Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Середньостиглий томат Віагра був виведений в 2008 році в Росії. Є високорослим сортом, вирощуваних в теплицях. На відкритому грунті помідор росте і плодоносить тільки в південних регіонах. Так що не переносить великих температурних перепадів.

Свою назву помідор отримав через наявність у складі афродизиака. Творці сорти стверджують, що він здатний продовжити молодість. Завдяки лейкопіну, який міститься в помідорах, і має омолоджуючий ефект.

Особливості даного виду помідор

Характеристика та опис сорту томатів показує, що він не примхливий.

рослина:

 • Висота помідора до 2 м, в тому випадку якщо не видаляються точки зростання.
 • Кореневище томата зростає в ширину на 50 см, не заглиблюючись.
 • Листя рослини нічим не відрізняються від звичайних томатів.
 • Суцвіття просте. Перше виростає над 10 листом, кожне наступне через 2 листи. З одного такого суцвіття виростає до 8 плодів.

Рекомендується залишати 8 кистей і видаляти точку росту. Це додасть більше енергії росту і дозрівання залишилися томатів. Пасинкувати слід раз в 2 тижні.

Опис плодів:

 1. Форма: округла, плеската зверху і знизу.
 2. Розмір: від 5 до 7 см.
 3. Маса: від 90 до 110 гр.
 4. Шкірочка тонка, гладка, щільна.
 5. колір:
  1. незрілий помідор світло-зелений;
  2. зрілий томат від червоно-коричневого до бурого;
 6. М'якоть темно-червоного кольору, соковита, м'ясиста.
 7. Насіння розташовуються усередині в 4 камерах, у великій кількості.
 8. Терміни зберігання великі.
 9. Транспортування плоди переносять добре.

Зміст в зрілому помідорі речовини, яке надає йому темний колір, сприяє видаленню ракових клітин і запобігає розвитку інших не менш серйозних захворювань.

Обсяги врожаю помідор

Урожайність томатів безпосередньо залежить від правильності догляду та своєчасної пікіровки і пасинкування. В середньому, з 1 м 2 можна отримати 10 кг, в окремих випадках до 7 кг з одного куща. Згідно з численними позитивними відгуками, садівники задоволені врожаями рослини.

Необхідно обов'язково підв'язувати до опор або шпалері. Це допоможе куща витримати вагу стиглих помідорів без пошкоджень.

Позитивні і негативні сторони

Плюсами даного виду можна назвати наступні пункти:

 1. Великий відсоток врожайності.
 2. Хороша транспортабельність.
 3. Період дозрівання близько 120 днів з моменту появи паростка.
 4. Смакові якості відмінні.
 5. Стійкий до більшості захворювань.

Як і у всіх рослин є мінуси:

 1. Сумніви викликає колір плода. Багато нехтують ним через велику схожість із зіпсованим помідором.
 2. Найчастіше не придатний до вирощування в відкритому грунті.
 3. Шкірочка плодів товстувата.
 4. Стиглі томати розтріскуються.

Як правильно його виростити

Сіяти помідори починають в кінці березня або початку квітня. Грунт заздалегідь прогрівається і знезаражується. Самі насіння обробляють спеціальними препаратами для дезінфекції. Пікірування проводять після повноцінної освіти 2 листи. Поливають по необхідності.

Перед тим як висадити помідори в теплицю, необхідно провести загартовування рослини. Починають цей процес за 2-3 тижні до висадки в парник. До кінця весни висаджують в теплицю на відстані 50-60 см. Тобто норма висадки - два рослини на 1 м 2.

хвороби

Томати сорти Віагра стійкі до багатьох захворювань. Обробку роблять на самому початку, вводячи препарати в грунт, або обробляючи насіння.

Найкраще проводити обробку до того, як хвороба почне розвиватися. У разі пошкодження куща фітофторозом, обробляють мідним купоросом.

Томати практично не пошкоджуються такими хворобами як листова цвіль (кладоспоріоз), тютюнова мозаїка.

Застосування і придатність виду

Найбільше використовуються для приготування в свіжому вигляді в салати, або для прикраси святкового столу. Для консервації не придатні, цей висновок робиться на основі наявних відгуків тих, хто садив їх на своїй ділянці. Тверда оболонка зберігає зовнішню цілісність, а всередині все перетворюється в кашу. Багато домогосподарки використовують його для приготування соусів і аджик.

Думка людей, які вирощували помідор «Віагра» на ділянці

Помідори вирощуються на дачах дуже давно, з появою нових сортів, багато любителів прагнуть обов'язково їх придбати і спробувати. В основному відгуки позитивні. Але є і незадоволені споживачі. Все залежить від переваги і очікувань кожного, хто спробував садити їх на своїй ділянці.

Відгуки:

 • Наталя. Її думка така, помідор підходить для консервування, але смак нічим не відрізняється від інших сортів. Садити на майбутній рік буде виключно через високу врожайність. Смак посредственен.
 • Роман. Помідори не сподобалися. Каже, що плоди зростаються між собою, і мають звичайний смак.
 • Літо (так підписалася автор відкликання). Рекомендує садити томати, але обов'язково формувати в один стовбур. Каже, що посадила їх у теплиці, і відкритому грунті. Різниці при цьому ніякої. Смак зрілого помідора дуже сподобався, але не подобається занадто товста шкірка.
 • Оксана. У захваті від усього, подобається смак томатів, рясні врожаї і обов'язково збирається вирощувати їх в майбутньому.
 • Олеся. Сподобалися тим, що томати дозріли вже до кінця липня. В цілому тільки позитивні враження.
 • Світлана пише: «Вирощуємо в теплиці, плоди ароматні і смачні. Зав'язей дуже багато, врожайність висока »
 • Ольга. Незадоволена тим, що плоди дрібні, шкірка груба і багато насіння.

Виведення нових сортів помідорів дає багатьом городникам можливість внести різноманітність в вирощується асортимент. А великий вибір різноманітних видів нікого не залишить осторонь, враховуючи смакові переваги. Маючи на ділянці помідор темного кольору можна здивувати і порадувати всіх знайомих і близьких.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: