Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Дріжджі - звичний для людини продукт. Вони входять до складу хлібобулочних виробів, квасу, безлічі інших продуктів. Дріжджі є грибки, які багаті білковими елементами, амінокислотами. Городники, щоб прискорити отримання врожаю, практикують підживлення томатів дріжджами. Останні можуть включати в себе різні додаткові компоненти.

Біологічні властивості та склад дріжджів

Дріжджі - це одноклітинні грибки. Вони включають в себе чистові і вуглеводні компоненти, мінеральні елементи, вітаміни групи B. Огородник може використовувати їх біологічні властивості, щоб домогтися:

 • якісного поліпшення грунтового складу;
 • появи добре квітучих пагонів, істотного збільшення числа зав'язей;
 • значного підвищення стійкості розсади до несприятливих кліматичних умов;
 • значного поліпшення імунітету рослин;
 • отримання врожаю, який екологічно чистий.

Вплив на розсаду і дорослі кущі помідор

Чи можна використовувати дріжджі для підгодівлі розсади та дорослих кущів? Продукт можна наносити як на тільки що з'явилися пагони томатів, так і на вже сформовані кущі.

Посилення зростання томатів

Продукт дозволяє городникам вирощувати кущі томатів набагато швидше, ніж без використання підгодівлі. Подібний ефект обумовлений особливими властивостями грибків, які змінюють склад грунту, збільшуючи обсяг сполук азоту. Якщо правильно і своєчасно підгодовувати розсаду дріжджами, можна помітити прискорення зростання вже через пару днів.

загальзміцнювальна підгодівля

Використання дріжджовий підгодівлі дозволить городнику отримати більше плодів, ніж зазвичай, заощадивши при цьому гроші на покупку дорогих синтетичних добрив. Також істотно зменшується термін вегетації рослин. Ще дріжджове добриво впливає на смакові характеристики помідорів. Огородник, який використовує дріжджі, отримає плоди, які мають відмінні показники смаку і аромату.

Для зміцнення імунної системи рослин

З огляду на те, що продукт є постачальником природних мікроорганізмів, він сприяє зміцненню імунної системи томатів. Особливо добре він захищає помідори від фітофторозу, хвороби, також відомої під назвою «бура гниль».

Підживлення для залучення запилювачів

Так як дріжджі покращують аромат рослин, удобрені кущі стають об'єктом уваги комах-запилювачів (джмелі, бджоли).

Дане корисна властивість дріжджовий підгодівлі актуально для городників, які вирощують томати на відкритому повітрі, а не в теплиці.

Переваги та недоліки дріжджових підгодівлі

Є дачники, які вважають, що дріжджі - НЕ підгодівля в загальноприйнятому сенсі цього слова, а прискорювач росту рослин. Як би там не було, дріжджі мають такими плюсами:

 • збагачення землі білковими і амінокислотними елементами, органічним залізом, іншими мікро- і макрокомпонентами;
 • прискорення росту рослин;
 • поліпшення росту кореневищ;
 • помітне поліпшення імунітету томатів, зниження ймовірності ураження грибком;
 • низька вартість, простота приготування і застосування.

До недоліків можна віднести те, що дріжджову підгодівлю можна застосовувати більше трьох разів за сезон. Крім того, добриво діє тільки в теплі. У холодних умовах бродіння припиниться, дія підживлення ніяк не проявляється.

В якому вигляді краще вносити

Не має значення, які дріжджі використовуються для добрива - сирі або сухі. І ті, і ті будуть однаково ефективні. Підживлення можливо зробити навіть зі старого хліба з сухарями.

сирі

Рецепт приготування добрива з сухих дріжджів:

 1. 100 грам покладіть в десятилітрову ємність, яка наповнена нагрітою водою.
 2. Насипте в ємність 2 столові ложки цукру, щоб активізувати бродіння.
 3. Зачекайте 2 години.
 4. Розведіть отриману суміш в 50 літрах води.

сухі

Рецепт приготування добрива з сирого продукту:

 1. 200 грам сирих дріжджів перемішайте з одним літром молока.
 2. Зачекайте пару годин, щоб обсяг закваски збільшився.
 3. Розведіть готову суміш водою (обсяг води повинен в десять разів перевищувати обсяг суміші).

Як правильно вносити

Є 2 типу дріжджових підгодівлі для томатів - кореневі і позакореневі. Обидва види підгодівлі дієві, відмінності полягають лише в методі нанесення і складі.

під корінь

Удобрювати томати кореневих способом рекомендується, як тільки з'являться 2 листи на розсаді. Суть методу полягає в простій поливанні рослин. Сформовані кущі поливають 2 літрами підгодівлі. Для розсади, яка вкоренилася на новому місці, потрібно в чотири рази менше добрива.

позакореневого спосіб

Позакореневе підживлення дуже корисні для помідорів. Після того, як розсада посадили її на теплицю або на городню грядку, поливати її не рекомендується. Коренева система ще недостатньо розвинулася, тому томати обприскують.

Позакореневе підживлення має такими перевагами:

 • можливо робити на початкових стадіях життя розсади;
 • капіляри стебел і листків доставляють корисні елементи в повному обсязі. Доставка поживних компонентів здійснюється набагато швидше, ніж при застосуванні підгодівлі під корінь;
 • економиться приготована суміш.

Увага! Позакореневе підживлення повинна бути менш концентрована, ніж коренева. В іншому випадку городник ризикує обпекти листки рослин.

Рецепт дріжджовий підгодівлі

Підживлення можна приготувати з найрізноманітніших рецептами. Кожен з рецептів відрізняється від інших особливим інгредієнтом.

З хмелем

Зберіть 1 стакан шишок хмелю, насипте їх в кип'ячену гарячу воду. Шишки варяться близько п'ятдесяти хвилин. Після охолодження відвару насипте в нього 4 столових ложки борошна, 2 столові ложки цукру. Поставте суміш на добу в тепле місце. Після цього доповніть її парою картоплин, подрібнених теркою, залиште ще на добу. Залийте в суміш 9 літрів води, попередньо виконавши проціджування.

З курячим послідом

Змішайте одну третю склянки цукрового піску, чверть кілограма сирих дріжджів, золу деревини та курячий послід (по дві склянки). Залиште суміш бродити на 2 години. Для того щоб приготувати робочу підгодівлю, залийте суміш у ємність з нагрітою водою об'ємом десять літрів.

З живих дріжджів і кропиви

Знадобиться містка ємність на п'ятдесят літрів. Зберіть зелену кропиву. Блукаючи, трава насичує рідину азотними елементами. Подрібніть кропиву, покладіть в ємність. Засипте півкілограма дріжджів і буханку хліба. Потім налийте в ємність нагріту воду (щоб вона повністю залила суміш), поставте бродити на пару діб. Перевірити, чи готове добриво, можливо за незвичним аромату кропиви, яка забродила. Розведіть суміш водою (один до десяти). На один кущ знадобиться літр підгодівлі.

З молоком

Для того щоб зробити цю підгодівлю, знадобиться 1 літр молока (з-під корови), пара пакетиків гранульованих дріжджів (по сім грам). Бродіння триває близько трьох годин. Кожен літр готової суміші потрібно залити десятьма літрами нагрітої води.

Дріжджі з цукром

Знадобиться десять грам дріжджового продукту, одна третя склянки цукрового піску. Засипте інгредієнти у відро з нагрітою водою (обсяг - 10 літрів). Можете насипати туди ж пару аскорбінок і жменю землі, щоб посилити ефект грибків. Бродіння триває пару діб. Не забувайте помішувати суміш. Розводите водою в співвідношенні один до п'яти.

З золою

Сто грам дріжджового продукту змішайте з десятьма літрами нагрітої води. Засипте в суміш півкілограма золи деревини. Добриво можна використовувати в той час, коли томати активно ростуть.

З хлібними добавками

Візьміть сто грам дріжджів, десять літрів води. Змішайте все це в ємності. Додайте в суміш півкілограма м'якушки хліба. Можете використовувати сухарі, які розм'якшені рідиною. Також насипте в суміш півкілограма подрібненої трави (лободу не використовуйте, на ній часто селяться суперечки фітофтори), поставте бродити на пару діб. Після закінчення бродіння розведіть розчин теплою водою у співвідношенні один до десяти.

В які терміни варто вносити добриво

Плануючи використовувати дріжджову підгодівлю, потрібно враховувати наступні фактори:

 1. Пора року. Удобрювати рослини під корінь допускається лише тоді, коли земля прогріта. 1-й раз поспішати не потрібно, рекомендується почекати кінця весни або початку літа. В даний період земля прогріта, корисні елементи засвоюються повністю. Ще один важливий фактор - час використання підгодівлі. Найкраще удобрювати помідори на світанку або на заході, коли сонце не світить занадто сильно. Якщо томати ростуть в теплиці, підгодівлю потрібно робити вранці, щоб до заходу помідори обсохнули.
 2. Стан грунту. Якщо відкритий грунт сухий, його потрібно трохи зволожити перед застосуванням добрива.
 3. Дозування. Не варто думати, ніби добрива з дріжджів взагалі нешкідливі. Передозування може призвести до того, що стан помідорів погіршиться, кількість врожаю знизиться.
 4. Частота застосування. Помідори удобрюють дріжджами максимум три рази за сезон. Продукт наповнює грунт азотними елементами, проте виводить калійні і кальцій. Зважаючи на це бажано додавати в добриво золу деревини або насипати золу на грядки.

Відгуки городників про застосування дріжджів

Дріжджовий продукт приблизно на 60 відсотків складається з білкових елементів, що дозволяє ефективно застосовувати його для підгодівлі томатів. Великий досвід російських городників свідчить про те, що, грамотно удобривши помідори дріжджами, можна поліпшити загальний стан томатів, отримати відмінний урожай.

За відгуками дачників, добриво є прекрасним поєднанням низької ціни і високої ефективності. Крім того, городники відзначають, що підгодівлю з дріжджів дуже легко виготовити.

Недоліків у дріжджовий підгодівлі дачники практично не помічають. Найефективніше, на думку городників, використовувати дріжджі для підгодівлі томатів, що ростуть на відкритому повітрі, так як в цьому випадку добриво привертає увагу запилювачів.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: