Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Суниця сорту Руяна улюблена багатьма дачниками. Альпійська ягідка з'явилася в Росії тільки в 90-х роках, але миттєво прижилася. Вирощують по всій території країни, навіть в північних регіонах. Свіжа суниця відрізняється і від садової суниці, і від полуниці. Вона має специфічний смак і аромат, який неможливо сплутати ні з якими іншими.

Історія створення

Руяне почали селекционировать ще в 70-х роках минулого століття, проте роботи увінчалися успіхом тільки в 1989 році. Сорт має чеське походження, він вийшов з-за схрещування дикої альпійської суниці і ягідок полуниці, які виростають в культурних грунтах.

Включили до реєстру в Росії даний сорт тільки в 1997 році. При цьому в документі не вказані регіони допуску. Суниця прекрасно росте не тільки в південній і середній смузі, але і не боїться морозу на півночі.

Опис і характеристики суниці Руяна

Перед придбанням розсади вивчають опис сорту.

Зовнішній вигляд

Кущики середні за своїм розміром. Вони плодоносять весь сезон, урожай можна знімати в будь-який час. Висота кущиків досягає 20 сантиметрів, але зазвичай не перевищує 16 сантиметрів. Поширюється в формі напівсферичної, стандартної. Щільність середня, але дорослі рослини можуть бути досить щільними.

Розмножується суниця Руяна за допомогою насіння. Але також дачники можуть взяти розсаду і висадити її прямим способом в грядку. Зібрати розсаду краще в початковий період сезону.

Листочки суниці Руяна мають світлий зелений колір, досить яскравий, помітний. За своєю формою вони ближче до опуклим, бульбашки виражені слабо. Присутній невеликий блиск, але до середини сезону він зазвичай пропадає. Вусиків у такого сорту суниці немає - це характерна особливість. Також добре помітні суцвіття - вони вище, ніж листочки. Суцвіття досягають по довжині 25 сантиметрів. Самі ж квіти досить маленькі, їх розміри не перевищують півсантиметра.

Терміни плодоношення, врожайність

Цвітіння настає вже на травневі свята, при цьому воно досить сильне. Закінчується в липні-серпні - цей параметр залежить від конкретного регіону зростання і встановлюється дачниками в індивідуальному порядку. Збирають перший врожай вже в середині червня. Плодоносить круглий рік, до перших заморозків суниця дає стабільно плоди. На квадратний метр врожайність суниці становить до двох з половиною кілограм. Ягоди щільні, вони стійкі до перевезення.

Ягоди дрібні, по вазі вони не перевищують 7 грам. Форма ближче до конічної, але не плеската, тенденція до витягування. Ягоди досить пропорційні, при тому все ідентичні за вагою. Забарвлення - насичений рожевий, присутній блиск середньої інтенсивності. М'якоть такого ж кольору, але в центрі і на краях присутній червоний тон. Усередині немає порожніх областей, як це буває в деяких сортах полуниці. М'якоть просто вийняти з чашечки.

За смаком суниці Руяна ідентична суниці, відрізнити їх, не глянувши на зовнішній вигляд, неможливо.

Галузь застосування

Руяне використовують в різних цілях. Її їдять і свіжої, змішуючи зі сметаною або цукром. Також з Руяни виходить дуже смачне варення, джеми. Роблять з неї і насичене вино, однак варто розуміти, що цукру в ягоді мало, тому потрібно додавати її до більш солодких продуктів.

Щільність у ягоди висока, тому можна перевозити на будь-які відстані. Суницю висаджують в одному регіоні, а використовують в іншому - з цим проблем не виникає.

Стійкість до захворювань і шкідників

Рослина вражають нематоди, павутинний кліщ, довгоносик і листоед. Також можливі вертіциллезному в'янення і сіра гниль.

Переваги і недоліки сорти

Серед переваг вирощування суниці сорту Руяна виділяють:

 • смачні, насичені, ароматні ягоди;
 • тривалий термін отримання врожаю, аж до самих холодів;
 • немає вусиків, які заважають збору врожаю;
 • так як квітконоси високі, достигли ягоди не брудняться про грунт;
 • висока щільність ягід дозволяє їх довго зберігати;
 • суницю не дивує грибок;
 • можлива зимівля без укриття, якщо рослина 3-4 років;
 • рослині не страшна і висока температура, великі проміжки часу без поливу.

До недоліків суниці сорту Руяна можна віднести те, що потрібна особлива грунт. Росте вона на легкому ґрунті. Хоч і переносить спеку, але без вологи дає ягоди меншого розміру. Зростає до 4 років, потім оновлюється.

Нюанси вирощування культури

Перед висадкою знайомляться з правилами агротехніки.

Як вибрати саджанці

Саджанець вибирають з яскравою зеленим листям, без видимих пошкоджень, слідів гнилі. Мінімум береться три, товщина рядка від 7 міліметрів. Якщо саджанець продається в ємності, то звертають увагу на кореневу систему. Довжина коренів повинна бути мінімум 7-8 сантиметрів.

Вибір місця і підготовка грунту

Місце вибирають на сонячній стороні, без затемнення (але допускається невелике від високих дерев). У грунт при посадці додають пісок і компост. Якщо перевищена кислотність, то додають крейду і золу.

схема посадки

Висаджують рядами, відстань до 20 сантиметрів. Можна розміщувати близько інших рослин, так як вусиків у такий суниці немає.

Рекомендації по догляду

Грамотний догляд забезпечить високий урожай.

Полив і мульчування

Поливати рекомендується раз в день в період посухи, особливо під час формування зав'язі. Кращий час - перед заходом сонця. Мульчують тирсою або соломою.

внесення підгодівлі

Підживлення вносять від другого року життя. Обов'язково роблять:

 • підгодівлю аміачною селітрою ранньою весною;
 • нітроамофоски при формуванні бутонів;
 • з нітроамофоски і сульфатом калію після зав'язі.

Цвітіння, запилення та захист від заморозків

Цвітіння і запилення не вимагають доповнених дій від дачника. Від заморозків вкривають агроволокном.

Захист від хвороб і шкідників

Сорт суниці Руяна досить стійкий до впливу шкідників. Але в період епідемії симптоматика проявляється.

Найбільш відомий вид захворювання, яке атакує суницю, - це вертіциллезному в'янення. На жаль, але хвороба невиліковна, проявляється в тому, що кущі починають просто в'янути і вмирати. Не допустити епідемії можна, якщо викопати рослина з великим шаром землі і спалити його. На місці зів'ялого рослини можна садити інші як мінімум 12 місяців. Після цього землю варто підгодувати.

Часто суницю вражає сіра гниль. Проявляється вона помітно: на ягідки є сірі плями з нальотом, при цьому вони мають неприємний гнильний запах. Справитися з цим можна за допомогою спеціальних засобів.

Профілактика - прибирати уражені ягідки.

Суницю атакують і шкідники. При цьому можна розрізнити їх за такими ознаками:

 • нематода - некрасиві листя, збільшення товщини квітконосу;
 • павутинний кліщ - сповільнене зростання, появу шкідника, засихання кущів;
 • довгоносик - не формування бутонів;
 • листоед - опускання листочків, пошкодження на них.

Досить часто суницю шкодять і звичайні слимаки і равлики. Справитися з ними можна домашнім методом, наприклад, використовуючи червоний перець або кропиву.

методи розмноження

Розмножується рослина:

 • діленням куща;
 • вирощуванням з насіння.

Другий варіант прийнятний для дачі, так як мінімізує ризик невдачі.

Збір і зберігання врожаю

Збирають з середини липня до заморозків. Зберігають довгий час, так як плоди щільні.

Особливості вирощування в горщиках

Алгоритм вирощування в горщиках:

 • стратифікація насіння;
 • посів (в таблетки з торфу);
 • занурення в грунт;
 • пікіровка.

Підійде будь-який горщик. У зимовий час потрібно освітлення. Запилення проводять пензликом.

Суницю Руяна виростити просто. Але щоб рослина радувало смачними і великими плодами, важливо грамотно організувати догляд за ним.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: