Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Виноград сорту Граф Монте Крісто популярний серед садівників. Відрізняється великими розмірами кистей і не вимагає особливого догляду. Підходить для приготування соку або в винному справі. Може використовуватися в кулінарії або для вживання в свіжому вигляді.

Історія створення гібрида

Виноград Монтекрісто був виведений в Ростовській області. В якості основи даного сорту були використані Талісман і Різамат. Гібрид був створений в кінці 90-х років. Популярність отримав дуже швидко завдяки соковитим ягодам і простому догляду.

Опис і характеристики винограду Граф Монте Крісто

Сорт винограду має відмінні характеристики, який враховуються при посадці.

кущ

Кущ має великі розміри. Лоза гнучка і часто використовується як прикраса саду. Лоза густа, може використовуватися для створення арок і альтанок. Листя великі, пятілопастние.

Плоди

Грона можуть досягати до 1, 5 кг вагою. Кисть витягнута, ягоди великі з рожевою шкіркою. Ягоди подовжені, м'якоть соковита з великим вмістом цукру.

врожайність

При правильному догляді відрізняється високою врожайністю. Врожайність збільшується на 7-8-му році після посадки.

дозрівання

Період дозрівання залежить від регіону, в якому посаджений сорт. Найчастіше період збору припадає на середину серпня, перші числа вересня.

морозостійкість

Рослина добре переносить захворювання, тому може вирощуватися для зимових регіонів. У перші роки після посадки необхідно вкривати кущі.

Для дорослої рослини укриття не потрібно.

Переваги і недоліки сорти

При посадці рослини необхідно враховувати наступні переваги:

 • дозріває швидко;
 • смакові якості;
 • підходить для зберігання;
 • щільна шкірка плодів запобігає пошкодженню комахами.

До недоліків слід віднести розтріскування шкірки при тривалих вологих умовах.

Нюанси вирощування рослини

При вирощуванні сорту необхідно враховувати деякі особливості, які можуть впливати на врожайність.

терміни посадки

Висаджувати саджанці необхідно ранньою весною до початку сокоруху. Також саджанці можуть висаджуватися в середині вересня. Даного періоду досить, щоб рослина підготувалося до зими.

Вибір посадкового матеріалу

При виборі саджанців необхідно враховувати такі особливості:

 • посадковий матеріал повинен мати як мінімум 4 нирки;
 • коріння повинні бути світлого кольору і не містити гнилизни і пошкоджень.

Купувати посадковий матеріал необхідно в спеціалізованих місцях, які неодноразово доводили якість свого товару.

Вибір і підготовка місця для посадки

Місце для посадки винограду має бути розташоване в сонячному місці. Рівень грунтових вод повинен бути нейтральним. Виноград воліє грунту з азотом. На глинистому типі грунту вимагає регулярного добрива.

Місце для посадки винограду необхідно очистити від каменів і трави. Скопати і підготувати посадкову лунку. Глибина лунки повинна становити не менше 60 см.

Важливо. Для того щоб саджанець швидко прижився, необхідно підготувати поживний грунт наступного типу: 1 частина грунту, 1 частина перегною і 0, 5 частини піску.

технологія посадки

Посадка винограду проводиться за наступним алгоритмом:

 • на дно ями необхідно укласти дренаж;
 • коріння саджанця підрізають;
 • яма на ¼ заповнюється підготовленої грунтової сумішшю;
 • встановити саджанець і розправити коріння;
 • присипати грунтом і утрамбувати;
 • полити теплою водою.

Під час поливу можна в воді розчинити мінеральні добрива, 100 грам на відро води.

Правила догляду за культурою

Після посадки важливо правильно здійснювати догляд за культурою.

Поливи та підживлення

Полив проводиться раз на 3 дні. На один кущ необхідно вносити до 1 відра теплої води. Перша підгодівля вноситься через рік після посадки. Навесні використовуються азотні добрива, влітку комплексні мінеральні. Восени вноситься перегній, який насичує корені усіма необхідними поживними речовинами.

Обрізка і вплив пасинків

Обрізається кущ навесні. Видаляються бічні пагони, які заважають формуванню куща. Також необхідно уважно стежити, щоб не утворювалися пасинки. Поява пасинків може привести до зниження врожайності. Тому навесні і в середині літа проводиться видалення молодих відростків.

Підготовка до зими

Для того щоб культура перенесла зиму, необхідно за тиждень до морозів насипати перегній і шар тирси, які виступають в якості укриття для коренів. Для молодої лози необхідно використовувати мішковину, яка захистить пагони від низької температури. Для рослин віком від 5 років утеплюється тільки коренева частина.

Хвороби і шкідники

Сорт стійкий перед захворюваннями, рідко піддається гнилі і атаці попелиці. Однак при дощовій погоді ягоди розтріскуються і гниють.

Технологія збору та зберігання врожаю

Перевага даного сорту то, що кисті після дозрівання залишаються на кущах. Збір винограду проводиться на початку вересня. Кисті необхідно обережно за допомогою ножиць обрізати і складати в ящик.

Для того щоб спростити збір ягід, використовуються спеціальні пакети, які після обрізання кисті утримують всі ягоди.

висновок

Вирощування винограду Монте Крісто дозволяє збирати великі врожаї ягід. Виноград використовується для вживання в свіжому вигляді, а також для виготовлення вина. При правильному догляді культура переносить зиму і не піддається хворобам.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: