Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

За описом, агрус сорту Джерело має чимало переваг. Ця рослина приносить рясний урожай і відрізняється смачними плодами. Щоб домогтися в його вирощуванні успіхів, варто дотримуватися цілий ряд рекомендацій. Культура потребує своєчасного зволоженні грунту, внесення добрив, обрізку. Також необхідно забезпечити захист від хвороб і шкідників.

Історія селекції

Авторами цієї рослини стали Попова І. В. та Симонова М. Н. - селекціонери Московського інституту садівництва. Сорт Джерело був отриманий шляхом схрещування сорту Лада і сеянца Пурман. У 2002 році культура потрапила до Державного реєстру.

опис агрусу

Сорт Родничок легко пристосовується до нових умов. Для нього характерне стрімке нарощування зеленої маси.

кущ

Для агрусу цього сорту характерні компактні кущі висотою 1, 2 метра. Вони мають міцні прямі пагони і невелика кількість шипів. Листя є пятілопастная і мають хвилясті краї. Квітки відрізняються конусоподібної формою і мають бордові вкраплення.

ягоди

Плоди мають овальною формою і не покриті пушком. Для ягід характерна гладка поверхня і невеликий восковий наліт. Стиглі плоди мають жовтим забарвленням зі світло-рожевими ділянками. Зверху вони вкриті тонкою і міцною шкіркою. Всередині присутня зелена м'якоть з невеликою кількістю насіння. Вага ягід становить 4-7 грам.

Характеристики сорту Джерело

Перед посадкою агрусу на своїй садовій ділянці варто ознайомитися з його характеристиками.

період дозрівання

Цвітіння культури починається в другій половині травня. Для плодів характерно нерівномірне дозрівання. Перші ягоди вдається отримати в кінці червня. При цьому плодоношення розтягується на 2 тижні.

Плоди варто збирати відразу після дозрівання, оскільки вони можуть обсипатися.

врожайність

Перші квітки з'являються на 2 рік після посадки, але урожай в цей період є невеликим. Через 4 роки починається повноцінне плодоношення агрусу. З 1 куща вдається отримати 10-12 кілограмів ягід.

Використання

Агрус цього сорту відрізняється прекрасними смаковими якостями. Плоди можна їсти в свіжому вигляді. Їх використовують для приготування різних напоїв і салатів. На зиму з агрусу готують компоти, джеми, варення. Також ягоди підходять в якості начинки для випічки.

транспортабельність

Для плодів цього сорту характерна щільна шкірка. Тому вони легко переносять транспортування і зберігають прекрасний зовнішній вигляд. Щоб перевезення була успішною, ягоди рекомендується збирати на стадії технічної стиглості.

Посухостійкість і морозостійкість

Культура нормально переносить морози. Різкі температурні коливання не відбиваються на врожайності рослини. Кущі нормально сприймають нетривалу посуху.

Переваги та недоліки культури

До ключових переваг культури відносять наступне:

 • ранній період дозрівання;
 • висока врожайність;
 • прекрасна стійкість до морозів;
 • стійкість до температурних коливань;
 • швидке укорінення;
 • самоопиляемость;
 • приємний смак;
 • невелика кількість шипів;
 • прекрасна транспортабельність;
 • стійкість до борошнистої роси та септоріозу;
 • стабільне плодоношення;
 • універсальне призначення.

При цьому культура має і певні недоліки:

 • швидке осипання ягід в дощову погоду;
 • низька стійкість до антракнозу;
 • низька стійкість до поразки вогнівкою і попелиць.

Особливості вирощування рослини

Щоб чагарник добре почав, мав стійкість до морозів і давав хороший урожай, йому потрібно забезпечити повноцінний догляд.

час посадки

Садити культуру рекомендується навесні або восени. У першому випадку посадочні роботи проводять відразу танення снігу. При цьому їх важливо виконати до початку руху соків. Осіння посадка вважається більш кращою. Найкраще проводити її в першій половині вересня.

вибір грунту

Рослина не рекомендується висаджувати в перезволожений грунт. Йому не підійдуть грядки з високим заляганням грунтових вод. Найкраще для агрусу підійде суглинних грунт з нормальними параметрами кислотності.

процес посадки

Щоб посадити рослину, варто виконати такі дії:

 1. За 2 місяці до посадки культури в грунт очистити грядку від опалого листя та при потребі внести вапно.
 2. Зробити ямку глибиною 50 сантиметрів, завширшки - 1 метр. У занадто важкий грунт варто внести річковий пісок.
 3. Для підготовки саджанців їх варто на 2 години замочити в стимуляторе зростання. Також слід обрізати пагони до 5 нирки.
 4. Занурити саджанець в ямку і розправити коріння. При цьому шийка не повинна піти під землю.
 5. Утрамбувати пристовбурні кола, покрити його шаром мульчі.

Поради по догляду за сортом

Щоб домогтися успіхів у вирощуванні рослини, йому потрібно забезпечити повноцінний і якісний догляд.

полив

Якщо в регіоні випадає багато опадів, агрус не потребує додаткового поливу. Якщо дощів немає, потрібно зволоження грунту. Воду варто виливати в пристовбурні кола.

обрізка

На початку сезону варто виконувати обрізку рослини, позбавляючись від старих і хворих стебел. Зазвичай варто видаляти гілки віком 7-8 років. Вони відрізняються темним відтінком, деформовані і практично не дають урожай. Також варто прибирати загущаючі гілки.

підживлення

Добрива рекомендується вносити при посадці культури. Після цього додаткові підгодівлі в перший рік не потрібні. Згодом варто дотримуватися таку схему:

 • під час формування бутонів використовують 50 грамів нітроамофоски;
 • в період формування зав'язі рослина потребує 150 грамах деревної золи;
 • під час збору врожаю потрібні розчини органічних добрив - можна скористатися коров'яком або пташиним послідом;
 • з приходом весни, до розпускання бруньок вносять сечовину або аміачну селітру.

Підготовка до зими

Цей сорт агрусу годі й вкривати на зиму. При цьому досвідчені садівники радять присипати пристовбурні кола тирсою. В кінці осені рекомендується очистити грядку від опалого листя, гілок і трави. У цьому смітті можуть накопичуватися грибки та паразити.

Захист від хвороб і шкідників

Ця рослина відрізняється високою стійкістю до хвороб і паразитів. Кущі рідко стикаються з патологіями.

У холодну і дощову погоду є ризик розвитку грибкових інфекцій. Вони проявляються у вигляді сизого нальоту на плодах.

Щоб впоратися з грибками, варто обробити кущі Топазом або Оксіхомом. У профілактичних цілях навесні агрус обприскують розчином сірчанокислої міді. Також можна скористатися гідроксидом калію.

Агрус може постраждати від атак попелиці. Щоб впоратися з проблемою, кущ варто полити мильним розчином. Важливе значення має видалення мурашників.

Збір і зберігання врожаю

Дозрівання плодів починається в кінці червня. Ягоди достигають дружно, тому урожай можна зібрати за 1 раз. Недостиглі плоди допустимо зберігати 10 діб. Це рекомендується робити в сухому і прохолодному місці.

Якщо потрібно більш тривале зберігання, плоди варто просушити і помістити в відсік холодильника з температурою 0 градусів.

Агрус сорти Джерело вважається досить популярним рослиною. Його вибирають багато дачників для вирощування на своїх садових ділянках. Це обумовлено високою врожайністю і прекрасним смаком плодів.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: