Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Квасоля сорти Вигна відноситься до спаржевої сортам. Це універсальний сорт, який підходить для приготування багатьох страв. Застосовують стручки в стадії молочної зрілості, коли вони соковиті і ніжні.

опис сорту

Спаржева квасоля Вигна відрізняється високою врожайністю. Рослина відноситься до кучерявим, висота стебел досягає до 5 м. Лопатки виростають до 1 м.

Вегетаційний період становить 100-125 діб. З однієї рослини збирають до 3 кг врожаю.

Молоді стручки соковиті, ніжний і приємні на смак. Підходять для приготування багатьох страв.

Рослина відноситься до невибагливим, добре росте на кислих і лужних грунтах. Китайська квасоля висаджується навіть в затемненні. Вона переносить посушливе літо.

Переваги і недоліки сорти

Істотних недоліків у сорту квасолі Вигна немає. Сорт люблять багато садівників за невибагливість і високу врожайність.

Переваги квасолі:

  • Висока врожайність.
  • Невибагливість у вирощуванні.
  • Соковиті смачні стручки.
  • Можна садити в затіненні.
  • Підходить для вирощування на кислих і лужних грунтах.
  • Універсальне використання в кулінарії.
  • Використовується в дієтичному харчуванні.
  • Відрізняється високим вмістом поживних речовин для організму.

Квасоля сорти Вигна часто використовується в дієтичному харчуванні. Її стручки багаті усіма поживними речовинами і дозволяє зберегти почуття ситості надовго.

сорти

Популярні сорти:

  • Макаретті середнього терміну дозрівання. Довжина стебла становить 3 м. Висока врожайність, стручки соковиті і ніжні.
  • Графиня відноситься до ранніх сортів. Висока врожайність, рослина сильно кучерява. Стручки довжиною 50 см.

До іншим відомим сортам відносяться Корейська, Маш, Адзукі, Дарла.

вирощування

Спаржева квасоля Вигна відноситься до невибагливим сортам і не вимагає до себе великої кількість уваги. Під час вирощування досить дотримуватися ряду рекомендацій і тоді вийде виростити гідний урожай.

Вибір місця посадки

Місце посадки спаржевої квасолі може бути будь-яким. Вона підходить для обробітку на будь-якому типі грунту. Вибирати краще відкриті ділянки, але якщо таких ділянок немає, розсаду садять в затіненні.

Єдиний фактор, який потрібно враховувати при виборі місця посадки - наявність опори. Культура відрізняється високими стеблами, яким потрібна опора. Тому поряд з грядками повинні стояти високі шпалери. В іншому культура невибаглива і буде давати хороший врожай в будь-якому місці посадки.

Який повинен бути грунт

Для розсади квасолі бажано, щоб грунт був пухкий і добре дренированная.

Рівень кислотності може бути будь-який, культура невимоглива до цього фактору. Віддати перевагу рекомендується супесчано і суглинистим грунтам. Якщо субстрат важкий, то в нього вносять пісок і перекопують.

Попередниками квасолі можуть бути будь-які культури, тільки не бобові. Вони хворіють однаковими захворюваннями і їм трюбуются однакові мінеральні речовини.

терміни посадки

Насіння вирощують насінням відразу в відкритому грунті. Вирощувати попередньо розсаду не обов'язково. Культура відноситься до теплолюбних, тому терміни посадки повинні збігатися з прогріванням грунту. Оптимальні терміни збігаються з кінцем травня-початком червня. Також потрібно орієнтуватися на кліматичні умови.

Якщо садити насіння в холодний грунт, то це призведе до затримки появи сходів і їх хворобливості. Вони ростуть слабкими і кволими.

При висадки посадкового матеріалу в грунт він повинен прогрітися до +16 градусів на глибину 5-8 см.

освітлення

Квасоля сорти Вигна відноситься до рослин з коротким світловим періодом. У день кущами потрібно перебувати на сонце не більше 12 годин. При короткому світловому дні у кущів відбувається активніше формування стручків і їх дозрівання.

підготовка грядки

Грядки для кущів попередньо перекопують, видаляють всі бур'яни і вносять мінеральні добрива, в першу чергу азот. Інших додаткових підготовлені не потрібно.

Підготовка і висадка насіння

Насіння садять рядами. Відстань між насінням має бути 20-25 см. Глибина посадки - 7 см. Між кожним рядом відстань повинна бути не менше 45 см. Коли сходи почнуть з'являтися, поруч з ними встановлюють високу опору або прив'язують міцні мотузки.

розсада

Розсада починає з'являються через 6-10 діб після посіву. Якщо ночі холодні, то з настанням вечора її вкривають. Якщо відстань між саджанцями маленьке, їх розсаджують.

особливості догляду

Квасоля Вигна відноситься до невибагливим культурам і догляд за кущами мінімальний.

полив

На етапі появи стручків кущах потрібно багато води. Поливати потрібно через день. Використовувати слід прогріту на сонці воду. Кількість вноситься рідини залежить від погодних умов.

підживлення

Перша підгодівля вноситься через 3-4 тижні після появи сходів. Особливо гостро на цьому етапі кущі мають потребу в азоті. Наступні підживлення вносяться в залежності від стану кущів.

Шкідники і хвороби

Найчастіше на квасолі з'являються слимаки. Для запобігання їх появи грядки постійно очищають від бур'янів. Якщо слимаки вже з'явилися, то їх збирають вручну або роблять пастки на основі змоченою в пиві тканини.

Збір і зберігання врожаю

Терміни збору врожаю залежать від сортової приналежності і цілі вирощування квасолі. Спаржеву квасоля практично відразу після появи стручків, вони не повинні перестигати. Також спаржеву квасолю можна відразу зривати, коли стручки трохи підростуть і використовувати для приготування страв.

Зберігати спаржеву квасолю можна в морозилці або законсервувати на зиму. Для консервації квасоля збирають раніше ніж зазвичай.

Стручки повинні пожовтіти і почати розкриватися. Тоді їх обрізають і маринують. Щоб визначитися наскільки дозріла стручки, їх розламують навпіл. По краях розламу НЕ буде волокон, а сам розлом рівний. Масово збирати стручки не рекомендується, стручки встигають поступово, збираючи їх разом, можна зіткнутися з таким явищем, коли одні стручки бувають перезрілими, а деякі не встигають дозріти до кінця.

застосування

Стручки використовують для приготування різних страв. Її готують як гарнір або як самостійну страву. Стручки гарні в консервованому вигляді.

Смачними виходять омлети, салати і спекотне з додаванням квасолі. Правильно заготовивши стручки, вдасться насолоджуватися свіжими овочами всю зиму.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: