Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Кращими салатним сортами традиційно вважаються томати рожевого кольору. Вони мають дуже ніжний, солодкий смак. Лінійку популярних російських сортів доповнив томат Пінк, селекції японської фірми «Sakata», яка відома своїми високоякісними овочевими культурами.

Відмінні смакові і товарні характеристики звернули на себе увагу не тільки садівників, а й власників тепличних і фермерських господарств. Назва у гібрида дуже багатообіцяюче «Пінк Парадайз» (Pink Paradise) або «Рожевий рай». За відгуками, «заморський помідор» повністю виправдовує свою красиве ім'я.

Важливо! Розсаду гібридів, схильних до вегетативного росту, рекомендують висаджувати в теплицю з квітучими першої і другої кистями, щоб запобігти «жирування» рослин.

Опис томата «Pink Paradise F1»

Гібриди мають ряд переваг перед сортовими овочами. Вони стійкі до захворювань, дають стабільно високий урожай, мають привабливу форму плода. Ці якості особливо важливі при використанні культури в комерційних цілях. Але насіння таких культур коштують дорожче і не передають свої якості майбутнім поколінням.

Вибравши томат, краще послідовно дотримуватися рекомендацій виробника насіння. Адже умови рідко бувають ідеальними, а урожай завжди хочеться виростити максимально великий.

Характеристики та опис сорту:

 • томат за походженням відноситься до гібридів першого покоління;
 • сорт середньостиглий, з термінами дозрівання на 110-115 день від сходів, рекомендований для вирощування під плівковими укриттями, в теплицях будь-якого типу;
 • кущ індетермінантного типу, потужний, добре облиственний досягає за період вегетації висоти 2 метрів;
 • плоди округлої форми, рівні, мають незначну ребристість біля основи, масою 220-240 г, врожайність 4-6 кг з рослини;
 • плід чотирикамерний, м'якоть щільна, соковита, смак відмінний, колір - рожевий;
 • томати при переростання не розтріскуються, добре зберігаються і переносять транспортування;
 • підходять для приготування літніх салатів, різних видів томатних заготовок;
 • ще одна позитивна характеристика - здатність плодів дозрівати в домашніх умовах, не втрачаючи при цьому споживчих якостей;
 • сорт помідорів Пінк Парадайз стійкий до сірої і бурої плямистості листя, до різних видів кореневої нематоди, до вертіцілліозному і фузаріозного в'янення, до вірусу тютюнової мозаїки.

Основною перевагою томатів Пінк Парадайз можна вважати відмінний смак і красиву форму плода. При високій ціні на насіннєвий матеріал багато власників присадибних ділянок залишають позитивні відгуки. Вони вважають, що томати коштують таких серйозних грошових і трудових витрат. Справа в тому, що рослини з необмеженим ростом вимагають додаткових зусиль для своєчасного видалення пасинків і формування висоти куща.

Важливо! Підвищення в теплиці концентрації вуглекислого газу (бочка з гноєм) сприяє кращому зав'язування плодів, збільшення їх середньої маси.

Агротехніка і догляд

Вирощування помідорів Пінк Парадайз не відрізняється якимись особливими вимогами. На деяких етапах виробники спростили агротехніку, створивши додатковий захист для розведення томатів. Це стосується здатності гібрида протистояти цілому ряду захворювань. Подібні якості особливо важливі при вирощуванні томатів у теплиці.

 1. Для захисту насіння використаний контактний фунгіцид «тирам». Це означає, що перед пророщуванням немає необхідності проводити дезінфекцію і будь-яку підготовку насіннєвого матеріалу. Посадка насіння на розсаду відбувається за 55-60 днів до терміну висадки в теплицю.
 2. На початковому етапі важливо не допустити витягування сіянців, забезпечивши їх достатнім освітленням. Пікіровку саджанців проводять в стадії 2 справжніх листків. Дотримуючись температурний, світловий і водний режими, підгодівлі раз в 10-15 днів, формують міцну, кремезну розсаду.
 3. Якісна розсада повинна мати 9-10 листків під першою, квіткової пензлем. Довжина міжвузля - 5-7 см. Квіткова кисть повинна бути правильної форми.
 4. Рослини садять на постійне місце з розрахунку 3-4 куща на 1 кв. м. В обов'язковому порядку стебло кріплять до опори або шпалер, а в міру росту плодів підв'язують самі кисті.
 5. Вирощують гібрид в одне стебло, видаляючи всі бічні пагони, жовтіють листя. Після формування 5-6 повноцінних кистей точку росту обмежують. Результат може змінюватися для рослин, вирощуваних в 2-3 стебла. При сприятливих кліматичних умовах урожай буде вище, але терміни дозрівання томатів відсунутися на пару тижнів.
 6. Підгодовують томати раз в 10-15 днів, в залежності від стадії розвитку і стану рослини. До моменту зав'язування плодів на перших двох кистях не використовують азот, щоб уникнути надмірного зростання зеленої маси. Під час росту плодів підбирають добрива з вмістом азоту, фосфору і калію в рівних пропорціях. На останніх етапах дозрівання помідорів збільшують частку калію, для поліпшення якості плодів.
 7. Сорт чуйний на догляд. За свідченням садівників, рослини, вирощені в парнику, плівкових і скляних теплицях, дають значно більший урожай. Томати крупніше, в порівнянні з помідорами, вирощеними у відкритому грунті. Різниця в розмірі плодів простежується і на різних етапах росту. Дві перші кисті формують томати з максимальною вагою. На наступних рівнях плоди трохи дрібніші.

Гібрид вважається фаворитом і своєрідним еталоном серед рожевих томатів салатного призначення. Про це говорить детальний аналіз ринку і все зростаючий попит на посадковий матеріал. Томат успішно вирощують в південних районах і в середній кліматичній зоні Росії. Він бажаний гість на присадибних ділянках та в промислових тепличних комплексах.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: