Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Метиленова синь - це дієвий препарат для терапії, профілактики захворювань у курей. Засіб має антисептичну дію, знищує бактеріальні мікроорганізми. Його використовують для дезінфекції шкідників.

Щоб благополучно застосувати метиленовим синь, слід ознайомитися з інструкцією до неї, описом, запобіжними засобами.

Склад, форма випуску, упаковка

Метиленова синь вперше була виведена шотландським вченим Д. Лістером в 21 столітті. Препарат є антисептиком, широко використовується в ветеринарній справі для профілактики і терапії хвороб різної етіології. Він привертає фермерів бюджетної вартістю, простотою у використанні, відносною безпекою.

Засіб показує високі результати в лікуванні хвороб у птахів, спровокованих інфекційними агентами.

Механізм дії

Синь сприяє знищенню патогенних організмів, дезінфікує поверхні. При внутрішньому введенні, негативно впливає на хвороботворну флору в шлунково-кишковому відділі, широко використовується при отруєннях. Ще засіб втамовує слабо виражені больові відчуття. Його можна порівняти з зеленкою, але механізм дії у них різний. Синій йод стимулює роботу щитовидки, яка виконує функцію захисту від шкідливих мікроорганізмів. Коли курям не вистачає цієї речовини, відбувається розлад роботи органу, що загрожує зниженням імунітету.

Засіб погано розчиняється у воді, спирті, після проникнення всередину бактеріального тіла викликає дисфункції клітин, організм гине. Ліки швидко виводиться з тканин курок, що практично нівелює розвиток побічних дій.

Як застосовувати, оптимальні дози

Метиленовим синь використовують зовнішньо і внутрішньо. Залежно від методу застосування, встановлюється конкретна дозування.

 1. Використання зовні. При зовнішньому застосуванні, змащують синню попередньо очищені уражені ділянки тіла тварини або пернатого. В ході нанесення, важливо захопити і невелику площу прилеглих здорових тканин. Використовують 1-3% спиртовий розчин синьки і ватяні диски. При уретральних інфекціях, беруть 0.02% водну суміш для промивання порожнин. Порошок метиленової сині розводять з водою з розрахунком 1: 5000. Таким же методом сануючих глотку.
 2. Використання синього йоду всередину. Коли у пернатих кокцидіоз, метиленовим синь застосовуютьперорально, розбавляючи у воді з розрахунком 1: 1. Тривалість терапії становить 1 тиждень. Молоді особини до 1 місяця віком потребують 0.5 мл 3 рази щодня. Дорослим куркам дають по 1 мілілітр 3 рази на добу. Коли мова йде про пуллороза, курчатам призначають половину мілілітра синьки. Засіб розбавляють з чистою водою, дають 3 рази в день. Тривалість лікувального курсу триває 10 діб - ++. При отруєнні, куркам вводять в подкрильцевую вену 1% розчин на базі 15% розчину глюкози. Метиленовим синь зазвичай використовують як доповнення до основної терапії. Як моно препарат, засіб не придатне.

Синь широко застосовується в вигляді профілактичний засіб з метою підвищення захисних функцій організму курей. Його дають по 0.3-0.5 мл 1 раз на добу.

Для чого використовують синій йод

Сфера застосування метиленової сині широка. До свідчень відносять:

 • знезараження приміщень;
 • лікування шкірних поразок;
 • протистояння отруєнь;
 • лікування грибкових уражень;
 • ліквідація шкірних паразитарних мікроорганізмів;
 • угамування болю;
 • посилення впливу протималярійних засобів;
 • для обробки уражених областей при сечостатевих інфекціях.

На уражених тканинах, засіб створює захисну плівку.

Способи приготування метиленової сині

Засіб купується в аптеці або готується самостійно. Для виготовлення в домашніх умовах вдаються до нижченаведеними рецептами. Першу інструкцію створив доктор В. Мохнач. Друга методика менш популярна, але дає можливість отримати йод, який краще розчиняється, не дратує епітелій.

 1. Рецепт 1. Знадобиться 200 мл води, 1 ст.л. крохмалю, 1 ч.л. лимонної кислоти, 5% йод в кількості 1 десертній ложки. Береться 100 мл теплої рідини, додається в неї крохмаль і цукор. Компоненти перемішуються, щоб маса стала однорідною, без грудочок. Насипають в неї лимонну кислоту, вливають ще 100 мл води. Суміш ставиться на плиту, доводиться до кипіння. Повинен вийти кисіль. Його потрібно остудити, влити аптечний йод, розмішати. Рідина повинна стати синьою. Її переливають в пляшку, щільно закривають кришкою. При взаємодії з ліками, дотримуватися заходів безпеки, оскільки воно погано вимивається. Зберігати домашню синь можна 3-4 місяці. Коли склад стане втрачати синій відтінок, він позбавляється своїх цілющих якостей.
 2. Рецепт 2. Береться 250 мл води, 1 ст.л. крохмалю, 5% йод в кількості 1 ч.л. У невелику каструлю влити 50 мл теплої води, крохмаль, аптечний йод, перемішати. У суміш додати дрібної цівкою 200 мл окропу, не перестаючи заважати. За підсумком вийде розчин на зразок клейстеру. Дати охолонути, перелити в пляшку, закупорити. Зберігають приготовлену синь 3 тижні в холодильнику.

Якщо не дотримуватися пропорції, ефективність засобу знижується.

Протипоказання і побічні явища

Метиленова синь здатна викликати алергічні реакції, висипання на шкірних покривах при ігноруванні анотації. У разі потрапляння речовини на слизові, можливо роздратування. При передозуванні настає блювота, пронос.

Метиленова синька здатна знижувати рівень гемоглобіну, що може призвести до анемії.

Як зберігати метиленовим синь, термін придатності

Куплена в аптеці синька не має терміну зберігання, при дотриманні умов зберігання. Розчини на воді або спирту придатні 3 роки від дати випуску. Після відкриття, період придатності скорочується. Зберігати баночки слід щільно закриті, при низькій вологості і температури повітря + 15-25. Якщо синька проллється на меблі, одяг - її НЕ відіпрати.

Шашка з метиленової сині

Йодні шашечки широко застосовуються в терапії та профілактики патологічних станів у пернатих. Набувають їх в аптеці, вони мають високу проникність. Шашки використовують для таких цілей:

 • провести дезінфекцію курника;
 • попередити спалахи епідемій;
 • здійснити терапію в ході спалахів інфекцій.

«Бомбу» у своєму розпорядженні на негорючій, рівній поверхні. Можна вибрати лист заліза, бетон, цегла. Підпалити, щоб пари йоду здійснили циклічну обробку. Після підпалювання шашки, почнуть виділятися цілющі випаровування синього відтінку. Вона згорає за 30 секунд, птахи не запідозрять підступу.

При використанні шашок, звертати увагу на такі нюанси:

 • якщо у пернатих виявлено респіраторні патології, проводити дезінфекцію 1 раз в 2 дні;
 • при зниженні концентрації речовини, обробляти пташник щодня, але не забувати про паузи кожні 3 доби;
 • не допускати попадання кисню в приміщення, щоб збільшити потужність парів синього йоду до 200 мг на квадратний метр.

При проведенні обробки пташника синню, бажано вивести звідти курей. Також щільно закрити вікна, двері на 3 години. Після, курник провітрити, промити інвентар проточною водою. Тільки після цих дій, запустити курей.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: