Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Багато садівники на своїй дачній ділянці вирощують малину, щоб влітку насолоджуватися дозрілими ягідками. Виділяють чимало різних малинових сортів, однак серед дачників популярністю користується Джоан Джей. Перед висаджуванням необхідно ознайомитися з описом сорту малини Джоан Джей, а також з особливостями його вирощування.

Опис і характеристики сорту Джоан Джей

Перед тим як посадити на ділянці сорт малини Джорджія або Джоан Джей, треба ознайомитися з описом основних характеристик рослини.

Посухостійкість, морозостійкість

Головною відмінною рисою такого малинового саджанця є його стійкість до посушливої погоди. Рослина нормально розвивається навіть при сонячній погоді і температурі вище тридцяти градусів тепла. Однак морози Джоан Джей переносить в рази гірше. При температурних показниках нижче п'ятнадцяти градусів морозу рослини сповільнюють розвиток та починають гинути. Тому перед зимовими заморозками малинові кущики доведеться накривати.

Урожайність і плодоношення

Цей сорт відноситься до типу ремонтантних рослин і тому плоди формуються як на дворічних, так і на однорічних пагонах. Завдяки цьому врожайність у саджанців досить висока. Якщо правильно вирощувати саджанці, з кожного куща вдається зібрати по п'ять кілограм дозрілих ягід. При цьому плодоношення починається в перший рік після висадки сіянців в саду.

Область застосування плодів

Багатьох людей, які планують в майбутньому вирощувати малину, цікавить, як можна застосовувати зібрані ягідки. Найчастіше їх використовують в кулінарії для приготування десертів. Домогосподарки користуються дозрілими ягідками, щоб заготовити на зиму фруктовий джем. Також вони підійдуть для приготування компотів.

З зрілої малини необов'язково щось готувати, так як її можна їсти в сирому вигляді.

Стійкість до хвороб і шкідників

Джоан Джей відносять до малиновим сортам, які мають стійкість до багатьох шкідників і захворювань. Однак незважаючи на це, саджанці все одно можуть захворіти. Поява і розвиток хвороби може спровокувати високий рівень вологості або часті дощі. Щоб запобігти розвитку недуг, треба періодично прополювати ділянку, на якому вирощуються малинові ягоди.

Плюси і мінуси малини

У Джоан Джей є ряд достоїнств і недоліків, з якими треба ознайомитися перед висаджуванням на ділянці.

Серед переваг сорти виділяють наступне:

 • великий розмір ягід;
 • ароматний запах;
 • тривалий період плодоношення, який триває три місяці;
 • стійкість до посушливої погоди;
 • високий рівень врожайності;
 • компактність кущиків;
 • простота догляду.

До недоліків таких малинових саджанців відносять:

 • ламкість гілок з плодами;
 • велике споживання поживних компонентів з грунту;
 • погана стійкість до заморозків.

нюанси вирощування

Є кілька нюансів вирощування, з якими треба ознайомитися, перш ніж зайнятися висаджуванням малини.

Рекомендовані терміни

Спочатку необхідно визначитися з точними термінами висаджування саджанців в саду. Досвідчені садівники рекомендують займатися цим навесні, коли закінчаться зимові заморозки. Найчастіше малинові кущики висаджують в середині або наприкінці квітня.

Однак якщо заморозки затягнулися, посадочні роботи переносяться на першу половину травня.

Вибір відповідної ділянки

Обраний ділянку для вирощування малинових саджанців повинен відповідати таким характеристикам:

 • хороше освітлення сонячними променями протягом дня;
 • надійний захист від сильних вітрових поривів, які здатні зламати гілки;
 • на ділянці на застоюється вода;
 • до висаджування малини на обраному місці не вирощують томати, картопля або полуниця.

Вибір і підготовка посадкового матеріалу

Для висаджування в саду вибираються пагони довжиною близько двадцяти сантиметрів. При цьому діаметр не повинен бути менше десяти міліметрів. Вибрані саджанці необхідно заздалегідь підготувати до подальшого висаджування. Їх корінці на 2-3 дні опускають в ємність, наповнену водою. Потім вимочені коріння обробляють засобом для зміцнення і стимулювання розвитку кореневої системи.

процес посадки

Висаджування малини здійснюється в кілька етапів:

 1. Створення посадкової ями. На ділянці викопується яма 40 сантиметрів завширшки і глибину.
 2. Додавання підгодівлі. У викопану посадкову яму додається суперфосфат з перегноєм і калійними підживлення. Потім добрива ретельно змішуються з грунтом.
 3. Висаджування. Підготувавши яму, в неї обережно саджають малинові саджанці.

Поради по догляду за малинник

Щоб саджанці малини добре плодоносили, за ними доведеться правильно доглядати.

полив

Джоан Джей вважається посухостійким сортом, і тому дехто вважає, що поливати його треба рідко. Однак без достатньої кількості вологи розвиток кісткової і дозрівання ягід буде повільним. Тому рекомендується зволожувати грунт раз в тиждень. При цьому під кожен саджанець виливається по 8-10 літрів водички.

обрізка

Обрізка вважається найважливішим фактором догляду за малиновими чагарниками. Укорочуванням Джоан Джей треба займатися не менше двох разів за сезон. Перша профілактична обрізка проводиться навесні. У цей період вирізують слабкі і підмерзлі пагони. Восени обрізаються стебла, які перестали плодоносити.

підживлення

Протягом вегетаційного періоду необхідно займатися добривом малини. Фахівці рекомендують додавати більше гнойової рідини, так як на неї рослини добре реагують. Також для підвищення врожайності додають Підкормові суміш з курячого посліду.

Підготовка до зимівлі

Перед початком зимових заморозків проводиться обрізка, під час якої видаляються слабкі пагони. Потім необхідно укрити саджанці, щоб захистити їх від морозів. Для цього на поверхню грунту викладають сухі деревні гілки і опале листя.

Боротьба з хворобами і шкідниками

Не секрет, що під час вирощування малинові саджанці можуть піддатися нападам шкідників або захворіти. Щоб убезпечити кущі, треба періодично обприскувати їх фунгіцидами. Такі обробки проводяться ввечері, щоб не було сонця.

способи розмноження

Є кілька способів розмноження малини:

 1. Корінцями. Цим методом користуються навесні. Рослина розкопується, після чого з його кореневої системи відбираються найкращі корінці. Їх пророщують і висаджують на нове місце.
 2. Розподіл куща. Якщо сорт дає мало кореневих нащадків, його розмножують цим способом. Чагарник поділяють на дві частини, кожна з яких повинна складаються з 2-4 молодих пагонів.
 3. Живці. Для висадки беруться пагони, що залишилися після обрізки. Їх пророщують і висаджують в грунт.

Збір і правила зберігання врожаю

Збором малинових ягід займаються з кінця липня до першої половини жовтня. Зібрані ягідки необхідно зберігати в прохолодному місці, де температура не перевищує 5-10 градусів тепла. При більш високих температурних показниках вони швидко зіпсуються.

висновок

Популярним різновидом малини вважається сорт Джоан Джей. Перед посадкою таких саджанців треба розібратися з їх відмінними характеристиками і особливостями вирощування.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: