Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Чорна смородина - затребувана серед садівників ягідна культура. Сорт смородини Скарб набув поширення за рахунок великого вмісту вітамінів, невибагливості у догляді, великої врожайності і стійкості до зовнішніх впливів.

Опис і характеристика смородини Скарб

Ознайомившись з описом чорної смородини Скарб, можна отримати уявлення про те, яким буде урожай. Знання про докладних характеристиках сорту також допоможуть забезпечити відповідні умови для вирощування рослин.

врожайність

Різновид смородини цінується за високу і стабільну врожайність. За умови комплексного догляду і сприятливих оточуючих умов вдається отримати з одного куща близько 4-5 кг ягід.

Розмір ягоди

Плоди в кисті мають рівномірні габарити. Ягоди средньорозмірні і важать 1, 6-2, 1 г. Форма округла або овальна.

терміни дозрівання

Сорт смородини відноситься до категорії ранньостиглих. Перші плоди починають дозрівати після 40-50 днів після цвітіння. Плодоношення дружне, завдяки чому процес збору врожаю не затягується на тривалий період.

смакові якості

Смак ягід солодкий зі слабко кислинкою. У м'якоті міститься велика кількість дрібних зерняток. Шкірочка тонка, з невеликим нальотом, практично не відчувається при вживанні ягід.

Стійкість до хвороб

Смородина Скарб має високий показник стійкості до поширених захворювань і шкідливим комахою. При цьому відсутність належного догляду або негативні погодні умови можуть спровокувати ураження кущів. Для захисту рекомендується періодично виконувати профілактичні обробки зелених насаджень.

Розмір куща

Ягідні чагарники слабораскідістий, середньорослі, висотою до 1, 5 м. На гілках формуються прямостоячі пагони середньої товщини зі слабким опушенням і антоціановой верхівкою. З плином часу пагони на рослинах змінюють забарвлення з зеленого на коричневий.

Основні переваги і недоліки

При виборі сорту для посадки на дачній ділянці важливо вивчити його позитивні і негативні сторони. До числа переваг смородини Скарб відносяться:

  • стабільний урожай з високими смаковими якостями;
  • самозапилення без участі комах і інших сортів-запилювачів;
  • універсальне призначення.

Одним з недоліків є середня стійкість до посухи. Щоб не допустити скорочення врожаю, потрібно ретельно регулювати частоту і інтенсивність зволоження грунту.

Нюанси вирощування сорту

Важливою умовою отримання великого врожаю смородини є дотримання ряду нюансів при висадці і подальшому вирощуванні рослин.

Для посадки смородини потрібно вибрати відповідне місце розташування на ділянці, підготувати саджанці і послідовно виконати посадку в грунт.

Місце і час посадки

Для висадки смородини Скарб ідеально підходять постійно освітлюються і добре провітрюваних ділянки. Грунт повинен володіти низьким показником кислотності. Якщо грунт занадто кисле, потрібно заздалегідь обробити кожну посадкову лунку опріснювачем (сухою штукатуркою, цементом або крейдою) в кількості 0, 5-1 кг. Також допускається посипати дно ямок подрібненої яєчною шкаралупою.

Переносити саджанці в грунт рекомендується в жовтні, коли навколишня температура буде в межах від 7 до 15 градусів тепла. Протягом зимового періоду рослини адаптуються до нових умов і укореняться, а з настанням весни почнуть формувати перші пагони.

вибір саджанця

Купуючи саджанці смородини, необхідно добре оглянути рослини, звертаючи увагу на загальне єї окремі елементи, включаючи відгалуження і коріння. Основним критерієм вибору саджанців є потужна і розвинена коренева система. Довжина корінців повинна бути більше 20 см, без дефектів і ознак підсихання. Досвідчені садівники рекомендують використовувати дворічну розсаду, оскільки вона швидко приживається в землі і відрізняється ранніми термінами плодоношення.

покроковий процес

Висаджуючи кущі смородини, слід дотримуватися покрокову інструкцію. Вона включає наступні дії:

  1. За 2 місяці до висадки територію очищають від бур'яну і копає грунт на глибину близько 0, 5 м. Перекопали землю удобрюють перегноєм, суперфосфатом і калійної підгодівлею.
  2. Викопують лунку глибиною 40 см і діаметром до 50-60 см. Яму на ⅔ засипають родючим грунтом і поливають.
  3. Саджанець витримують у воді на протягом 3 годин для зволоження коренів і поміщають в яму під невеликим нахилом. Коріння розправляють і присипають землею для поглиблення кореневої шийки на 5-8 см.
  4. Наземну частину саджанця підрізають, залишаючи 3-4 бруньки. В іншому випадку кущі будуть передчасно старіти.
  5. Верхній шар землі рівняють, поливають і покривають шаром мульчі з деревної тирси або перегною.

Основні правила догляду за смородиною

В процесі вирощування порічкових кущів досить дотримуватися базових правил по догляду. Рослини вимагають періодичного поливу, формування, захисних обробок і укриття на час холодів.

Полив і внесення добрив

Смородина вважається вологолюбної культурою, і при недостатньому зволоженні розвиток пагонів загальмовується і ягоди дрібнішають. Поливати рослини можна 4-5 разів протягом сезону - в період вегетації, під час формування суцвіть і зав'язі, перед дозріванням ягід і після збору врожаю. В умовах сухого і жаркого літа полив порічкових рослин виконують через кожні 7-10 днів, у міру підсихання грунту.

обрізка

Формування порічкових кущів дозволяє підтримувати їх у здоровому і плодоносному стані. Регулярна обрізка надає рослинам декоративний зовнішній вигляд і запобігає розвитку інфекцій. У процесі обрізки необхідно видаляти старі і пошкоджені гілки, дотримуючись правильне співвідношення гілок різного віку.

Формують рослини навесні, коли зникає ймовірність зворотних заморозків, або на початку осені.

Укриття на зиму

Напередодні настання заморозків необхідно підготувати рослини до зими. Коли грунт покривається хрустким сніжним шаром, кущі захищають за допомогою укривного матеріалу. Спочатку гілки і стебла кущів обмотують мотузкою, щоб вони розташовувалися один з одним. При цьому важливо не сильно обв'язувати рослини, щоб не пошкодити тендітні відгалуження.

Потім весь кущ схиляють вниз і обмотують в спиралевидном напрямку. Зверху насадження прикривають спеціалізованим матеріалом або підручними засобами - ковдрою, щільною тканиною, хвойними гілками.

Захист від хвороб і шкідників

Ранньою осінню слід виконати профілактичні обробки рослин, щоб запобігти поширенню захворювань і виникнення шкідників. Спочатку потрібно перекопати і розпушити землю навколо кущів і видалити всі бур'яни. Потім поверхню грунту посипають деревною золою, яка одночасно виконує функцію підживлення.

Для знезараження грунту використовують розчини марганцівки, мідного купоросу або господарського мила.

Якщо смородина росте в несприятливих умовах і профілактичні обробки не забезпечили належний захист, необхідно використовувати додаткові способи боротьби. Рослини слід постійно оглядати, і при виявленні первинних ознак ураження захворюваннями або шкідниками потрібно виконати обприскування фунгіцидами та інсектицидами.

Збір і зберігання врожаю

Сорт смородини Скарб входить в категорію ранньостиглих і приносить урожай в середині літнього періоду. Дозрілі ягоди акуратно зривають і складають в неглибокі ємності, щоб не роздавити нижній шар. Під час збору доцільно відразу оглядати плоди і відбирати тільки якісні екземпляри, які не мають пошкоджень і ознак загнивання.

У свіжозібраному стані ягоди здатні зберігатися протягом 2 тижнів при температурі до 10 градусів. Якщо залишити урожай в холодильнику при температурі 0 градусів, термін придатності продовжується до 1, 5 місяця. При температурі навколишнього середовища -3 градуси можна зберігати врожай протягом 3 місяців.

Плоди смородини різновиди Скарб відрізняються гарною транспортабельністю і зберігають товарний вигляд і смакові якості при перевезенні на тривалі відстані. Зібрану ягоду можна також вживати в свіжому вигляді, застосовувати для консервації і приготування заготовок.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: