Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Вся правда про кращих сортах перцю в 2019 році полягає в наявності у постачальників насіння ранніх, врожайних сортів, а також нових гібридів. Солодкі перчинки незмінно присутні в салатах, нарізках. З них готують домашню консервацію. Інформація про терміни дозрівання, видових особливостях буде затребувана різними категоріями дачників - і зі стажем, і новачками.

Суперранні сорти болгарського перцю на 2019 рік

Кожному овочу - свій термін. Затвердження працює стосовно будь-якої городньої культури, за винятком ранніх, скоростиглих. Дані види відрізняє здатність плодоносити раніше інших, в стислі терміни. Такі овочі стануть в нагоді після студеної зими, коли організм гостро потребує вітамінної підживлення.

Вибираючи на свій смак той чи інший сорт, не забуваємо звіряти «місце прописки» з характеристиками: види для Підмосков'я не завжди підходять для Сибіру або Уралу. У цих регіонах різні кліматичні зони, терміни вегетації, тривалість світлового дня влітку в тому числі.

Тамара F1

Даний сорт відноситься до середньоранніх, хоча може вважатися ультраскоростиглий. Від моменту посадки розсади до збору стиглих перців проходить 60-65 днів. Кущ сильний, міцний, у висоту досягає 70 сантиметрів. Характеризується високою щільністю листяного покриву, це дозволяє безболісно переносити гострі уколи сонячних променів.

Перець соковитий, смачний, підходить для консервації. Плоди розмірами до 16 сантиметрів в довжину, 6 в поперечнику. Маса одного перцю - 100-120 грам. Колір шкірки - світлий, з зеленим забарвленням на початку дозрівання (технічна стиглість) і червоною в фіналі (біологічна). Однаково вдалим буде застосування в їжу в сирому (салати, нарізки) і солоному, маринованому вигляді.

Соната F1

Гібрид призначений для вирощування в тепличних умовах, під склом або плівкою. Період дозрівання - від 100 (технічна стиглість) до 120 днів (біологічна). Рослина міцна, виростає до 2 метрів, але вимагає опори. Плоди містять по 3-4 камери, покриті глянсовою шкіркою. Дозріваючи, перці змінюють колір з зеленого на насичений червоний. Вага - до 200 грам. Стінка товста, м'ясиста, до 10 міліметрів.

Квіклі F1

Даний вид однаково успішно встигає за 80-90 днів у відкритому грунті і теплиці. Показники зростання середні, рослини не формуються в гігантів, в той же час їх не можна зарахувати до карликам. Форма плоду - конус, маса становить до 120 грам. Колір змішаний: ніжно-зелений в технічній зрілості і яскраво-червоний в біологічній. Сам перехід між станами швидкий, не більше 15 днів. Відмінні риси сорти - смакові якості і збереження товарного вигляду, стійкість до транспортування.

халіф F1

Сорт відноситься до гібридних, проведений селекційної групою Саката. На початку дозрівання плоди молочно-білі, поступово червоніють і набирають до 200 грам. Довжина однієї перчин - до 100 міліметрів, діаметр становить 90 при наявності 3-4 камерних пустот всередині плоду. Дуже добре підходить для тепляків, відкритого грунту, транспортабельний. Виключно соковитий і смачний сорт.

Ранньостиглі культури, які варто посадити в 2019 році

У даній категорії зосереджені різновиди, які відносять до ранніх, але не скоростиглим. Сорти впорядковані за цією ознакою, підходять для вирощування в різних умовах. Перці відрізняються розмірами плодів і забарвленням шкірки, призначені для вживання в їжу, консервування.

Тритон

Цей вид не може успішно рости на відкритих грядках, невибагливий і витривалий. Кущики невисокі, до 50 сантиметрів. Плоди невеликі, до 150 грам. Спочатку колір яскраво-жовтий, після досягнення біологічної стиглості - червоний. Стійкий до збудників садових хвороб.

Донецький ранній

Сорт низькорослий, витривалий і невибагливий. Починає плодоносити через 4 місяці після прокльовування. Форма плоду - конусна, з округлим навершием. Перці не схильні до грибкових атакам, за характеристиками їх порівнюють з Тополиному, Колобком.

купець

У даного виду плоди дрібні, вагою до 70 грам. З'являються вони через 80 днів після успішного посіву. У перці високий вміст вітаміну С, м'якоть соковита, товщина стінки середня (до 7 міліметрів). Головне достоїнство сорту - скоростиглість.

Монтеро

Акселерат серед перців: кущі витягуються в висоту до 1, 2 метрів. Плоди масивні, вагою до 260 грам, при стінці близько 7 міліметрів. Відомі випадки, коли на Монтеро виростали гіганти під кілограм. Відноситься до врожайним підвидів, цінується садівниками за смакові характеристики.

Новоросійський

Сорт з розряду скоростиглих. Урожай готовий для збору через 3 місяці. Кущі прекрасно почувають себе в теплицях, виростають до висоти в 1 метр. Плоди невеликі, яскраво-червоні, масою близько 60 грам. Стінка помірно товста, до 6 міліметрів. З одного квадратного метра плантації отримують до 4 кілограм ароматних, соковитих перців.

Середньостиглі види перців

Середньостиглі сорти - це розумна «золота середина»: зріють не надто рано, але і не пізно. Ще дані види «б'ють» конкурентів відмінними смаковими якостями: соковиті, солодкі, без найменшої домішки гіркоти. Досвідчені садівники культивую кілька сортів з різними термінами достигання. За рахунок цього вони збирають урожай протягом усього літнього сезону.

Червоний і жовтий бик

Червоний відноситься до спеціально виведеним великоплідних гібридним сортам. Відмінно приживається в парниках, тепличних господарствах, відкритих грядках. Випробуваний на міцність в Південній і Середній смузі РФ. Соковитий, солодкий, вага плоду досягає 250 грам при довжині до 20 сантиметрів. Перець товстостінний (до 10 міліметрів), але не дуже твердий. Шкірка середньої жорсткості, з глянцевим відливом.

Жовтий - теж не чистий сорт, а гібридний, при отриманні якого особлива увага приділялася розмірами перцю, вагою плода. Результатом задоволені і селекціонери, і любителі: довжина овоча становить 20 сантиметрів, товщина м'якоті на зрізі - 1 сантиметр. Середня вага «посилених» плодів - до 250 грам, і це не межа. Зустрічаються екземпляри до 400 грам вагою.

Шкурка у такого гіганта дивно тонка, м'яка. При дозріванні Червоний бик і Жовтий бик наливаються соком, стають, відповідно, яскраво-червоними і насичено жовтими за кольором.

Атлант

Сорт Атлант вважається урожайним, а ще він відрізняється високою опірністю до стандартних садовим хвороб. Період вегетації - близько 75 днів, це рання група по термінах дозрівання. При компактних розмірах куща на ньому розвиваються досить великі плоди, довжиною до 200 міліметрів і більше.

Ще одна явна перевага виду - соковиті, смачні перці з м'якою стінкою, товщиною до 1 сантиметра. Коли плоди остаточно дозріють, вони набувають насичений червоний колір. Форма конусна, вага одного перцю - до 150 грам.

Опис і характеристика пізньостиглих різновидів

Пізні сорти відрізняються від інших в кращу сторону, оскільки більш солодких і смачних перців годі й шукати. Єдине обмеження - дозріє такий вигляд не в кожному кліматі, в холодних регіонах його вирощувати не можна. А ось в південних і середніх - будь ласка. Поряд з ранніми і середньостиглих сортів, пізні користуються заслуженою популярністю у садівників.

Зефір

Вид Зефір відрізняється деякою примхливістю: найкращих результатів з ним домагаються, вирощуючи кущі під плівкою або агроволокном. Рослина стійке, не вимагає додаткової опори. Форма плоду - класичний конус, маса однієї жарти - до 170 грам. Перець соковитий, м'який, виключно смачний, з характерним ароматом. Спочатку овочі зелені, у міру дозрівання поступово набувають яскраво-червоний колір. Годиться для їжі і на домашні консервовані заготовки.

жовтий дзвін

Кущі середньорослі, однаково хороші для вирощування на відкритому просторі і в парниках. Саджанці добре приживаються, висота рослини становить до 75 сантиметрів. Форма перцю - кубічна, розмір плода становить до 110 міліметрів. Стінка помірно-товста, до 9 міліметрів. Забарвлення послідовно змінюється з салатово-зеленого кольору на медово-жовтий. М'якоть соковита, солодкувата.

богатир

Рослина повністю відповідає своїй назві, виростає у висоту до 80 сантиметрів. Перці конусоподібні, вагою до 200 грам. Товщина стінки невелика, близько 5 міліметрів. Дозріваючи, плоди з зелених стають червоними. Зріє Богатир нешвидко: за 4-5 місяців. Зате один квадратний метр плантації приносить до 8 кілограм врожаю.

Сорт добре відчуває себе як у відкритому грунті, так і в теплиці. Стійкий до збудників хвороб, грибків. Транспортабельний, добре зберігається після збору, не втрачаючи товарних характеристик. Плоди багаті вітаміном С.

Що краще посадити в теплицях з полікарбонату

Для теплиць існує безліч різних варіантів конструкцій і матеріалів, як традиційні (плівка, скло), так і сучасні (полікарбонат). Полімери по світлопроникності здатні змагатися зі склом, але набагато легше важать, зручніше в монтажі. Великий плюс полягає в тому, що з квітня по пізню осінь (листопад) овочеві культури можуть спокійно почувати себе, надійно захищені від зовнішніх впливів. У «пластикової» теплиці успішно вирощують:

  1. Помідори.
  2. Огірки.
  3. Перці.

Тобто в даних умовах овочі ростуть не гірше, а то і краще, ніж в стандартних, покритих склом і плівкою парниках. З огляду на ідеальні можливості для вирощування, в полікарбонатною теплиці садять ранні, середні та пізні сорти перцю - всі вони гарантовано дозріють, принесуть рясний урожай.

Зірка Сходу шоколадна

Яскравий представник середньостиглої сорту. А ще у нього врожайність на рівні рекордсменів, великі, масивні плоди, вагою до 350 грам. Встигаючи, перець набуває легкої домішка шоколадного відтінку на додаток до яскравого червоного. Технічна стиглість характеризується темно-зеленим кольором. На всіх стадіях дозрівання перець володіє характерним ароматом, соковитий і смачний.

Джеміні

Даний сорт підійде для культивування у відкритому грунті, в парниках під плівкою. Кущики виростають невисокі, але міцні, до 40 сантиметрів. Головне - врахувати терміни висадки розсади, щоб встигнути переселити перець на грядку. Після «високих» видів даний вимагає специфічного підходу.

Перш за все, рослина потребує підв'язки. Але не стандартної, а щадить, такий, при якій не відбувається порушення цілісності стовбура. Інакше почнеться в'янення, перець може загинути. Низькі кущі позитивно переносять вирощування в тунелях з плівки, дають рясний і регулярний урожай солодких перців для салатів і консервації.

латинос

Гібридний сорт з ранньостиглими показниками збору плодів. Від проклевкі паростків до визрівання перців проходить не більше 110 днів. Досвідчені садівники використовують дане якість, висіваючи насіння для розсади ранньої весни (в березні). До червня на стіл готові солодкі, соковиті овочі. Плоди великі, масивні, до чверті кілограма вагою кожен. Вони спокійно переносять зберігання і перевезення, не втрачають товарних характеристик.

нічка

Унікальний вид з незвичайною забарвленням. Термін дозрівання - 145 днів. Плід злегка зігнутий, з середньою товщиною стінки (до 7 міліметрів). Колір стиглого перцю насичений фіолетовий, рідкісний. Кущі розвиваються активно, піднімаючись у висоту до півтора метрів. Мають потребу в опорі. Сорт відноситься до салатним, успішно культивується в тепличних умовах.

Буратіно

Сорт вітчизняної селекції, отриманий на овочевий станції імені Едельштейна. Районування проводилося в 1995 році, в центрі, на північному заході, на чорноземах. Повне дозрівання відбувається в період 88-100 днів. Характерні риси виду: невибагливість, придатність до тепличних і відкритим умов розведення. Кущі рослі, до 100 сантиметрів у висоту. Розгалуження несильно, 2-3 втечі. Плоди відрізняються гарним зовнішнім виглядом, соковитим смаком, урожайністю і серйозними розмірами.

Популярні культури для відкритого грунту

«Відкриті» перці, за замовчуванням, витривалішими неженок з теплиць, краще переносять атаки збудників хвороб, нападу шкідників. А в результаті садівник повинен отримати соковиті, солодкі плоди для різноманітного застосування - нарізок, салатів, консервування.

Існують також види, які без наслідків вирощуються як під плівкою або склом, так і в природних умовах.

Біг мама

Цей вид - рідкість для Росії. Сорт з яскравою апельсинової забарвленням відноситься до продукту вітчизняної селекції. Для перцю колір незвичайний і незвичний, що не позначається на смакових якостях, технічні характеристики плодів. Згідно з лабораторними дослідженнями, помаранчевий колір чітко асоціюється з солодкістю, оскільки в таких овочах міститься бета каротин. Біг мама корисний для здоров'я, рекомендований при хворобах серця, для зміцнення судин. А ще такі перці соковиті і смачні, їх успішно використовують у сирому та консервованому вигляді.

Щеголь

Середньорослі кущі, виведені в Західному Сибіру і адаптовані для суворого клімату. Перці відрізняються медово-жовтим забарвленням, формою плодів (злегка роздута, нагадує бочку). Овочі великі, вагою до 200 грам, при товщині стінки в 7 міліметрів. Агрономи, крім витривалості і невибагливості, домоглися від Щеголя гідних товарних характеристик.

Ластівка

Вид, який розвивається не вгору, а в широчінь: кущі з вираженою розлогою формою росту. Висота досягає 60 сантиметрів, перцю потрібна додаткова опора. За характеристиками сорт середньої стиглості, на технічний рівень виходить на 116-120 день. У Ластівки непогана врожайність: квадратний світ плантації принесе до 5 кілограм солодкого перцю.

Форма плоду - класичний, злегка роздутий конус. Стінка становить від 5 до 7 міліметрів, колір яскраво-червоний. Довжина достигли примірників - до 100 міліметрів, вага - до 100 грам. Позиціонується, як легкий в вирощуванні сорт.

Білозерка

Урожайний, середній за термінами збору врожаю сорт. Правильніше Білозерку називати гібридом. Кущ виростає у висоту до 70 сантиметрів, плоди спочатку жовті, потім поступово червоніють. Стійкі до шкідників і хвороб, надзвичайно смачні, з підкресленою солодкої ноткою і соковитою м'якоттю.

золота медаль

Відмінно вирощується в польових умовах, відкритому грунті. Висота куща - до 1 метра. Плоди червоного забарвлення, прямий конфігурації, в довжину - до 13 сантиметрів при вазі до 50 грам. Стінка помірної товщини, не більше 4 міліметрів. Вид класифікується, як ранньостиглий.

Тритон

У Тритона, при компактних розмірах куща, виростають яскраво-червоні, солодкі перці. Невибагливий, зріє рано. Вага плоду - до 150 грам, стінка середня. М'якоть соковита, годиться для салатів і консервації.

Самі врожайні сорти

Особливий інтерес для агрономів завжди представляють високоврожайні види, оскільки, за інших рівних умов, з одного куща у них отримують більше плодів.

латино

Відноситься до сильних, особливо врожайним гібридним різновидів. Чи не сприйнятливий до збудника тютюнової мозаїки. На півдні вирощується на грядках, в інших регіонах - в теплицях. Висота куща середня, плід масивний (20 грам і більше), червоний і солодкий.

Баргузин

Сорт починає плодоносити через 95-130 діб після появи сходів. Плоди зелені при технічній, жовті при біологічної стиглості. Кущ прямий орієнтації, з незначним розгалуженням. Висота дорослої рослини становить до 1 метра. Плоди конусні, вагою до 200 грам, при довжині в 15-17 сантиметрів. Стінка помірно товста, до 6 міліметрів.

Товстостінні і соковиті перці

У «товстунів» свої переваги: більше соковитою солодкої м'якоті, вага, розміри. Такі перці захочеться завести в своєму саду кожному любителю, незалежно від стажу та досвіду.

цариця

«Царський» сорт перцю. Поєднує рясні врожаї з добре переноситься транспортування. Плоди середніх розмірів, яскраво-червоні, вагою до 200 грам. Гарні в сирому і консервованому вигляді.

Сибірський формат

Кущі рослі, міцні, і плоди їм до пари: маса одного перцю, при грамотній підгодівлі, досягає півкілограма. Терміни дозрівання - середні.

Біле золото

Всупереч назві, плоди у Білого золота не білі, а жовті. Відрізняються габаритами і вагою. Кожна перчин кубовидної форми, набирає у вазі до 450 грам.

Волове вухо

Універсальний сорт. Його можна вирощувати як в теплиці, так і на грядці. Висота куща - до 70 сантиметрів. Плоди витягнуті, червоні, середня довжина - близько 12 сантиметрів при вазі 150 грам.

товстий барон

Середньорання різновид солодкого перцю. Дозріває за 130 днів. Стінка помірно товста, до 6 міліметрів, вага плода - 150 грам. Не дуже врожайний, зате універсальний за місцем вирощування та застосування.

Багіра

Сорт з темними (майже чорними) плодами середніх габаритів. Кущики невеликі, не вище півметра. Зростає на грядці і в теплиці, плоди зріють через 120 днів.

білий налив

Це не яблуко, а сорт солодкого перцю. Невибагливий, симпатичний зовні, не вимагає особливого догляду. Підходить і для Сибіру, і для Підмосков'я. Зріє через 95-120 днів.

Квінта F1

Поширений гібрид, який часто називають болгарським перцем. Ранній, вирощується в тепличних умовах і на грядці. Терміни стиглості - до 105 днів технічно і до 115 - біологічно. Володіє чудовими смаковими характеристиками.

Найсолодші різновиди

Серед різноманіття видів Перцева культур виділяються як виключно великі, так і найсмачніші. Обычно в плодах присутствует легкая кислинка или фирменный перечный вкус, но селекционеры вывели сорта, которые по сладости соперничают с фруктами. Большинство из них – гибриды.

Джемини F1

Гибрид сладкого перца родом из Нидерландов. Отлично адаптирован к суровым условиям холодных регионов России (Сибирь, Урал). Зреет рано, на 72 сутки после укоренения саженцев вырастают кубические крепыши весом до 400 грамм. Вынослив, неприхотлив, стрессоустойчив. Идеальный сорт экстремал.

Вася-Василёк F1

Скороспелый гибридный сорт, предназначенный для разнообразного кулинарного применения. Вырастает за 100 дней (начало плодоношения). Кусты высокие, до полутора метров. Средний вес плодов – около 250 грамм. Перцы массивные, с толстой стенкой, сочные.

Маршал F1

Показатели сроков созревания у данного вида усредненные, до 130 дней. Рост тоже не выдающийся, около 90 сантиметров. Зато плоды по праву считаются гигантами. Длина каждого перца составляет до 20 сантиметров, вес – до 400 грамм.

Клаудио F1

У Клаудио сплошные достоинства: урожайность, универсальность, раннее созревание (до 80 суток). Весит один перчик до четверти килограмма, отличается сочным, насыщенным вкусом. Долго сохраняется в свежем, замороженном виде.

Высокорослый перец для открытого грунта и теплиц

Рослые культуры, в отличие от компактных, позволяют собирать урожаи крупных плодов, получают больше солнца и тепла. Это их основное преимущество, которое, впрочем, нивелируется необходимостью подвязывания стволиков .

купець

По срокам вегетации (80 дней) Купец классифицируется, как скороспелый вид. Плод с обильным содержанием витамина С, стенка – до 7 миллиметров толщиной. Показатели крупности и урожайности средние, спелый перец имеет насыщенный темно-красный окрас.

Пламенный

Ранняя разновидность садовых перцев, созревает за 110 суток. Период плодоношения растянутый, перчины постепенно сменяют зеленый цвет кожуры (техническая спелость) на ярко-красный (биологическая). Стенка средняя, до 6 миллиметров. Плоди конусоподібні.

Снегірек

Высота этого сорта – до 2 метров, плоды массивные, весом до 120 грамм. Мякоть сочная, толщиной до 6 миллиметров. На перчике слегка срезанный кончик. Аромат не выраженный, вкус сладкий, приятный.

Низкорослые разновидности

Компактные виды не блещут габаритами, им тяжело соперничать с высокорослыми по ростовому показателю и крупности плода. Они находят применение в парниках и теплицах, не требуют подвязывания. Их главное преимущество – менее требовательный уход. Невысокую урожайность умело компенсируют плотностью засадки плантации. Это Лисичка, Света, Факир, Агаповский, Джемини, Илья Муромец и другие.

Сорта новые, выведенные в 2019 году

Каждый год усилиями селекционеров возникают новые, улучшенные виды. В будущем сезоне рекомендуется попробовать Адмирал Колчак, Адмирал Нахимов, Белогор, Бизон (желтый и красный), Большой куш, Будь здоров.

Рейтинг самых крупных видов

Опытные садоводы знают, что крупноплодные виды подходят как для собственного употребления, так и для реализации. Часто размер овоща сочетается с обильным урожаем, что выгодно вдвойне. Среди лучших сортов выделяют: Какаду F1, Чоколат Бьюти, Богдан, Гудвин F1 (сладкий), Авангард (сладкий), Анастасия, Бонета, Кинг-Конг.

Лучшие перцы голландской селекции

В Нидерландах выведено много хороших сортов, которые успешно культивируются в России. Их достоинства заключаются в стабильных показателях, урожайности. Садоводы используют Оранж Вандер F1, Индало F1, Монтеро F1, Пантино F1.

Хорошие сорта с плодами желтого и оранжевого цвета

Среди многообразия видов, расцветок, форм выделяются сорта желтой и оранжевой окраски. Кроме необычного цвета, они обладают подчеркнутой сладковатой ноткой, кислинки в них минимальное количество. В стадии технической спелости данные виды обычно ярко-зеленые.

Рекомендованные сорта к посадке на Урале и в Сибири

Садоводы из «холодных» регионов часто сомневаются, какой перец сажать, чтобы не ошибиться со сроками созревания, с выбором вида. Гарантированно созреют, принесут урожай в Сибири Щеголь, Толстосум, Золотой телец, Сладкий шоколад.

Золоте теля

«Сибирский» сорт, классифицируемый, как среднеранний, по срокам поспевания. Перцы насыщенного апельсинового оттенка, кубические, с рекордно толстой сочной мякотью (до 2 сантиметров).

Сладкий шоколад

Перец экзот: снаружи шоколадный, внутри – красный. Мякоть сладкая, сочная, подходит как для домашней заготовки, так и для употребления в сыром виде.

Первенец Сибири

Один из раннеспелых видов, полностью соответствует своему названию: урожай можно начать собирать через 100 дней. Устойчив к садовым болезням.

Новосибирский

Не крупные (до 60 грамм), но стабильно созревающие плоды появляются через 95 суток. Семена быстро проклевываются, дают крепкие всходы. Стенка среднетолстая, до 6 миллиметров. С квадратного метра получают до 4 килограмм сладкого, ароматного перца.

Раннее чудо

Ранний вид (вегетативный период – 105 суток). Неприхотлив, устойчив к вирусам. Кусты рослые, до 1, 2 метра. Созревший перец выделяется насыщенной красной окраской шкурки и мякоти.

Толстосум

Сорт новичок, хорошо зарекомендовавший себя в холодном климате. Не боится заморозков, растет на грядке. Кустики среднерослые, не выше 60 сантиметров. Цвет спелого плода – красный.

Что посадить в Средней полосе России

Средняя полоса – это уже не Сибирь, но еще и не юг. Понадобится выбрать неприхотливые, закаленные виды перцев, которые смогут вырасти, вызреть в условиях нежаркого лета. При высадке «под пленку» задача упрощается. Большинство видов перцев отлично чувствуют себя в парниках и теплицах, специальных туннелях. Для Средней полосы годятся сорта, выведенные и районированные для холодных регионов, они будут устойчиво плодоносить и в более теплом климате.

Боярин

Продукт отечественных агрономов. Высота куста – до полуметра. Плоды красной окраски, сужающиеся к концу, умеренно толстостенные (до 7 миллиметров). Очень вкусный сорт, в нем сладость уравновешивается содержанием аскорбиновой кислоты.

Антиквар

Посаженный в теплице Антиквар зацветет на 72, а полностью созреет – на 150 день. Куст рослый, до 120 сантиметров. Плоды набирают вес до четверти килограмма, стенка сочная, 7 миллиметров. Потребує опори.

Арап

Стоит отсчитать 110 дней, и на столе окажутся крупные, мясистые перчики. Арапы умело при созревании маскируются, меняя окраску с фиолетовой на красную. Урожайный вид, выход с квадратного метра – до 5 килограмм. Средний вес плода – около 100 грамм.

Асти

Этот гость родом из солнечной Италии. Сорт прижился в России, его успешно выращивают как в Центральной полосе, так и на северо-западе. Кустик компактный, не выше 60 сантиметров. Пузатенькие плоды окрашены в медово-желтый цвет, набирают вес до 250 грамм.

Аннушка

Очередной ранний сорт. Перцы умеренно толстостенные, весом до 130 грамм каждый. Куст средней высоты. Выносливый, переносит длительное отсутствие влаги без последствий. Урожайность – до 10 килограмм с «квадрата» плантации.

Популярные сорта для Подмосковья

Чтобы получить в условиях Средней полосы, Подмосковья отменный урожай, понадобится выполнение 2 условий:

  1. Выбрать подходящий сорт.
  2. Приобрести семена у проверенного поставщика.

Далее приводится перечень лучших сортов для выращивания в регионе.

Гогошары

Перец прижился по всей Средней полосе, а также в Подмосковье. Плод ближе к шару, чем к классическому конусу. Цвет последовательно меняется от темной зелени до насыщенной красноты. Незаменим при приготовлении салатов, домашней консервации.

Вікторія

Один из лучших, востребованных у садоводов сортов. Не восприимчив к перепадам температур, возбудителям болезней. Плоды сохраняют товарные характеристики, отлично хранятся.

Колобок

Урожайный вид, неприхотливый и выносливый. Для Москвы и области – лучше не придумать. Саженцы рассады хорошо приживаются, быстро начинают плодоносить. Сорт вважається ранньостиглий.

Вінні Пух

Компактный, зато раннеспелый. Куст в высоту редко превышает 25 сантиметров. Срок созревания плодов – до 100 дней. Транспортируется без утраты товарного вида, вкусовых качеств.

Агаповский

Урожайный, но требовательный в выращивании вид. Не боится болезней, приспособлен для хранения и перевозки .

Геракл

Вопреки названию, Геракл невелик, но крепок: кусты низкорослые, усеянные множеством массивных плодов. Сами перчики сочные, мясистые, с увеличенной толщиной стенки.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: