Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Люди, що займаються вирощуванням малини, часто стикаються з стебловий галлицей. Це небезпечне комаха, яке може привести до загибелі саджанців, і тому треба відразу від нього позбавлятися. Однак перед цим доведеться розібратися з тим, як боротися зі стебловий галлицей на малині.

опис шкідника

Для початку необхідно ознайомитися з детальним описом і відмітними особливостями шкідника.

Зовнішній вигляд

Головною особливістю галлици вважається її непримітний зовнішній вигляд, через якого її складно помітити. Зовні шкідник нагадує невеликого комара, довжина якого не перевищує п'яти міліметрів. Непомітність комахи обумовлена його маленькими розмірами і прозорими крильцями. Забарвлена галлица в сірий колір з легким коричневим відтінком. Довжина маленьких особин становить 1-2 міліметра, тому своєчасно виявити їх на малинових саджанцях практично неможливо.

розмноження

Процес розмноження таких шкідників має особливості, з якими рекомендується ознайомитися заздалегідь. Під час розмноження дорослі самки починають відкладати яйця, поверхня яких забарвлена в зелений колір з салатовим відтінком. Найчастіше кладка яєць здійснюється під корою стебел, в місцях механічних пошкоджень. Згодом з яєць з'являються личинки, які в процесі дорослішання фарбуються в помаранчевий колір. Довжина таких личинок досягає двох міліметрів. Розвиваються і зимують молоді особини під корою.

Чим небезпечна стеблевая галлица для малини

Деякі люди навіть не підозрюють про серйозну небезпеку, яку представляють галлици для молодих малинових саджанців. Найбільш небезпечними вважаються личинки, які живуть всередині стебла. Вони харчуються соком рослин, через що пагони сповільнюють розвиток. Якщо личинок занадто багато, уражена гілка починає засихати і гинути.

Необхідно своєчасно позбутися від личинок, так як вони протягом 2-3 місяців можуть знищити втечу або навіть цілий кущ.

Причини виникнення

Щоб запобігти появі галлиц, необхідно ознайомитися з причинами їх виникнення. До них можна віднести наступне:

  • використання великої кількості азотних підгодівлі, через які кора на стеблах починає відшаровуватися;
  • неякісне проріджування посадок, через якого вони починають слабшати;
  • погане провітрювання, що приводить до підвищення рівня вологості і розвитку галлиц.

ознаки появи

Щоб своєчасно виявити стеблову Галиця, треба ознайомитися з головними ознаками її прояви. Першою ознакою того, що саджанець вражений шкідником, є галли, що знаходяться під поверхнею деревної кори. В одному такому Стеблевом утолщении розвивається більше п'яти личинок. Вони ростуть там до кінця осені, після чого по стеблу пересуваються до кореневої системи.

Ще однією ознакою появи шкідників вважається всихання пагонів. Спочатку вони починають жовтіти, проте з часом стебла висихають.

Як боротися з шкідником?

Якщо на малині була помічена галлица, необхідно відразу ж почати з нею боротися.

хімічні засоби

Найчастіше боротьба з шкідником здійснюється за допомогою спеціальних хімічних засобів.

Інсектицид «Іскра»

Часто при обприскуванні малинових кущів користуються інсектицидом «Іскра». Це засіб випускається і продається у вигляді таблеток, які перед використанням треба перемішати з водою. Щоб захистити саджанці від шкідників, на кожні десять квадратних метрів витрачається по півтора літра суміші. При використанні «Іскри» необов'язково користуватися рукавичками, так як склад не токсичний.

«Карбофос»

«Карбофос» вважається старим і перевіреним засобом для боротьби з небезпечними комахами. Цей засіб ефективний і тому їм користуються навіть для знищення клопів. До недоліків «Карбофоса» відносять його токсичність, через яку обробку проводять в захисних засобах. Обприскування проводиться не частіше одного разу за сезон.

Інсектоакарицид фосфорорганічний несистемний «Актеллік»

Це препарат, який має кишково-контактну дію. Він використовується для захисту городніх і садових культур від небезпечних комах. Серед достоїнств кошти виділяють його ефективність, тривалість захисної дії і низький рівень токсичності. Користуватися «актеллика» треба не частіше, ніж раз на місяць.

народні способи

Виділяють три ефективних народних кошти, якими можна користуватися під час боротьби з комахами:

  1. Настоянка з пижма. Щоб приготувати засіб, 400 грам рослини заливають 5-6 літрами окропу. Потім все настоюють 2-3 дні, проціджують і розмішують з 9-10 літрами водички.
  2. Сечовина. При створенні суміші для обробки чагарників змішують 10 мілілітрів сечовини і 10 літрів води.
  3. Часниковий настій. Півкілограма часниковий головок подрібнюють в м'ясорубці, заливають водою і настоюють тиждень. Потім суміш проціджують і використовується для обприскування.

заходи профілактики

Щоб захистити посаджені малинові кущики від шкідників і хвороб, необхідно регулярно обприскувати їх бордосской сумішшю.

Також фахівці рекомендують регулярно обприскувати саджанці фунгіцидними складами, які відлякують і знищують шкідників.

висновок

Садівники, які вирощують на ділянці малинові кущі, часто борються з Галиця. Щоб позбутися від таких комах, треба ознайомитися з їх особливостями і ефективними засобами боротьби.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: