Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Часник покращує смак багатьох страв, він використовується для консервації, додається в салати. Мікроелементи, які присутні в зубчиках цибулини, вбивають бактерії, знижують рівень холестерину, благотворно впливають на серце.

Врожайність культури залежить не тільки від дотримання агротехнічних правил, а й від її сорту. Великі цибулини отримують, саджаючи озимий часник Парус. Для нього підходять різні кліматичні умови, на врожайність не скаржаться ні в одному регіоні Росії. Культуру вирощують в Казахстані, Ставропольському краї, на Україні.

опис сорту

Часник Парус відмінно підходить для маленьких дачних ділянок, успішно вирощується фермерами на полях. Встигає в середньому через 105 днів після вегетації, іноді навіть раніше. Цибулини відрізняються:

  • щільними зубчиками;
  • гострим смаком;
  • округло-плоскою формою;

На коричневих або брудно-білих зовнішніх лусочках розташовуються прожилки фіолетового відтінку. Довгі листя, яких в кожній рослині до 10 штук, пускають квіткові стрілки на висоту до 1, 25 м. В одній цибулині знаходиться до 10 зубчиків, вони один до одного прилягають дуже щільно. Соковиті зелене листя, вкриті восковим нальотом, має ширину до 2, а довжину до 56 см.

Важлива характеристика сорту - хороша морозостійкість. Часник довго зберігається. Рідко піддається:

  • пероноспорозу;
  • бактеріальної гнилі;
  • стебловий нематоди.

Рослина уражається цибулевої мухою. Боротися з шкідником доводиться все літо.

На ділянці в 1 кв. метр збирають в середньому 960 г часнику. У південних зрошуваних регіонах врожайність підвищується в 2 рази. Важить цибулина від 30 до 47 грамів. Опис сорту привернуло чимало дачників, багато хто з них стали садити саме цей часник.

Правила посадки

Агротехніка при вирощуванні Вітрила незначно відрізняється від тієї, що застосовується для інших сортів часнику. Місце для грядки добре перекопується, після чого удобрюються. Для підгодівлі найкраще підходить курячий послід. Вирощувати культуру потрібно там, де раніше росла капуста, кабачки або огірки.

Зубці садять через 10 см, часникова грядка розташовується через кожні 25. Дотримання такої дистанції служить запорукою гарного врожаю.

Щоб цибулини не псувалися, що не згнили в землі, в лунки потрібно насипати пісок або деревну золу. Перед посадкою зубці перебирають, хворі викидають, а здорові хвилин на 30 опускають в розчин перманганату калію або мідного купоросу, в землю відправляють на глибину в 5 см.

Якщо Парус садити в жовтні, бажано мульчувати грядки сіном, соломою, сухим листям або травою, що допомагає захистити цибулини від сильних морозів. Деякі дачники накривають грядки агроволокном. Як тільки сніг почне танути, все це прибирають, інакше часник стане гнити.

Догляд за культурою

Щоб маса однієї цибулини перевищувала 40 г, а з 10 соток збирати урожай в 16-18 кг потрібно не забувати про підгодівлі. Добриво вноситься в 2 етапи - ранньою весною після танення снігу. Другий раз грядки поливають коров'яком або курячим послідом. Така робота проводиться, коли зав'язуються бульби.

Цибулини часнику Парус будуть більшими, якщо верхівки листя прищипувати. Головне, не втратити час, сходи не повинні піднятися вище 20 см.

Стебла деформуються, в'януть стрілки, якщо на рослині з'являються гусениці лушпиння молі. Землю після часнику потрібно глибоко орати, ділянку для грядки повинен добре продуватися вітром. Для боротьби зі шкідником рослини обприскують інсектицидами - «Фастак», «Карате Зеон», на ніч вкривають сітчастим полотном.

Грунт біля культури обов'язково повинен розпушують не один раз за сезон. Земля прополюють від бур'янів, зволожується. Деякі дачники чергують часникові грядки з полуницею і овочами. Тоді рослини менше хворіють, швидше розвиваються, рідше страждають від шкідників.

Якщо переглянути відгуки про Вітрилі, можна зробити висновок, що багато городники вважають за краще вирощувати саме цей сорт часнику, що володіє високою врожайністю, специфічним присмаком і гостротою.

Добре зберігаються цибулини в сітках і дерев'яних ящиках. Для збільшення лежкості їх розфасовують по кілограму і кладуть тонким шаром в сухому прохолодному приміщенні.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: