Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

При вирощуванні рослин фермери намагаються застосовувати інноваційні методи і технології, які спрямовані на підвищення врожайності та поліпшення якості плодів. Полуниця не є винятком. Існує багато методів розведення цієї культури. Вирощування полуниці способом Фриго вважається інноваційною технологією, яка має багато переваг.

Опис і характеристики полуниці Фриго

У перекладі з італійської мови «frigo» означає «холод». Методика з однойменною назвою має на увазі застосування низьких температур. Основне завдання застосування цього способу полягає в можливості вирощування рослини круглий рік.

При використанні методу Фриго молодим рослинам забезпечують тривалий період спокою. Завдяки цьому вдається в будь-який час використовувати посадковий матеріал. Такі умови створюються за участю холоду.

Класифікація

Існує кілька різновидів цієї технології. Для кожної з них характерні певні особливості.

класу А

Культури з цієї категорії застосовують на невеликих ділянках, оскільки кожна рослина утворює лише по 2 квітконоса. При цьому отримати перші плоди вдається вже в 1 рік після посадочних робіт. З 1 гектара вдається зібрати 4 тонни ягід. Шийка плодів в діаметрі становить 12-15 міліметрів.

Клас А +

Це досить затребувана категорія, плоди якої допустимо зберігати тривалий період часу. Якщо вдається створити оптимальні умови, з 1 гектара посадок вдасться отримати 10 тонн плодів. Діаметр шийки ягід - 15-18 міліметрів. При цьому вони дають 2-3 квітконосу. Для рослин з цієї групи характерно рясне цвітіння і висока врожайність. Тому їх використовують в комерційних цілях.

Клас А + екстра

У цю категорію входять саджанці найбільш дорогих сортів полуниці. Їх врожайність досягає 20 тонн з 1 гектара. Діаметр шийки таких плодів - 20-24 міліметра. При цьому на 1 кущі утворюється до 5 квітконосів. Ягоди з'являються на основних і бічних пагонах. Уже в 1 рік культивації з куща вдається отримати 500 грам плодів.

клас В

У цю категорію входять сортові види полуниці, які значно відрізняються від попередніх сортів. Для всіх рослин характерний лише 1 цветонос. При цьому вони приносять урожай тільки на 2 рік після посадки. В 1 рік квітконоси рекомендується обрізати з кущів. У діаметрі шийка досягає 8-12 міліметрів. Культури з цієї категорії використовують для вирощування в невеликих господарствах.

Плюси і мінуси сорти

До основних переваг цієї технології варто віднести наступне:

 • високі параметри врожайності;
 • дозрівання плодів через 8-9 тижнів після посадки;
 • здоровий посадковий матеріал;
 • прекрасна приживлюваність розсади;
 • велика кількість сортів;
 • можливість отримання врожаю круглий рік.

При цьому метод має і певні мінуси:

 • висока вартість розсади;
 • наявність скороплідних характеристик лише в перший рік.

Особливості вирощування рослини

Щоб домогтися успіхів при культивації полуниці цим методом, варто дотримуватися певні рекомендації.

терміни посадки

В упакованому вигляді розсада такої полуниці може зберігатися тривалий час. Після розтину рослина доведеться відразу висадити. Грядки для кущів варто підготувати заздалегідь. У відкритий грунт їх поміщають з квітня по серпень.

При вирощуванні культури в закритому грунті посадочні роботи проводять цілий рік.

Вибір місця і посадка

Садити полуницю цим методом рекомендується виключно на рівні ділянки, які очищені від бур'яну. Сформовані грядки повинні підніматися над землею на 20 сантиметрів. Це допоможе уникнути затоплення коренів ґрунтовими водами.

При посадці полуниці рекомендується витримувати інтервал у 35 сантиметрів між кущами і 50 сантиметрів між рядами. Поглиблення рекомендується робити максимум на 15 сантиметрів.

При висаджуванні культури в грунт варто ретельно розправляти кореневу систему. Важливо контролювати відсутність довгих корінців. Сердечко кущів повинно знаходитися над поверхнею грунту. Щоб грунт довго залишалася вологою, її рекомендується покрити мульчирующим шаром.

Поради по догляду за культурою

Щоб полуниця нормально розвивалася, за нею необхідно повноцінно доглядати.

частота поливу

При вирощуванні рослини за цією технологією важливо досить зволожувати грунт. Тому в перші 7-10 діб необхідно постійно поливати грядки. Це роблять кожні 4-5 доби. Під час цвітіння і відразу після завершення кількість поливів зменшують до 1 разу на тиждень.

внесення добрив

Після внесення підгодівлі, перед проведенням посадочних робіт наступне добриво проводять під час формування зав'язі. Для цього варто використовувати сечовину, змішуючи 15 грам кошти з 10 літрами води.

Після завершення плодоношення мульчирующий шар рекомендується прибрати, а під кущі внести 500-800 грам складного добрива на 1 квадратний метр. Замість нього допустимо скористатися сульфатом калію.

Підготовка до зими

Щоб продовжити період закладки квіткових бруньок і захистити культури від морозів, варто вкрити посадки перфорованої плівкою або лутрасилом. Якщо залишити утеплювач до цвітіння, вдасться збільшити параметри врожайності і прискорити дозрівання плодів.

Захист від хвороб і шкідників

При порушенні агротехнічних рекомендацій полуниця може постраждати від різних захворювань:

 1. Сіра гниль - являє собою грибкову інфекцію, яка супроводжується появою бурих плям на плодах. Для профілактики поширення хвороби уражені ягоди варто знищити. Справитися з хворобою допоможе хлорокись міді.
 2. Бура, коричнева або біла плямистість - при цьому захворюванні листя покриваються плямами відповідного відтінку. Справитися з патологією допомагає хлорокись міді.
 3. Борошниста роса - ця грибкова інфекція призводить до ураження всіх надземних фрагментів рослин. При цьому пошкоджені частини покриваються білим нальотом і починають гнити. Справитися з патологією допомагає сульфарід.

Також полуниця може постраждати від атак шкідників. Вона схильна до нападів слимаків, багатоніжок і равликів.

При серйозну поразку кущів варто скористатися метальдегід. Його розміщують на поверхні ґрунту після збирання плодів. Найкраще проводити процедуру в кінці вересня.

Збір і зберігання врожаю полуниці

Період збору врожаю визначається сортом культури. Перші плоди вдається отримати через 8-10 тижнів після посадки кущів. Потім їх необхідно знову полити і чекати наступного плодоношення.

Ягоди рекомендується прибирати з кущів з плодоніжками і обережно складати в ящики. У прохолодному місці їх допустимо зберігати кілька тижнів без втрати смаку і зовнішніх характеристик. Якщо виникає необхідність у більш тривалому зберіганні, плоди заморожують або роблять з них заготовки.

Ягоди активно застосовують для приготування варення, джему, компоту, желе.

Використання технології Фриго для культивації полуниці має цілий ряд переваг. Цей метод дозволяє отримати рясний урожай в будь-який час року. При цьому кущі потребують повноцінного та якісного догляду.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: