Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

По малину не потрібно особливий догляд, оскільки ягідна культура стійка до впливу холодів і перепаду температур. Простота вирощування стала причиною великого поширення малини на території Сибіру. Серед великої різноманітності видів можна вибрати кращі сорти малини для Сибіру з великими солодкими плодами.

Що потрібно враховувати при виборі сорту для східних регіонів

Вирішуючи, який сорт садити на території східних регіонів, необхідно врахувати ряд параметрів. Значення мають кліматичні і погодні особливості у конкретній території, тип грунту та інші сторонні фактори. Також слід ознайомитися з характеристиками кількох сортів, щоб посадити різновид, яка буде задовольняти вимоги щодо смаку, габаритів і кількості плодів.

Кращі сорти малини для Сибіру і Уралу: зимостійкі види

Багаторічна посадка різних видів ягоди досвідченими садівниками дозволила визначити кращі сорти великоплідний малини для Сибіру і Уралу. Вибираючи відповідну різновид, рекомендується вивчити рейтинг популярних видів ягідної культури.

рання солодка

Виведений вітчизняними селекціонерами солодкий сорт з кущами висотою 2-2, 5 м. Рослини напіврозкидистою, з невеликою кількістю пасинків. Ягоди соковиті, мають виражений аромат. До числа головних достоїнств різновиди відносяться: стійкість до заморозків, висока врожайність, невимогливість у догляді.

вогник Сибірський

Різновид зі среднераскідістий кущами приносить великі ягоди масою до 5, 5 г. Плоди відрізняються полушаровидной формою, стійкістю до зниження температури і захворювань. Сорт має середній період достигання.

нагорода

Високоврожайний середньоранній сорт утворює невисокі рослини напіврозкидистий типу. Відростають пагони мають довжину до 2 м і покриті восковим нальотом. Плоди середніх габаритів, блідо-червоного відтінку, овальної форми. Малина Нагорода слабостійких до антракнозу і дідімелле, тому вимагає регулярних профілактичних обробок.

дар Сибіру

Різновид десертного призначення відноситься до числа великих сортів малини для Сибіру. Характерною рисою є чорний відтінок ягід, тому зовні плоди схожі на ожину. Сорт урожайний і приносить до 4, 5 кг з кожного куща. Через тривалу плодоношення збір врожаю проводять за кілька підходів.

Віра

Сорт Віра придбав хороші характеристики завдяки генетичній специфіці батьківських рослин. Рослини напіврозкидистою, висотою близько 1, 5 м, з середньорозмірними пагонами і густим листям. Ягоди мають масу 1, 8-2, 7 г, кислувато-солодкий присмак і насичену м'якоть.

Барнаульская

Барнаульская малина ремонтантної типу формує слабораскідістий, прямостоячі кущі. Сорт відрізняється здатністю до рясного нарощування пагонів. Ягоди не дуже великі, яйцевидної форми, кисло-солодкі, з ніжним ароматом. Вага одного плоду варіюється в межах 1, 8-2 м

блискуча

Морозостійкий і невибагливий до відходу сорт універсального призначення. Рослини середньорослі і досягають висоти 1, 5 м. Ягоди мають великі габарити, їх вага становить 2, 5-5, 5 г. М'якоть щільна, насичено-червоного кольору. Цей різновид активно вирощується не тільки в Сибіру, але і в ряді інших областей.

Шапка Мономаха

Малина Шапка Мономаха виростає на компактних чагарниках, які формують потужні пагони. Відростають нові пасинки злегка нахиляються вниз і досягають довжини 1, 5 м. Сорт добре плодоносить і приносить 4-5 кг врожаю з одного куща. Плоди мають солодкий присмак з легкою кислинкою.

Бабине літо

Низькорослий і великоплідний сорт Бабине літо має невелику розлога, пряморастущіе пагони і незагущені листя. Ягоди средньорозмірні, вагою від 2 до 3, 5 г, конусоподібної форми, червоного кольору. У смаку відчувається кислинка, м'якоть ніжна, аромат практично відсутня.

недосяжна

Ремонтантна різновид з терміном достигання на початку серпня. Збір малини Недосяжна проводять до настання першого похолодання. Основними перевагами є ідеально рівна форма і великі габарити плодів. Ягоди практично повністю усеівают кущі.

Брянське диво

Малина Брянське диво дозріває нерівномірно, тому збір врожаю проводиться кілька разів за сезон. Кожен кущ приносить до 4 кг ягід. Сорт зимостійкий, але при сильному зниженні температури рясність плодоношення може погіршуватися. За рахунок високих смакових характеристик ягоди підходять для універсального застосування, включаючи споживання в свіжому стані, переробку і зберігання.

Чіф

Середньостиглий сорт, що володіє високим показником морозостійкості і великої врожайністю (3, 5-4, 5 кг з куща). Плоди округлої форми, з яскравим ароматом і кисло-солодким присмаком. Чагарники невисокі, ростуть у вертикальному положенні і не вилягає на грядки.

Зоря вечірня

Ранній сорт формує слабораскідістий рослини з пряморастущіе пагонами. Для малини Зоря вечірня характерно тривале плодоношення, яке зазвичай починається в перших числах серпня. Дозрілі плоди набувають конусоподібну форму, шкірку малинового кольору і масу до 4, 2 м

Абрикосова

Кущі різновиди Абрикосова мініатюрні і слабораскідістий, пагони - сильні і пряморастущіе. Плоди мають незвичайний жовтий колір, тупоконическая форму і вагу не більше 3 м М'якоть дозрілих ягід ніжна, з незначним ароматом і кисло-солодким присмаком.

Євразія

Один з найбільш поширених сортів, який приносить великі ягоди у великій кількості на ранньому етапі. Плоди конічної форми мають масу близько 4, 5 г і відрізняються темно-бордового матовою поверхнею. Щільність м'якоті ягід середня, смак кисло-солодкий з легким ароматом.

Геракл

Малина Геракл утворює розлогі кущі заввишки до 2 м. Область плодоношення займає більше половини висоти рослин. Маса одного плоду досягає 6 м За умови належного догляду і сприятливих кліматичних умов на одному чагарнику виростає близько 3 кг врожаю.

Сорти за термінами дозрівання

Залежно від терміну достигання врожаю необхідно вирішити, коли краще садити малину в Сибіру - навесні або восени. Період дозрівання малини варіюється в межах 40-70 днів. На точний термін впливає вирощується сорт, особливості клімату, погодні умови, тип ґрунту і агротехніка.

ранні сорти

Різновиди малини з ранніми термінами дозрівання допускається садити пізньою весною. Як правило, ранні сорти починають приносити урожай в кінці червня - перших числах липня. Рекомендується вирощувати дану категорію малини на територіях з більш прохолодним кліматом, щоб встигнути зібрати весь урожай до настання дощового сезону.

Середнього терміну дозрівання

Середньостиглі сорти - найбільш підходящий варіант для посадки на дачних ділянках. Малина з середніми термінами достигання приносить урожай в перших числах липня. До поширених видів середньостиглої малини відносяться: Зевс, Сенатор, Таруса, Беглянка.

пізньостиглі різновиди

Пізні види малини починають дозрівати в другій половині липня - початку серпня. Основна частина врожаю концентрується на пагонах, які виростають і плодоносять протягом одного сезону. З настанням осені їх зрізають, тому на рослинах не залишається шкідливих комах і вірусів.

Сорти малини крупноплідної

Вибираючи сорти малини крупноплідної для Уралу і Сибіру, варто віддати перевагу популярним серед досвідчених садівників різновидів. До них відносяться: Абориген, Міраж, Новосибірський, Таганка і Маросейка. Показник врожайності з кожного примірника великоплідних сортів малини досягає 4 кг. Маса однієї ягоди становить від 4 до 12 м Крупноплодную малину рекомендується висаджувати восени. Як правило, вирощувані чагарники приносять урожай на протязі більше 10 років.

Недоліком крупноплідної ягоди вважається недостатня морозостійкість. З цієї причини багато садівників стикаються з вимерзанням пагонів. Щоб не втратити здатність до плодоношення, кущі потрібно пригинати до землі або використовувати на зиму покривний матеріал.

жовтоплідного малина

Жовта малина рідше вирощується в Сибіру, в порівнянні з червоною, незважаючи на те, що процес її посадки і подальшого догляду нічим не відрізняється. При цьому смакові характеристики жовтих ягід вище, на думку великої кількості споживачів. Жовті солодкі сорти малини для Сибіру мають наступні переваги:

 1. Декоративні властивості. Чагарники жовтого кольору підходять для використання в ландшафтному дизайні завдяки незвичайному зовнішньому вигляду. Крім того, кущі не сильно розростаються і легко піддаються формуванню.
 2. Дієтична цінність. У жовтій малині міститься менша кількість антоціанів, а цукру і кислоти краще поєднуються в порівнянні з червоними різновидами.
 3. Довгий плодоношення. Плоди дозрівають неодночасно, що дозволяє протягом тривалого часу збирати врожай для споживання в свіжому стані.

чорноплідна малина

Чорна малина, яку часто називають ежевікоподобной, відноситься до категорії багаторічних рослин. Незвичайний вид малини набув поширення з Північної Америки. Досвідчені садівники часто займаються вирощуванням чорної ягоди, оскільки вона набагато солодший звичайної і відрізняється медовим присмаком, без кислинки. У складі чорноплідної ягід присутній еллаговая кислота, тому вживання ягоди служить засобом профілактики онкозахворювань.

На території Сибіру посадка чорних ягід тільки набирає обертів. Популярність серед садівників вже встигли завоювати такі різновиди:

 1. Літач. Сорт був виведений більше 10 років тому в Польщі. Сильнорослі кущі мають сильні вигнуті пагони і великі шипи. Плоди невеликі, сферообразних, з незначним блідим нальотом.
 2. Угольок. Ранньостиглий сорт з кущами середньої потужності. Урожай високий, ягоди маленького розміру, з соковитою м'якоттю.
 3. Брістоль. Чорна малина Брістоль володіє круглою формою і солодким присмаком. Різновид не формує кореневі відводки і віддає перевагу добре освітлені ділянки із слабокислою землею.

солодкі сорти

На солодкість ягід впливає рівень вмісту цукрів і аскорбінової кислоти. Чим більше їх присутній в складі плодів, тим більше солодкими і ароматними вони стають до моменту дозрівання. Вибираючи солодкі сорти малини крупноплідної для Уралу і Сибіру, слід звернути увагу на наступні:

 1. Деревоподібна. Великі й соковиті плоди мають вагу до 17 г і призначені для універсального застосування.
  Сонечко. Солодкий і невимогливий у догляді сорт, який приносить близько 6-7 кг врожаю з однієї рослини.

врожайні сорти

Урожайність ягоди - один з ключових критеріїв при виборі підходящої різновиди. Кількість дозрівають ягід залежить від генетичної схильності сорти, кліматичних умов, наявності певних поживних компонентів в грунті.

Популярним різновидом з високим показником врожайності вважається малина Гусар, яка є результатом напрацювань російських селекціонерів. До числа основних переваг відносяться наступні характеристики:

 • м'якоть щільна, тому ягоди підлягають транспортуванню на тривалі відстані без втрати товарного вигляду;
 • кущі можна вирощувати на території південних і північних районів Сибіру;
 • в процесі вирощування досить дотримуватися стандартних правил агротехніки;
 • стиглий урожай має високу стійкість до гниття.

нові сорти

Російські та зарубіжні селекціонери постійно займаються виведенням нових різновидів малини, щоб отримати незвичайні варіації при схрещуванні найсмачніших видів. Серед останніх селекційних відкриттів поширення набула малина хімба-Топ, Джоан Джей, Зюгана і Полька.

Технологія вирощування малини в Сибіру і на Уралі

При вирощуванні ягоди на території сибірських і уральських районів необхідно дотримуватися певну технологію. Важливо підбирати морозостійкі варіанти, які мають здатність безперервно плодоносити і відразу після віддачі врожаю повторно формують суцвіття.

Малина для Сибіру і Уралу повинна мати високий показник врожайності і бути адаптованою до негативних зовнішніх впливів, включаючи різкі перепади температур і сильні холоди. Кількість і смак созревающей ягоди безпосередньо залежать від оточуючих умов в період вегетації. Часті зливи і низька температура загальмовують розвиток пагонів і призводять до вимерзання гілок.

Терміни і технологія висадки

Оптимальні терміни посадки малини в Сибіру восени випадають на перші числа вересня. Якщо висадити кущі на початку осені не вдається, допускається здійснити не пізніше 2-3 тижнів до настання перших заморозків. Це необхідно для того, щоб насадження встигли адаптуватися до нових умов і надійно вкоренилися в землі. У разі недотримання рекомендованих строків висаджування коріння піддаються ураженню захворюваннями.

У південних районах Уралу та Сибіру також дозволяється проводити посадкові роботи ранньою весною, коли зникне ймовірність зворотних заморозків. При цьому потрібно відстежувати, щоб грунт не пересихала, і після посадки кожне насадження зволожити 1 л води.

При посадці рослин в грунт вносять добрива для активного розвитку і росту коренів. В якості первинної підгодівлі підходить деревна зола, перепрілий компост або гній. Для подальших добрив краще використовувати азотисті підгодівлі і суперфосфат.

Правила догляду за культурою

В процесі вирощування малини досить дотримуватися базові правила догляду, оскільки дана культура відноситься до числа невибагливих. Полив зелених насаджень виконують у міру підсихання землі. Особливу увагу зволоженню грунту варто приділити під час активного формування суцвіть, зав'язей і дозрівання врожаю. Необхідно враховувати, що надмірне зволоження може спровокувати червиві.

Формування кущів малини проводиться за спрощеною технологією на відміну від більшості інших культур. Пагони ремонтантних сортів, які підходять для Сибіру і Уралу, не вимагають фіксації на опорах і не никнуть до землі. На початку осіннього періоду досить підрізати пагони і прибрати їх з ділянки, щоб запобігти розвитку інфекцій і зимівлю шкідливих комах на стеблах.

Під час всього процесу вегетації необхідно оглядати насадження і видаляти старі і пошкоджені гілки, які поглинають поживні компоненти.

Кілька разів протягом сезону культуру необхідно обприскувати захисними препаратами для запобігання розвитку інфекцій і появи шкідливих комах. Для профілактичної мети можна використовувати фунгіциди, інсектициди і засоби натурального походження.

Коли в Сибіру пересаджувати малину

Процес пересадки малини передбачає зрізання сильних пагонів і вкорінення на новому місці. Пересадка проводиться з метою збільшення кількості плодоносних рослин. Рекомендовані терміни пересадки в Сибіру - початок осені. Пересаджувати молоді пагони необхідно на постійно освітлену територію, де відсутні наскрізні вітру.

Коли дозріває малина в Сибіру

Точні терміни дозрівання ягід залежать від особливостей вирощуваного сорту. Як правило, урожай починає встигати на початку-середині липня. Період плодоношення варіюється від декількох тижнів до декількох місяців.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: