Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Багато стикаються в процесі приготування страв з такою аномалією, як подвійний жовток. Господарі курників радіють такому феномену і вважають, що це величезний плюс в господарстві, але фахівці стверджують інше. Слід розібратися, які кури несуть зазвичай двухжелтковие яйця і чи варто починати хвилюватися за несучок.

Як відрізнити куряче яйце з двома жовтками

Візуально відрізнити яйце, що містить два жовтки, практично неможливо. Є кілька ознак, за допомогою яких можна ідентифікувати подібне відхилення, але така перевірка не дасть гарантій точності:

 1. Розмір, такий екземпляр в півтора-два рази більше звичайного.
 2. Вага, параметр легко вимірюється за допомогою звичайних харчових ваг. Звичайне яйце важить від 50 до 70 г, а маса двухжелтковие варіюється від 100 до 110 г.
 3. Форма, на тлі інших продукт більш довгастий.

Для найбільш точного визначення досвідченому фермеру краще скористатися спеціальним приладом для просвічування яєць - овоскопі.

Важливо! Калорійність одного двухжелтковие яйця в два рази більше звичайного.

Норма або відхилення?

Деякі птахівники стверджують, що наявність двухжелтковие яєць говорить про відмінною продуктивності і високої плодючості курок. Інші - беззастережно вважають це аномалією і, виявивши такий продукт, викидали, а несучку вираховували і відправляли на забій.

Згідно з лабораторними дослідженнями їсти яйця з двома жовтками можна, якщо кури повністю здорові. Вони наділені такими ж якостями смаку і несуть користь організму як одножелтковие. Якщо при розкритті були виявлені згустки крові і інші сторонні предмети, то при застосуванні можуть виникнути непередбачені наслідки у вигляді інфекційних хвороб і важких алергічних реакцій.

Наявність двох жовтків вказує на гормональний збій несучки.

Для інкубації вони не придатні, оскільки жоден із зародків не виживає. Перший загине ще в процесі росту, розвитку, через брак простору, а другий почне харчуватися утворилися продуктами розкладання і теж не виживе. На спеціальних фабриках проводилося безліч експериментів з отримання курчат з дефектних яєць, але жоден з них не дав позитивних результатів.

Чому кури несуть двухжелтковие яйця

Є кілька чинників, що можуть послужити джерелом формування двухжелтковие яйця. Причина в віці несучок, гормональний збій через неякісне догляду, а також розвитку хвороб.

вік несучки

Яйця з двома жовтками в основному бувають у молодих несучок, тільки увійшли в стадію статевого дозрівання. У цей момент проводиться максимальна кількість гормонів, що провокують підвищення плодючості.

Активність курей з часом погіршується, так як знижується тонус статевих органів.

У цей період з-за гормонального збою і патологій несучки можуть давати такий продукт.

гормональні добавки

На птахофабриках курей розводять виключно в промислових цілях. За короткий час необхідно добитися максимальної кількості продукції для отримання стабільного доходу. Щоб прискорити настання статевого дозрівання, збільшити показник продуктивності, в корм несучкам підсипають гормональні препарати. При неправильному використанні добавок і їх надмірному застосуванні курки починають нести двухжелтковие і навіть трехжелтковие яйця внаслідок рясної стимуляції. Яйця, насичені гормонами, непридатні для застосування і небезпечні для здоров'я людини.

Важливо! При виявленні двох жовтків знизити або повністю виключити внесення шкідливих добавок в корм. Через 1-2 місяці овуляція нормалізується і відновиться.

захворювання

Поганий чи несвоєчасний догляд за курятником може стати причиною виникнення небезпечних хвороб. В бруду і посліді знаходиться багато інфекцій, а вологе середовище тільки покращує їх розвиток.

Слід дотримуватися кількох важливих правил:

 1. Обробляти періодично приміщення гашеним вапном.
 2. Мити і дезінфікувати не тільки годівниці, а й поїлки.
 3. Прибирати в курнику через 1 годину після годування.

Несучок, які підхопили інфекцію, можна розпізнати за певними ознаками:

 • нерівна і тендітна шкаралупа;
 • наявність наростів;
 • тоненька оболонка з вм'ятинами, тріщинами;
 • при розкритті згустки крові і інші нетипові речовини;
 • огидний запах.

Такий продукт категорично заборонено застосовувати в їжу.

Гормональний збій у несучки

Також причиною виникнення двох Жовткову яєць може бути гормональний збій. Він може виникнути в таких випадках:

 • незбалансований раціон харчування;
 • корм низької якості, надмірне або недостатнє кількість поживних речовин;
 • невідповідні для проживання умови в курнику;
 • різкі перепади температури, дуже спекотна або холодна погода;
 • стрес, переляк.

Фактор, що спровокував гормональні порушення у курки, потрібно виключити.

Як вирішити дану проблему

Якщо двухжелтковие яйця - неодноразове явище, рекомендується вирішувати цю проблему в залежності від причини. Старих несучок відправити на забій і замінити їх новими представницями.

Гормональний збій можна з легкістю відновити, для цього привести в порядок режим харчування, виключити всі джерела стресу. Якщо причина - хвороба, обчислити хвору курку і показати її ветеринара для призначення правильного лікування.

Які кури несуть двухжелтковие яйця

Конкретної породи, що несе яйця з двома жовтками, не існує. Від цієї аномалії не застрахована жодна курка. Крім перерахованих причин, інших приводів для розвитку кількох жовтків не може бути.

Навіщо цей продукт в промисловості

Птахофабрики спеціально додають в корм курям велику дозу гормонів, щоб домогтися систематичного отримання двухжелтковие яєць. Такий продукт досить вигідний, до того ж його часто застосовують у переробній промисловості для того, щоб зробити меланж, який активно використовується в кулінарії.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: