Виноград сорту Тріумф популярний у дачників. Справа не тільки в дивовижному ароматі, насиченому смаку, але і в простоті вирощування. Він стійкий до дії низьких температур і хвороб, тому може вирощуватися в будь-яких регіонах країни.

Опис і характеристики винограду Тріумф

Рослина було створено селекціонером зі Сполучених Штатів Кемпбеллом. Для отримання сорти використовувалися популярні Конкорд і Шасла мускатна. Дивно, але після появи на ринку Тріумфу ці сорти практично пішли в небуття.

Виноград сорту Тріумф високий, сильнорослий. Його листя має три порожнини, досить великі за розмірами. Квіти двостатеві. Грона винограду зазвичай по вазі знаходяться в проміжку від середніх до великих, їх форма ближче до конічної.

Амурський виноград Тріумф відноситься до столових сортів. Це потрібно враховувати перед тим, як приступити до його переробки. З одного грона можна зібрати до кілограма свіжих ягід, що, безумовно, досить великий показник. Всупереч поширеній думці, овальні ягідки винограду можуть бути не тільки темними фіолетовими. Зустрічаються варіації і з відхиленням в бік золотистого і зеленого.

У будь-якому випадку присутній природний восковий наліт. В середньому вага однієї ягоди становить 4, 5 грама, але може досягати на віковий лозі і близько 6 грам. Дізнатися конкретні характеристики певного сорту можна у продавця рослини.

Основні характеристики винограду сорту Тріумф:

 • основний час дозрівання - від 15 серпня і далі;
 • середні показники врожайності - близько 50 тонн на один гектар для виноградної лози середнього віку;
 • стійкість до низьких температур - витримує до -50 градусів;
 • стійкість до хвороб - не сприйнятливий до мілдью, філоксери.

Плоди винограду Тріумф відрізняються хорошими смаковими характеристиками. У них відчувається типовий виноградний аромат, при цьому з часом він не стає менше. Міститься велика кількість цукру, що робить його одним з кращих варіантів для приготування винного напою.

Переваги і недоліки

Сорт винограду, виведений в Америці, користується популярністю в країнах колишнього СРСР. Справа в тому, що ця рослина відмінно акліматизувалося до морозів, які звичні для країни. Вирощують дачники виноград навіть при несприятливих умовах. При цьому додатковим плюсом виступає те, що збір врожаю відбувається в середині серпня, що трохи раніше, ніж у інших. Це дає можливість зібрати ягоди до настання перших заморозків.

Виноград використовують і для створення гібридів. Пояснюється це тим, що він легко приживається, в разі пошкодження швидко відновлюється.

Інші переваги винограду сорту Тріумф, які особливо виділяють дачники:

 • оптимальний для приготування вина через максимального вмісту цукру;
 • велика врожайність сорту;
 • простота збору врожаю;
 • велика різноманітність ягід за кольором;
 • простота висадки, догляду.

Мінусом такого сорту можна назвати те, що його не завжди приємно є в свіжому стані. Справа в тому, що шкірка у нього досить щільна, її доводиться викидати, а м'якоть залишати.

Специфіка вирощування сорту

Для успішного культивування звертають увагу на наступні моменти.

терміни

Висадкою саджанця винограду сорту Тріумф займаються ранньою весною, але після останніх заморозків. Але в деяких випадках допускається висаджувати рослину і пізньої осені.

підготовка саджанця

Під час покупки слід уважно оглянути саджанець. Він не повинен мати сухих місць. Якщо є пошкоджені коріння, то такий саджанець не підійде. Але припустимо наявність невеликих заломів - їх тоді просто видаляють.

вибір місця

Саджанець винограду цього сорту розміщують тільки в добре освітлених місцях. Вибирають південну частину городу, яка не затемняється в будь-який період часу великими деревами. Розміщують з півночі на південь, при цьому не можна займатися висадкою на крутих пагорбах (допускається максимум відхилення в 5 градусів).

Грунт, в якій росте саджанець, потрібно регулярно обробляти.

Якщо не вистачає корисних речовин, то вносять мінеральні добрива. За відгуками дачників, оптимальної для вирощування винограду Тріумф буде слабокислая грунт.

алгоритм посадки

Необхідно підготувати лунку, влити в неї мінеральні добрива. Якщо грунт недостатню якість, то доповнюють поживними речовинами. Саджанець поміщається в ямку, рослина поливається водою. Обов'язково фіксується за допомогою опори - підійде звичайна дерев'яна паличка. Грунт посипається мульчею, але робити це необов'язково.

Рекомендації по догляду

Важливий і грамотний догляд.

обрізка

Обрізка проводиться обов'язково. Робиться це як мінімум на 4 очка за довжиною плодової стрілки. Стрілки закріплюють. Перед зимівлею також проводиться обрізка.

підживлення

Підживлення проводиться на етапі цвітіння і формування зав'язі. Роблять підгодівлю:

 • до початку цвітіння за 3 тижні (органічна);
 • після опадання кольору через 2 тижні (також органіка);
 • перед дозріванням на кілька днів (сірчанокислим калієм і суперфосфатом);
 • після збору врожаю (ідентичним способом, що і третя).

полив

Зібрати найбільший обсяг ягід можна тільки в разі проведення регулярного поливу рослини. Використовується крапельна методика, при цьому підгодівлю роблять під час поливу.

Полив проводиться тільки на початку дозрівання. Його зменшують, коли ягоди починають фарбуватися. А ось після їх фарбування та дозрівання воду вносити не рекомендується.

Підготовка до зими

Сорт Тріумф відрізняється переносимістю низьких температур. Але варто привчити рослина до цього. У перші два-три роки виноградник захищають взимку звичайним способом. Після закінчення часу залишають один рукав. Якщо нормально, то на п'ятий рік зовсім не приховують.

Захист від хвороб і шкідників

Хоч рослина і справляється з шкідниками і хворобами, потрібно регулярна обробка інсектицидами і фунгіцидами.

Збір і зберігання врожаю винограду

Збір врожаю проводиться з середини серпня. Можливо зберігання, так як у винограду щільна шкірочка.

Сорт Тріумф дає багато плодів, які використовуються в різних цілях. При внесенні добрив, догляду рослина буде радувати багато років.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: