Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Сорти полуниці з десертним смаком, які можна вирощувати на грядках та в теплиці, відомі багатьом любителям культури. Розглянемо характеристику полуниці Дероял, її переваги та недоліки, як вирощувати та доглядати за рослинами, особливості технології: як вибрати місце та підготувати ґрунт, як посадити. Як правильно розмножувати полуницю, збирати і зберігати ягоди.

Опис та характеристика

Дероял виведений у Франції, для сорту характерний десертний смак, сильний аромат. Ягоди класичної форми - конічної, яскраво-червоні, після повного дозрівання темніють, набувають блиску, середня вага - 20 г.М'якуш червоно-жовтогарячий. За термінами дозрівання сорт відноситься до середньоранніх. Рослина може давати багато квітконосів, урожайність – до 1-2 кг з кущика. Листя темно-зелене, прямостояче, росте швидко.

Параметри та недоліки сорту

Сорт Дероял має такі переваги:

  • швидке зростання;
  • компактність та акуратність куща;
  • урожайність;
  • стійкість до вимерзання;
  • стійкість до захворювань;
  • міцні квітконоси;
  • сильний аромат та яскравий смак плодів.

Недоліки полуниці Дероял:

  • короткий термін зберігання - 3-5 днів;
  • непридатність до транспортування;
  • вибагливість до вологи.

Полуниця сорту Дероял добре росте як на грядках, так і в тепличних умовах.

Вирощування та догляд за сортом Дероял

Саджанці полуниці можна висаджувати на грядки восени або навесні, багато садівників віддають перевагу все ж таки весні, оскільки посаджені восени кущики можуть не встигнути прижитися, тому взимку їм загрожує вимерзання. Навесні такої проблеми немає, якщо посадити в прогріту і ще вологу землю полуницю, то вона з більшою ймовірністю приживеться.

Вибір місця та підготовка ґрунту

Придатні до посадки саджанці Дероял повинні мати приблизно 5 листочків, точку росту, мочкувате коріння завдовжки не менше 8 см. Коренева шийка саджанця повинна бути 6 мм. До посадки полуниці має знаходитися в тіні, зі змоченим водою корінням.

Для культури найкраще підібрати освітлюване сонцем місце, без застою води. Реакція грунту має бути нейтральною, кисла абсолютно не годиться.

Підготовка грядок зводиться до наступного: прибрати залишки попередньої культури та бур'янів разом з корінням, перекопати на багнет лопати. Внести органіку, що перепріла, (1 відро на кв. м) і золу (по 1 кг на кв. м.), розрівняти поверхню граблями.

Посадка

Кустики розсади полуниці Дероял висаджують на відстані 0,3 м один від одного. Роблять лунки глибиною на довжину коріння, заглиблюють кожен саджанець по кореневу шийку. Потрібно стежити, щоб точки зростання були присипані землею. Якщо грунт сухий, поливають кожну лунку не менше 0,5 л води.

Думка експерта

Перевірити правильність посадки можна простим способом: взяти посаджену рослину за листок і спробувати висмикнути. Якщо зробити це нелегко, все виконано правильно. Після цього можна присипати кущики перегноєм або тирсою шаром 2-3 см.

Якщо на вулиці ще холодно, особливо вночі, варто накрити грядки плівкою, встановивши її на невисокі дуги, які закривали б рослини з усіх боків.

Полив та добрива

Незважаючи на потужну кореневу систему, полуниця Дероял потребує вологи, тому що рослина ця невелика, і коріння її проникає в ґрунт не глибоко. Поки саджанці повністю не вкоренилися, треба поливати часто, від 1 до 2-3 разів на тиждень. Для поливу потрібно брати теплу відстояну воду, поливати під корінь. Коли на кущиках з'являться ягоди, не бажано, щоб на них потрапляла вода, інакше вони можуть загнити.

Думка експерта

Так як полуниця - рання культура, ягоди її дозрівають рано, потрібно встигнути удобрити її на початку вегетації і після зацвітання перших квітів. Найкраще удобрювати ягоду органікою, рівномірно підсипаючи її біля рослин.Ще одне підгодовування потрібно провести після збирання всіх ягід, щоб полуниця відновилася після плодоношення.

Рихунення

Після поливів слід розпушувати ґрунт, але неглибоко, щоб не зачепити коріння. Розпушування дає можливість дихати корінням і прибирає бур'яни.

Видалення вусів

Якщо планується збирати з полуниці Дероял урожай, усі вуса потрібно прибирати, щоб рослини не витрачали на їх зростання поживні речовини. Обривати їх потрібно, коли вони досягнуть 5 см; їх можна акуратно зрізати ножицями.

Захворювання та шкідники

Найчастіше полуниця піддається гнилям, особливо хвороби починають виявлятися поле рясних дощів. Для профілактики загнивання ягід слід провести профілактичне обприскування фунгіцидним засобом широкої дії. Потрібно вибирати препарат із коротким терміном очікування, який закінчиться до дня збирання врожаю.

Особливості розмноження рослини

Закладати нову грядку слід через 3-4 роки, на той час старі рослини знижують продуктивність. Щоб забезпечити себе полуницею на кожен сезон, потрібно щороку робити нові грядки замість старих. Розмножується полуниця Дероял вусами, які потрібно вкорінювати протягом сезону. Вуса пересаджують на нове місце на початку осені. Щоб рослини з вусів були сильними, у материнських екземплярів потрібно видаляти зав'язь.

Збір та зберігання врожаю

Збирають полуницю Дероял після того, як вона набуде характерного кольору та аромату, але ще не стане м'якою. Зберігати стиглі ягоди можна в холодильнику не більше 5 днів, довше соковиті ягоди не зберігаються. Перевозити полуницю дозволяється трохи недостиглий, що має щільну м'якоть.

Вирощування полуниці сорту Дероял на дачній ділянці не складніше, ніж вирощування будь-якого іншого сорту. Технології посадки та догляду стандартні. Але потрібно звертати увагу на те, що рослини вологолюбні, тому поливу варто приділити особливу увагу. А коли встигнуть ягоди, не забути вчасно зібрати врожай та переробити його чи з'їсти. З полуниці цього сорту виходять чудові солодкі заготівлі на зиму.

Допоможіть розробці сайту, ділитися статтею з друзями!

Категорія: